5 najbardziej odpowiednich ćwiczeń poprawiających pamięć

· 08.09.2018
Ćwiczenia te pomogą ci łatwiej nauczyć się informacji i poprawić koncentrację. Dzięki temu twój mózg będzie w dobrej formie przez dłużej.

Chociaż często myślimy i ćwiczymy nasze ciało, niestety nie obciążamy i nie dbamy o stan naszej pamięci.

Jeśli chcesz poprawić koncentrację i łatwiej nauczyć się nowych informacji , musisz znaleźć sposoby na wyćwiczenie pamięci. Ćwiczenia z pamięcią pomogą ci cieszyć się aktywnym i dobrze funkcjonującym mózgiem. Prawdopodobnie z czasem przestałeś uczyć się nowych rzeczy, czytać, odkrywać ... w pigułce - nie zapewniasz już nowych wyzwań w swojej pamięci.

Dlatego udostępnimy Ci 5 najbardziej odpowiednich ćwiczeń wzmacniających pamięć, które pomogą Ci cieszyć się zdrowym i zwinnym umysłem przez długi czas. Uwaga!

1. Dokonaj codziennej oceny

Czy pamiętasz czasy, kiedy przygotowywałeś się do egzaminu ? A w jaki sposób negocjowałeś materiał przed snem? W rzeczywistości jest to wspaniałe ćwiczenie dla pamięci. Ale z biegiem lat, po skończeniu edukacji, przestajemy negocjować.

Aby wykonać to ćwiczenie, nie musisz uczyć się niczego nowego. Wieczorem po prostu pamiętaj o wszystkim, co robiłeś w ciągu dnia, co ci się przydarzyło, co zjadłeś. Wystarczy.

Prowadzenie dziennika jest dobrym sposobem, aby upewnić się, że robisz to codziennie. Nawet jeśli ma sens przypomnienie ci dnia, to świetny sposób na ćwiczenie swojej pamięci.

2. Twórz karty na uwadze

Czy twoja pamięć przestrzenna jest dobra? Wielu osobom trudno jest zapamiętać pewne miejsce i jak do niego dotrzeć później. Jeśli masz również ten problem, tworzenie kart to świetny sposób na ulepszenie i rozszerzenie pamięci przestrzennej.

Zrób to w następujący sposób: Za każdym razem, gdy wrócisz do domu po odwiedzeniu nowej lokalizacji, stwórz mapę na temat ścieżki do niej. Poprawi to twoją pamięć, nie tylko przestrzenną, ale także wizualną. Super, prawda?

3. Użyj swojej nieistotnej ręki

Praworęczny czy leworęczny ? Jednym z zabawnych ćwiczeń dla treningu pamięciowego jest robienie wszystkiego z twoją nieistotną ręką. Na przykład, jeśli jesteś praworęczny, spróbuj pisać lub myć zęby lewą ręką.

Oczywiście, początkowo będzie to dla ciebie bardzo trudne. Jest to całkiem normalne. Będziesz musiał podjąć wysiłki, by użyć swojej "niezręcznej" ręki. Ale jest to bardzo przydatne. Ćwicz i trenuj swój mózg.

4. Zmień swoje przyzwyczajenia i tryb

Nawet jeśli wygląda głupio, zmiana twojego zwykłego trybu zapełni twoją pamięć. Zamiast korzystać z windy, podążaj schodami. Zmień zwykłą trasę do miejsca pracy.

To zwiększy twoją uwagę i będziesz bardziej czujny. Jest to przydatne, gdy robisz i zauważasz nowe rzeczy. Kiedy wielokrotnie powtarzasz jedną rzecz, przestajesz zwracać uwagę na otaczający cię świat.

Jeśli zmienisz trasę do pracy, będziesz musiał pomyśleć o pójściu we właściwym kierunku i zorientowaniu się, aby się nie zatracić. Po powrocie do domu możesz narysować mapę swojej nowej ścieżki i połączyć oba ćwiczenia.

5. Naucz się czegoś nowego każdego dnia

Ostatnie ćwiczenie pamięciowe nie oznacza, że ​​musisz zapisywać się na lekcje i uczyć się czegoś nowego. W życiu codziennym jest wystarczająco dużo rzeczy, aby pomóc ci nauczyć się czegoś na co dzień.

Możesz na przykład spróbować zapamiętać nowy numer telefonu lub adres znajomego, o które zawsze pytasz i nigdy nie pamiętasz. Więc nauczysz się czegoś nowego i będziesz przydatny.

Czy kiedykolwiek próbowałeś któregoś z tych ćwiczeń? Co jest najbardziej przydatne wśród nich? Istnieje wiele innych rozwiązań, takich jak rozwiązywanie sudoku lub używanie niektórych aplikacji do dbania o pamięć.

Pamiętaj, że trening pamięci pomoże ci bardzo łatwo nie zapomnieć, co to jest. Ćwiczenia - fizyczne lub psychiczne - są zawsze przydatne. Też spróbujesz?