10 pożywienia dla mózgu

· 04.07.2018

Dla mózgu możemy dużo rozmawiać - na początku twoje ciało jest przez nie kontrolowane, składa się z tysięcy neuronów reagujących na niezliczone impulsy zewnętrzne. Sposób działania mózgu jest tak złożony, że nawet dzisiaj istnieje wiele pytań, których odpowiedzi pozostają nie wypowiedziane. Niektóre z nich są związane z jego potencjałem.

Istnieje wiele chorób, które stopniowo pogarszają pracę mózgu. W przeciwieństwie do wcześniejszych, kiedy wiele problemów z mózgiem cierpi głównie wielu dorosłych, coraz więcej jest przypadków dotkniętych młodych ludzi.

Więc jeśli możesz sprawić, by twój mózg był zdrowszy i bardziej przejrzysty przez długi czas, zrobiłbyś to?

Aby pomóc Ci w utrzymaniu zdolności twojego mózgu przez długi czas, zalecamy tę listę najlepszych produktów, które wspierają jej optymalne funkcjonowanie.

Żurawina

Ten pożywienie jest przydatne dla mózgu i ogólnie dla odżywienia całego organizmu. Korzyści z jedzenia żurawin pomagają chronić i spowalniać zwyrodnienie degeneracyjne mózgu, takie jak choroba Alzheimera . Ponadto jagody są silnym przeciwutleniaczem.

Orzechy

Dostarczają organizmowi minerałów i witamin, w tym fosforu, magnezu, potasu, witaminy B i witaminy E. Orzechy są przyjaciółmi układu sercowo-naczyniowego , pomagając w transporcie ważnych składników odżywczych do każdej komórki i ciała, czyli i do mózgu.

Awokado

Ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się i degradacji zdrowia. Zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które chronią mózg przed przedwczesnym uszkodzeniem.

Pomidory

Pomidory zawierają substancję zwaną likopenem. Dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym wykazano, że likopen skutecznie zapobiega wielu chorobom. Są to poważne schorzenia, takie jak rak czy atak serca.

Nasiona Chia

Chia nasienna stymuluje funkcje neuronalne i poprawia aktywność mózgu. Uważa się, że jest to najlepsze źródło kwasów tłuszczowych omega-3, które w ogóle występują w przyrodzie.

Regularne spożywanie Chia zapewni Ci dobre zdrowie, uchroni Cię przed problemami starzenia i zapewni optymalne działanie funkcji organizmu.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek charakteryzuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym. Jego spożycie jest zalecane w celu zapobiegania szkodliwym działaniom wolnych rodników.

Wiesz, że są one jedną z głównych przyczyn pojawienia się i rozwoju wielu chorób, w tym raka.

Oliwa z oliwek zawiera zdrowe tłuszcze, które chronią serce, utrzymują optymalny obieg krwi i odżywiają wszystkie komórki organizmu, aby prawidłowo funkcjonować .

Ryba

Ryba jest doskonałym źródłem fosforu. Ten minerał jest ważny dla mózgu, szczególnie dla poprawy pamięci.

Regularnie jedząc ryby, a zwłaszcza rodzaj sumów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 , zapewnisz mózgowi i sercu godne pozazdroszczenia zdrowie.

Zielona herbata

Świetny przeciwutleniacz, który chroni serce i mózg przed chorobami . Pomaga również zachować dobrą pamięć i chroni przed zaburzeniami związanymi z wiekiem poprzez ochronę komórek.

Kakao

Regularne spożywanie kakao utrzyma całe twoje ciało w zdrowiu. Dlaczego?

Ponieważ zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się komórek. W ten sposób kakao utrzymuje zdrowe serce. Obecność magnezu w jego składzie w dużych dawkach wskazuje na jego pozytywny wpływ na układ nerwowy.

Brokuły

Brokuły zawierają substancje, które mają zdolność zwiększania pamięci i przywracania zdrowia mózgu. Ponadto brokuły charakteryzują się właściwościami, które sprawiają, że jest niezbędnym elementem codziennego menu, jeśli chcesz zachować zdrowe serce.

Zobacz także: Jak spożywać brokuły

Krótko mówiąc ...

Wszystkie wymienione tutaj produkty spożywcze mają cenne właściwości, które pomogą ci, jeśli chcesz poprawić i utrzymać optymalne funkcje mózgu.

Dlatego zalecamy, aby regularnie umieszczać je na stole rodzinnym. Zapewni to Twojej rodzinie dobre zdrowie i cenne składniki odżywcze.

Zdrowa i zbilansowana dieta jest również przydatna dla mózgu, ponieważ jest w stanie utrzymać ciało i ducha w optymalnej formie przez długi czas. Wybierz naturalne produkty i korzystaj z nich każdego dnia!