4 "dziwne" wskazówki dla lepszego snu

· 24.08.2018
Dwie godziny przed snem wyłącz wszystko i weź gorący, relaksujący prysznic

Jeśli jesteś osobą, która ma problemy z zasypianiem , prawdopodobnie wypróbowałeś prawie wszystko - herbaty, koktajle , leki, ergonomiczne poduszki ... Istnieje wiele różnych sposobów, które pomogą nam lepiej spać.

Blogi o zdrowiu piszą o wszystkim, ale dzisiaj pokażemy wam cztery skuteczne sposoby, które zgodnie z nauką pomogą wam lepiej spać.

Nic nie tracisz, jeśli je wypróbujesz - gwarantujemy, że przynajmniej jeden z nich da efekt.

1. Właściwa temperatura dla lepszego snu

Wiele badań wykazało już, że idealna temperatura snu wynosi od 15 do 20 ° C. Jeśli termometr odbiega od tego zakresu, zaczynamy doświadczać problemów ze snem.

Na przykład Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley przeprowadził badanie przez okres pięciu lat, dochodząc do wniosku, że rzeczywiście środowisko o niższym zasypianiu pozwala uczestnikom na relaks i osiągnięcie wyższej jakości wypoczynku. Dziwne, ale fakt! Wielu z nas często myśli, że powinniśmy być ciepło i ciepło w nocy w zimie i przykryte masą koców i koców.

Najlepiej jest spać w środowisku o stałej temperaturze nie przekraczającej 20 ° C. Jeśli jest nieco niższy, jest jeszcze lepiej.

Upał w lecie również utrudnia sen. Więc spróbuj dostosować temperaturę swojego pokoju i zobacz wyniki.

2. Spać z jedną nogą poza pokrywami

Czy jesteś zaskoczony? Pewnie, ale to prawda! Wielu z nas robi to nie wiedząc dlaczego. Badanie opublikowane w "Science of Us" wyjaśnia powód:

  • Kiedy śpimy głęboko, temperatura naszego ciała spada o kilka stopni.
  • Jeśli tak nie jest, cierpimy na bezsenność . Temperatura ciała pozostaje stabilna, a my stajemy się niepokojący i niespokojni.
  • Nasze stopy są jednymi z najlepszych regulatorów temperatury ciała, więc najprostszym sposobem na zrelaksowanie się jest pozwolenie sobie na ochłodzenie stóp poza pokrywami. Temperatura ciała spadnie, a Ty będziesz spać lepiej. Ta sztuczka prawie zawsze działa!

3. Korzyści ze spania po lewej stronie

Już kilkakrotnie wspominaliśmy o wielkich korzyściach spania po lewej stronie. To naprawdę bardzo skuteczne i zdrowe.

  • Wiele z naszych narządów wykonuje najlepiej swoje funkcje w porze nocnej, takie jak nasz układ limfatyczny. W tych godzinach jest oczyszczany, wymiata i utlenia ... Spanie po prawej stronie utrudnia proces i dlatego nie możemy spać tak głęboko i zdrowo.
  • Trawienie jest łatwiejsze, gdy śpimy po lewej stronie. Brzuch może lepiej spełniać swoje funkcje bez odczuwania wagi i obrzęku brzucha .

4. Wyłącz urządzenia elektroniczne na 2 godziny przed snem

Wielu z nas chce pójść spać z telefonem komórkowym lub laptopem, sprawdzić serwisy społecznościowe, porozmawiać z przyjaciółmi i rodziną, a następnie wyłączyć urządzenie i spróbować spać.

Czy to samo dotyczy ciebie? Zgodnie z Geoekologicznym Funduszem Zdrowia , nasze narządy życiowe działają poprzez impulsy elektryczne. W przypadku narażenia na sztuczne impulsy elektryczne możemy doświadczyć następujących symptomów:

  • Bezsenność
  • Zmiana rytmów biologicznych
  • Poranne zmęczenie
  • Brak koncentracji w ciągu dnia

Więc od teraz tę prostą poradę. Aby uzyskać lepszy sen, wyłącz komputer, telefon komórkowy i telewizor na dwie godziny przed snem. Możesz mieć zwyczaj oglądania filmu lub programu telewizyjnego w łóżku, ale jeśli cierpisz na bezsenność, dobrym pomysłem byłoby zmienić ten nawyk.

Dwie godziny przed snem wyłącz wszystko i weź gorący, relaksujący prysznic . Następnie wybierz dobrą książkę i poczytaj o pokoju . Twoje powieki staną się nieco ważniejsze w najbardziej relaksujący sposób. Zanim się poczujesz, zamkniesz oczy i skończysz w kraju snów zaplątanych w historię książki.

Co jest lepsze? Wypróbuj już dziś!