5 sposobów na zapobieganie wypadaniu włosów

· 29.08.2018
Wiele osób zaczyna patrzeć na fakt, że tracą włosy dopiero po tym, jak zacznie trochę słabnąć

Jeśli mamy niedobór żelaza lub cynku, włosy wyglądają słabo i kruche. Olej rybny i drożdże piwne mogą, między innymi, dostarczać niezbędne minerały i witaminy, aby zapobiegać wypadaniu włosów - zobacz więcej w kolejnych wierszach.

Wypadanie włosów i zdrowie to rzeczy, które wpływają na nas wszystkich. Wiele osób zaczyna patrzeć na fakt, że tracą włosy dopiero po tym, jak zacznie trochę słabnąć. Ale czy możemy zmienić tę sytuację?

To prawda, że ​​genetyka osoby jest ważna dla włosów, ale możemy również skorzystać z innych czynników, aby zapobiec wypadaniu włosów.

Oto pięć wspaniałych ofert.

Wskazówki dotyczące walki z wypadaniem włosów

1. Prawidłowe odżywianie

Przyjmowanie odpowiednich składników odżywczych bez jakichkolwiek minerałów na pewno pomoże nam utrzymać nasze włosy w dobrym zdrowiu. Wiesz, że jeśli, na przykład, masz niedobór żelaza , twoje włosy będą wyglądać słabo i łamliwie, dlatego będzie częściej padać.

To samo dzieje się z niedoborem cynku.

Jeśli brakuje nam kolejnego istotnego elementu zwanego biotyną , możemy również cierpieć na wypadanie włosów, słabe paznokcie. Nie jesteśmy ubezpieczeni przez problemy skórne.

I gdzie możemy znaleźć biotynę jako dobry suplement? Zwróć uwagę na następujące produkty spożywcze:

  • Wątróbka cielęca: nie martw się, że nie ma dużo tłuszczu. Ale jest wysoka dawka biotyny, minerałów i witamin, które są niezbędne dla zdrowia włosów. Warto!
  • Jajka
  • Olej rybny
  • Drożdże piwne
  • Orzechy
  • Truskawki
  • Brązowy ryż
  • Pomidory
  • Banany
  • Groch

Kolejnym elementem, którego nie należy przeoczyć, jest cysteina. To podstawowy aminokwas dla włosów. Promuje wzrost włosów i wzmacnia je.

Zwróć na to uwagę, a nie będziesz żałować. Możesz go kupić, spożywając następujące pokarmy:

2. Ocet jabłkowy jako środek leczniczy

Oto bardzo prosta i skuteczna obrona. Ocet jabłkowy pomaga w krążeniu, stymuluje i nasyca tlen naszą skórą . Dlatego bardzo dobrze nadaje się do stosowania w opryskiwaczu do masażu głowy - wystarczy użyć pół szklanki octu zmieszanego z pół szklanki wody.

Nałożyć na wilgotne włosy, masować przez 5 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Spróbuj to zrobić co najmniej dwa razy w tygodniu!

3. Pokrzywa jako środek ochrony

Jest również niezbędna do wzmocnienia włosów. Pokrzywa (znana również jako palące pokrzywy) jest leczniczą rośliną o działaniu leczniczym, używaną od czasów starożytnych do wszelkiego rodzaju rzeczy. Działa pobudzająco na naczynia włosowate i wzmacnia je.

Wiele szamponów i kremów powstaje z pokrzyw. Dlatego też powinniśmy to wykorzystać, na przykład poprzez napar. Dodaj około pięciu arkuszy pokrzywy do szklanki wrzącej wody. Niech odparuje, aż temperatura spadnie.

Gdy mieszanina obniży nieznacznie swoją temperaturę, aby była tylko ciepła, nałóż ją na wilgotne włosy na 20 minut. Możesz to zrobić dwa razy w tygodniu. Wyniki będą zauważalne.

4. Aloe Vera jako środek zaradczy

Czy jesteś zaskoczony? Prawie. Każdego dnia coraz więcej korzyści płynie z tej cudownej rośliny leczniczej. Aloe Vera można także nakładać na skórę głowy - leczy, poprawia i stymuluje wzrost włosów poprzez ich odżywienie.

Aby z niego skorzystać, wystarczy po prostu sok lub półprzezroczysty żel z kawałka rośliny.

Następnie wymieszaj ją ze szklanką gorącej wody i rozcieńczyć, aby zastosować ją do już wilgotnych, lekkich włosów. Po prostu pozwól mu działać przez około dwadzieścia minut i ... gotowe! Spłucz ciepłą wodą, a następnie użyj zwykłego szamponu.

Dlaczego nie robisz tego dwa razy w tygodniu?

5. Mleko kokosowe i marchew jako środek ochrony

Są to dwa elementy, które działają jak silny środek przeciw wypadaniu włosów.

Z pewnością nie będzie trudno zdobyć mleko kokosowe - prawie w każdym hipermarkecie.

Kiedy ją zdobędziesz, potrzebujesz tylko średniej marchewki, aby zmieszać ją z mlekiem w blenderze.

Wymieszaj dokładnie dwa składniki, aż mieszanina będzie wyglądać jak mleczny koktajl o atrakcyjnym pomarańczowym kolorze. Następnie zastosować go jako tonik nawilżający.

Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych środków, ten balsam jest również stosowany do wilgotnych włosów. Zastosuj trochę, masując przy wolnych ruchach. Pozwól działać przez 20 minut.

Aby to ułatwić, możesz użyć nasadki prysznicowej, aby lepiej utrzymywać tonik na włosach. Następnie spłucz ciepłą wodą i umyj w standardowy sposób, bardzo łatwy i przydatny. Jest również bardzo skuteczny, jeśli stosuje się go co najmniej dwa dni w tygodniu.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i sposoby zapobiegania wypadaniu włosów , które Ci zaoferowaliśmy!