10 pokarmów zwalczających astmę

· 25.08.2018
Nasiona słonecznika zawierają wiele składników odżywczych, które czynią je skutecznym narzędziem w walce z astmą

Astma jest przewlekłą chorobą atakującą układ oddechowy człowieka . Choroba ta występuje w wyniku wielu czynników. Jednym z jego najbardziej nieprzyjemnych objawów jest trudności w oddychaniu . Chociaż astma wciąż nie jest całkowicie wyleczona , można ją kontrolować i kontrolować za pomocą pewnych leków. Możesz poradzić sobie z tą chorobą przy pomocy pewnych pokarmów. Dlatego w tym artykule powiemy wam o 10 produktach, które pomagają w astmie .

1.Aquocado

Awokado jest doskonałym wyborem dla osób chorych na astmę, szczególnie tych cierpiących na choroby orzechowe . Ten owoc zawiera glutation - substancję, która chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Ma również potężny efekt odtruwający.

2.Brockles

Ostatnie badania wykazały, że regularne spożywanie brokułów pomaga astmatykom w radzeniu sobie z objawami choroby. Podobnie okazało się, że brokuły zapobiegają zapaleniom dróg oddechowych i zwalczają wolne rodniki.

3.Apple

Jabłka to kolejny naturalny produkt o korzystnym działaniu na astmę . Eksperci twierdzą, że wynika to z dużej ilości bioflawonoidów w tych owocach. Wśród nich jest kwercetyna - naturalny lek przeciwhistaminowy, który chroni drogi oddechowe przed zapaleniem.

4. Bananani

Banany pomagają w oddychaniu, dlatego często zaleca się astmatyków. Banany zawierają pirydoksal, znany jako witamina B6. Jedną z funkcji tej substancji jest rozluźnienie mięśni gładkich oskrzeli .

5.Ginger

Astmatyków mogą również korzystać z piernika. Eksperci twierdzą, że imbir zawiera substancje przeciwzapalne, które pomagają w leczeniu astmy . W rzeczywistości są to substancje, które nadają roślinie jego charakterystyczny smak.

6. Szpinak

Szpinak jest niezwykle przydatny dla zdrowia. Oprócz wielu cennych właściwości, ostatnie badania pokazują, że to warzywo pomaga w walce z astmą . Nie jest to zaskakujące, ponieważ ten produkt zawiera różnorodne składniki odżywcze i witaminy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

7. Rosemary

Ze względu na ich działanie przeciwzapalne i przeciwutleniacze zawierają rozmaryn jako silny środek kontrolujący astmę . Jest to zatem odpowiedni produkt do pielęgnacji układu oddechowego. Pomaga oczyścić drogi oddechowe.

8. Nasiona słonecznika

Nasiona słonecznika zawierają wiele składników odżywczych, które czynią je skutecznym lekarstwem na astmę . Należą do nich witamina E, potas i magnez. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ ich spożycie może wywołać alergię.

9.Mint w walce z astmą

Mentha ma wiele cech, które pomagają oczyścić drogi oddechowe , co jest niezwykle korzystne dla osób cierpiących na astmę. Roślina ta jest często obecna w kompozycji leków przeznaczonych do leczenia chorób układu oddechowego.

10. Witamina C

Dla astmatyków niezwykle ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w witaminę C. Jak wiadomo, ta witamina jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu oddechowego, a także ma silne działanie antyseptyczne.