10 najlepszych naturalnych leków zmniejszających przekrwienie

· 02.01.2019
Aby zwalczyć przeciążenie płuc w dłuższej perspektywie, powinieneś jeść dwa ząbki czosnku trzy razy dziennie przez tydzień. Twój nos będzie ci za to wdzięczny

Zanim zaczniemy, powiedzmy najpierw, jakie są naturalne środki zmniejszające przekrwienie - leki, które są przyjmowane w celu złagodzenia blokady w organizmie.

Nie wiemy o Tobie, ale większość ludzi nie może odpocząć i zrelaksować się z pełnym nosem i skrzywioną klatką piersiową . To sprawia, że ​​czujemy się tak, jakbyśmy się dusili. Leki zapewniają tymczasową ulgę, ale wysychają podszewkę i mogą powodować złe samopoczucie.

Jednak są dobre wieści. Nadszedł czas, aby położyć kres ciężkim nocom spowodowanym przez alergie lub grypę. Istnieje rozwiązanie problemów z oddychaniem. W tym artykule opowiemy o 10 najlepszych naturalnych środkach zmniejszających przekrwienie.

Układ oddechowy

Twój układ oddechowy składa się z jam nosowych, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc . Te ostatnie są w szczególności odpowiedzialne za wymianę gazową i usuwanie toksycznych substancji i patogenów, które są dodawane do środowiska.

Przepona znajduje się w poprzek mięśni, dzieli jamę klatki piersiowej w brzuch i pomaga płucom zwiększyć ich pojemność.

Niestety oddychanie wiąże się z niebezpieczeństwem, ponieważ cząsteczki stałe wnikają w powietrze. Może to zapobiec drogom oddechowym lub odurzyć organizm. Większe cząsteczki wpadają w pułapkę włosów i błon śluzowych w nosie i drogach oddechowych.

Czasami jednak ruch rzęsek nie jest wystarczająco silny, aby go odzyskać, a nagromadzone wydzieliny powodują zatory. Prowadzą one do trudności w oddychaniu, poczucia uduszenia, a nawet w cięższych przypadkach niewydolności oddechowej.

Istnieje kilka metod zwalczania zatłoczenia dróg oddechowych. Istnieją leki, takie jak efedryna, które pomagają wyeliminować wydzieliny. Jednak zaleca się stosowanie naturalnych substancji na leki zmniejszające przekrwienie, które teraz będziemy informować o ...

10 najlepszych naturalnych środków zmniejszających przekrwienie

Oto niektóre procedury, które uwolnią cię od przeszkód. Wybierz, co najbardziej Ci odpowiada i poczuj ulgę.

# 1: Eucalyptus

Eucalyptus jest doskonałym środkiem zmniejszającym przekrwienie. Podgrzej wodę, aby przygotować łaźnię parową. Po ugotowaniu wyjmij z ognia i dodaj garść liści eukaliptusa do wody .

Zauważysz wyniki po zażyciu łaźni parowej przez co najmniej 10 minut. Aby spać jak dziecko, połóż kilka liści eukaliptusa w poduszce, aby po podniesieniu głowy wdychaj zapach. T

wyeliminuje zatory w drogach oddechowych. Zmieniaj liście każdego dnia. Ten lek może także łagodzić astmę.

# 2: Bor

Igieł sosnowych i szyszek mają działanie antyseptyczne i balsamiczny. Gotuj garść szyszek, kiełków i igieł sosnowych w 5 litrach wody przez 5 minut. Wlać wszystko do miski i oddychać przez 10 minut.

# 3: Pompa w majeranku (brandy z ostrygi)

Lek ten jest bardzo skuteczny w usuwaniu zatorów w drogach oddechowych. Będziesz potrzebować dwóch szklanek z trzema różnymi rodzajami kory: dębem, dębem kamiennym i sosną. Zanurz je w 5 litrach alkoholu i pozwól mu gotować przez 10 minut.

Usuń z ognia i dodaj szczyptę rozmarynu i pokrzywy. Ochłodź i odcedź. Pij 2 łyżki tego leku ciepłym mlekiem przed snem i dwie łyżki przed śniadaniem. To usunie wszystkie zatory .

# 4: Mennica

Jako środek antyseptyczny i przeciwzapalny mięta jest świetna do eliminacji zatorów oddechowych. Jeśli chcesz go użyć, po prostu wlej jedną łyżeczkę liści mięty do jednego kubka wrzącej wody i zostaw na kilka minut.

Pij 2-3 szklanki mikstury każdego dnia, lub jeśli wolisz, upuść trzy krople do każdego z nozdrzy.

# 5: Lemon

Innym przydatnym nawykiem jest picie ciepłego soku z cytryny w celu złagodzenia objawów grypy, zapalenia gardła, migdałków i innych chorób dróg oddechowych .

Poza tym możesz co dwie godziny robić z nim gardło, mieszając z pół szklanki ciepłej wody zamiast pić ciepłą lemoniadę. Więc dostajesz jeden z naturalnych środków zmniejszających przekrwienie w całkowicie naturalny sposób.

Zobacz także: 3 pyszne przepisy z cytryną rano

# 6: Aloe Vera

Aby spać z nosem nosowym, dodaj kilka kropli aloesu do wnętrza nosa. Zobaczysz, jak skuteczne jest to narzędzie.

# 7: Kombinacje reliefowe

Są nie tylko lekarstwem, lecz także przeziębieniem. Podgrzej filiżankę oleju migdałowego i wymieszaj z pół łyżeczki oleju z mięty pieprzowej. Użyj tej mieszanki do masażu pleców i klatki piersiowej.

Ważne jest, aby dobrze się wtedy obrócić i wypić gorącą herbatę miętową, aby uzyskać lepsze wyniki .

# 8: Cebula

Chińska metoda usuwania zatory w klatce piersiowej jednym ruchem oka. Cięcie i palenie 5 dużych cebuli. Przykryć olejem roślinnym i pozostawić w gorącym piekarniku, ale wcześniej wyłączono na około pół godziny.

Następnie umieść je w pakiecie z okazjami, smaruj oliwą z piersi i umieść opakowanie na górze przez 30 minut. Przykryj ręcznikiem, aby utrzymać ciepło w miejscu.

# 9: Czosnek do długotrwałego leczenia

Aby walczyć z przeciążeniem płuc w dłuższej perspektywie, musisz jeść naturalne leki zmniejszające przekrwienie - dwa ząbki czosnku trzy razy dziennie przez jeden tydzień. Twój nos będzie ci za to wdzięczny.

Polecamy: Miód z czosnkiem w walce z chorobami układu oddechowego

# 10: Lód

Tak, to trochę absurdalne, ale jest niewiarygodnie skuteczne, jeśli szukasz szybkiej ulgi. Dodaj trochę lodu do wody w wannie i po prostu zanurz palce. Pozostań, dopóki nie poczujesz ich sztywno. I gotowe!

Do zapobiegania ...

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Podamy także kilka wskazówek, które pomogą chronić układ oddechowy przed przeciążeniem:

  • Nie pal : Toksyczne substancje są uwalniane przez spalenie papierosa. Wpływa to nie tylko na skórę i usta, ale także sprzyja gromadzeniu się płynów w płucach i hamuje układ odpornościowy , powodując pojawienie się wielu chorób.
  • Unikaj bycia biernym palaczem : trzymaj się z dala od papierosów i dymu tytoniowego. Pamiętaj, że jest to bardzo szkodliwe dla twojego zdrowia, nawet jeśli nie oddychasz bezpośrednio.
  • Unikaj ostrych zmian temperatury . Obracaj się dobrze wieczorem, zwłaszcza jeśli śpisz w otwartym oknie. Nie siedź bezpośrednio przed wentylatorem, jeśli właśnie zakończyłeś ćwiczenia fizyczne. Zwróć uwagę na płuca.
  • Unikaj chemikaliów i innych substancji, które mogą powodować alergie.
  • Zastosuj szczepienia zapobiegawcze : Jest to ważne, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych.

Dbaj o swoje zdrowie i staraj się utrzymać układ oddechowy w idealnym stanie.