4 pokarmy, których należy unikać w diecie odchudzającej

· 17.12.2018
Których pokarmów należy unikać w diecie odchudzającej? Powiemy ci w tym artykule!

Kiedy myślimy o odchudzaniu, koncentrujemy się głównie na tym, co możemy zjeść. Ważne jest jednak również zwracanie uwagi na pokarmy, których powinniśmy unikać w diecie odchudzającej . Ułatwi Ci to planowanie cotygodniowego menu lub spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym?

W poniższych liniach opowiem Ci o tych produktach, które najlepiej smakują przy stole podczas diety. Jeśli czujesz się głodny i nie masz wyboru, możesz także uciec się do nich. Ale nie chodzi o to, aby wyprzedzić ich konsumpcją. Czy jesteś gotowy? Przeczytaj poniższe wiersze i unikaj tych produktów.

1. Chipsy ziemniaczane

Jest to jedna z potraw, których powinieneś unikać, jeśli jesteś na diecie odchudzającej. Ten produkt jest często "demonizowany". Prawdą jest, że ziemniaki nie powinny być całkowicie usunięte z menu. Ziemniaki gotowane, gotowane na parze lub pieczone zapewnią energię i błonnik .

Ale mimo to powinieneś unikać smażonych ziemniaków. Mianowicie:

  • Chips
  • Frytki z dużą ilością soli i innych przypraw

Problem z tymi pokarmami polega na tym, że nawet bardzo mała ich część zawiera dużo kalorii . Ponadto produkty te są dostępne w tak małych ilościach, że zazwyczaj jemy w kilku porcjach. Przeprowadzono badania w celu wykazania, że ​​spożywanie tego rodzaju żywności może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia i prowadzić do zwiększenia masy ciała w bardzo krótkim czasie.

Jeśli jesz dużo frytek , zrób to sam w piekarniku. Aby go posmakować, dodaj przyprawy do wyboru, wypróbuj nowe smaki i smaki. Jeśli chcesz postawić na tradycyjny smak, dodaj sól i pieprz.

To da ci pyszne chipsy bez zużywania niepotrzebnych kalorii i narażania zdrowia na ryzyko.

Przeczytaj także: Idealna dieta z kapuśniakiem

2. Ciastka i herbatniki zawierające wyłącznie węglowodany

Kolejna kategoria produktów spożywczych, których powinieneś unikać na diecie odchudzającej. Należą do nich herbatniki, marshmallows ryżu, przekąski zbożowe, desery zbożowe, chleb i tak dalej. Chociaż są one wygodne i łatwe do uzyskania, produkty te zawierają proste cukry, które prowadzą do zmiany poziomu cukru we krwi.

To także oszczędza twój głód przez krótką chwilę. A to oznacza, że ​​wkrótce znowu będziesz głodny, a będziesz musiał zjeść coś, aby zaspokoić potrzeby twojego ciała.

Najlepszym wyjściem jest zaspokojenie głodu po południu lub po południu przez spożywanie zdrowych produktów. Ten rodzaj żywności zawiera błonnik, węglowodany i białka. Dobre opcje to:

  • Niskokaloryczne owoce z owocami.
  • 1 jabłko z masłem orzechowym.

3. Słodzone napoje: Unikaj ich na diecie odchudzającej

Kolejną kategorią produktów spożywczych, których należy unikać podczas diety odchudzającej są napoje zawierające dużą ilość cukru. Nie chodzi tylko o napoje bezalkoholowe. Ekspresy do kawy grupy kawy, gotowe soki i inne napoje zawierające cukier rafinowany są również włączone do tej grupy.

Wykazano, że nadmierne spożycie tych napojów przyspiesza wzrost. Dlatego ważne jest, aby dorośli i dzieci unikały jedzenia duchów w jak największym stopniu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze zabrać ze sobą butelkę świeżej wody. Jeśli chcesz coś smaczniejszego, możesz przygotować herbatę o zapachu owoców, mięty lub cynamonu.

Zamiast ekspresów do kawy, po prostu przygotuj sobie ten aromatyczny napój w domu. Pozwoli to kontrolować ilość dodanego cukru i na pewno będziesz cieszyć się kawą o wysokiej jakości.

Zalecamy również przeczytanie: Jak napoje gazowane wpływają na twoje zdrowie?

4. Biały chleb, herbatniki i makaron

Ostatnią grupą pokarmów, których powinieneś unikać podczas diety odchudzającej, są te wykonane z białej mąki. Biały chleb zwykle zawiera dużą ilość cukru, który wpływa na poziom cukru we krwi .

Ponadto produkty wykonane z białej mąki zawierają minimalną ilość błonnika. Zjedzenie dwóch kromek białego chleba dziennie zwiększa ryzyko otłuszczenia.

Herbatniki, słodycze i inne podobne produkty zawierają tłuszcze trans. Chociaż są pyszne, lepiej ich unikać. Jeśli masz dużo ciasta lub ciasta, spróbuj tych gotowanych z mąką razową. Nie są tak popularne i będziesz potrzebować trochę czasu, aby przywyknąć do ich gustu. Ale są zdrowsze.

Radzimy przygotować domowej roboty desery z mąki pełnoziarnistej , nasion i naturalnej czekolady . To pozwoli ci jeść dżem bez napełniania i zagrażając Twojemu zdrowiu.

  • Boticario Boticario, C. (2012). Nutrición y alimentación: mitos y realidades. Aldaba , 36 , 79-88.
  • Estudios aleatorizados sobre el efecto de consumo de bebidas azucaradas sobre adiposidad en adolescentes y adultos: revisión sistemática. Nutrición Hospitalaria , 28 (6), 1792-1796.
  • Zrób to od nieobecności białka sojowego do tekstury blanco pan. Agrofaz: publicação semestral de investigación científica , 5 (1), 775-782.