5 zachowań behawioralnych prowadzących do niepowodzenia twojego związku

· 14.07.2018
Nie możesz oczekiwać, że twój partner się zmieni, jeśli nigdy nie powiedziałeś mu, że jego zachowanie przeszkadza ci. Wręcz przeciwnie, cisza powoduje, że wasz związek jest porażką.

Czy wiesz, że istnieją pewne zachowania, które przewidują koniec twojego związku?

Czasami, gdy twój związek zawodzi, pytasz siebie: "Dlaczego to wszystko działa tak dobrze?"

I jesteś pewien, że tak naprawdę było? Dziś opowiemy o wielu zachowaniach, które przewidują niepowodzenie waszego związku.

Linki nie kończą się z dnia na dzień, bez wyraźnego powodu . Są pewne zachowania, że ​​nie zdajemy sobie sprawy, jak niebezpieczne i szkodliwe są.

Zobaczmy, o co w tym chodzi.

1. Tworzenie partnera

Jednym z pierwszych przejawów zachowań prowadzących do końca twojego związku jest krytykowanie osoby znajdującej się obok ciebie. Jak wygląda, jak się zachowuje, jakie ubrania nosi, jak się mówi, itp.

Krytyka ma cel: zmienić drugą osobę. To jest coś, co nigdy się nie wydarzy, ale raczej próba manipulowania swoim partnerem i zmiana go na kogoś innego.

Aby cieszyć się zdrowym i trwałym związkiem, obaj partnerzy muszą być w pełni zaakceptowani, tak jak oni.

Jeśli tak nie jest, istnieją dwie możliwości: akceptować lub rozłączać. Ale krytyka nigdy nie jest dobrą opcją.

2. Osoba obok ciebie obraża cię

Czy twój partner ma dobrą zabawę na plecach? Czasami nawet śmieje się z ciebie? Jeśli tak, a ty nic nie robisz, a ty milczysz, nigdy nie rozwiążesz problemu.

Twój partner rani w ten sposób, ale nic nie robisz w imię miłości.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że jesteś uwięziony w uzależnieniu emocjonalnym. Więc nie waż się powiedzieć: "Nie będę tego tolerował, zostawię cię".

Ważne jest, aby pamiętać, że związek musi być respektowany. Jeśli nie, bez wątpienia, to zachowanie jest oznaką niedawnego niepowodzenia twojego związku.

3. Zawsze myl niewłaściwie osobę obok ciebie

Wśród przejawów zachowania, które przewidują porażkę związku, jest to najbardziej widoczne. To jest, gdy twój partner zawsze obwinia kogoś, nigdy nie bierze odpowiedzialności za to, co zostało zrobione .

Wyobraź sobie, że kobieta obwinia swojego partnera za postawienie stóp na stole. Obwinia go za to, a tak naprawdę ich związek trwa od dwóch lat i nigdy nie zrobiła sobie uwagi, żeby oderwać nogi od stołu.

Kto jest winien tej sytuacji?

Bardzo łatwo jest przenieść winę na kogoś innego , nie tylko na takie rzeczy jak ten przykład, ale dla innych, których nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Ta kobieta miała najpierw zwrócić uwagę na przyjaciela i dać mu znać, że nie lubi tego zwyczaju, nie milczeć i sprawić, by "domyślił się", że robi coś, czego nie lubiła. .

Takie zachowanie nie jest właściwe, a kobieta musi wziąć odpowiedzialność w tej sytuacji, aby uczyć się i odpowiednio reagować w przyszłości.

4. Cisza i obojętność

Istnieją przejawy zachowań, które są wysoce toksyczne i których celem jest manipulowanie związkiem. W tym przypadku chodzi o ciszę i obojętność.

Oskarżenie i krytyka mogą sprawić, że niektórzy ludzie będą milczeć i będą obojętni na "karanie" partnera.

Takie zachowanie ma na celu skłonienie drugiej osoby do przedstawienia, z wyjątkiem braku jakiegokolwiek szacunku.

Kiedy twój partner próbuje cię ukarać za to, co myślisz lub czego nie lubisz i robi to cicho, jest to znak, że musisz zakończyć ten związek.

5. Twój partner jest pod presją i wymaga od ciebie różnych rzeczy

Takie zachowanie wiąże się z bezwarunkową akceptacją wszystkiego w imię miłości, o czym już wspominaliśmy na początku.

Naciskanie i wymaganie od ciebie różnych rzeczy przepowiada porażkę i koniec twojego związku.

Nie możesz nacisnąć i poprosić o nic od osoby do ciebie. Jest wolną osobą, która potrzebuje szacunku bez jakiejkolwiek manipulacji.

Jeśli tak się dzieje w twoim związku, powinieneś rozważyć to dobrze. Manifestacje manipulacji są bardzo toksyczne.

Czy traktowali cię w ten sposób, przewidując porażkę twojego związku? Wczesne rozpoznanie tych behawioralnych zachowań pozwoli ci zakończyć się w czasie, zanim zostanie poważnie ranny .