5 stwierdzeń, które pomogą ci wybaczyć sobie

· 04.06.2018
Każdy błąd życia jest lekcją, nie skupiaj się na nim zbytnio, ale śmiało idź śmiało

Często słyszymy o potrzebie wybaczenia komuś . Mówią, że przebaczenie tym, którzy nas skrzywdzili, pozwala nam być wolnymi. Ale ile razy słyszałeś, jak ludzie mówią o potrzebie wybaczania sobie?

Mimo że przebaczenie samego siebie jest ważniejsze niż wybaczenie innych, nie robimy tego często.

Czy myślałeś kiedyś o tym, ile rzeczy sprawia Ci wyrzut? Ile razy czułeś się odpowiedzialny za swoje problemy?

Szkoda, jaką wyrządzamy sobie, jest zwykle większa niż to, co inni nam powodują . Dlatego w tym artykule chcemy pomóc Ci się tego pozbyć.

Przebaczyć sobie nie będzie łatwo. To też nie jest coś, co zrobisz na jeden dzień. To jest proces. Poniższe instrukcje mogą pomóc.

Jestem zwolniony z ciężaru wątpliwości, winy i wstydu

Te trzy emocje są podstawową przyczyną wielu problemów, przed którymi stoimy. Ważne jest, aby wybaczyć te rzeczy, abyś mógł iść naprzód. Obejmuje to wybaczenie czynów lub słów, które wywołują w nas wątpliwości, poczucie winy lub wstyd.

Jednak poza powiedzeniem tego zdania musisz stawić czoła tym emocjom . To jest trudna część. Jest to również strona każdego z nas, z których wielu ucieka.

Zatrzymaj się, aby spojrzeć na sytuacje, które powodują te emocje. Poświęć chwilę, aby zidentyfikować swoje niedoskonałości.

Przejdź przez ten proces w uczciwy sposób. Dzięki temu dowiesz się więcej o sobie. To również zwiększy odporność w podobnych sytuacjach w przyszłości.

Można nawet stwierdzić, że to , co sprawia, że ​​czujesz wątpliwości, poczucie winy i wstydu, nie jest tak ważne.

2. Pozostaw przeszłość, aby w pełni żyć w przyszłości

Czasami wszystkie plany i cele są stłumione z przeszłości . Wszystkie te rzeczy i ludzie, którzy cię skrzywdzili, mogą cię odciągnąć . Mogą przeszkadzać w tym, co chcesz, jeśli nie pozwolisz im odejść.

Przebaczyć sobie, znaczy przestać myśleć o wszystkim, czego nie miałeś.

Zwykle wierzymy, że możemy tylko wybaczyć sobie rzeczy, które nas zraniły. To nie jest prawda.

Czasami jesteśmy uwięzieni przez braki lub okoliczności zależne od innych. Są na przykład inni, którzy nie mogą sobie wybaczyć, że nie są odpowiedni dla kogoś, kogo kochają.

Nie możesz być dokładnie tym, czego inni potrzebują . Fakt, że druga osoba nie może znaleźć tego, czego szukał, nie czyni cię mniej ważnym.

3. Mogę kontynuować pomimo moich błędów

Nasza kultura uczy nas unikać błędów. W rezultacie , kiedy czujemy, że zrobiliśmy coś złego, skupiamy się na nim zbyt wiele . Możemy dalej żyć przez miesiące lub lata, analizując, co myliśmy i dlaczego.

Przebaczyć sobie te błędy jest ważne dla postępu życia. Nie wolno nam zapominać, że każdego dnia jesteśmy w błędzie. To normalne . Błędy są prawdziwymi nauczycielami w życiu.

Nie zapominaj, że jeśli wszystko poszło dobrze od samego początku, szybko zabraknie rzeczy, których powinieneś się nauczyć. Nie możesz mówić o doświadczeniach i doświadczeniach z każdego popełnionego błędu.

To prawda, że ​​są błędy, które bardzo Cię kosztują. Jednak nawet ci nauczą cię czegoś.

Odtąd zobacz każdy błąd jako lekcję . Przebacz sobie, kiedy o tym pomyślisz. Przechodź do kolejnego etapu życia.

4. Jestem wdzięczny za dobre rzeczy, które oferuje mi życie

Jeśli poprosimy Cię o sporządzenie listy osób i rzeczy, które poprawią Twoje życie, ile by to było? Prawdopodobnie przekonasz się, że to więcej niż myślisz .

Przebaczenie siebie oznacza naukę widzenia i akceptacji, że nie jesteś sam.

Przebacz sobie to, co uważasz za swoje błędy. Kiedy to zrobisz, pozwoli ci zobaczyć, że nie jest tak trudno dostrzec dobro.

Dzięki tej frazie obiecasz skupić się na pozytywnych rzeczach . To może brzmieć jak coś trudnego. Możliwe jest jednak spędzanie zbyt dużej ilości czasu, gdy widzisz rzeczy z niewłaściwego punktu widzenia.

5. Zaakceptuj to, co było możliwe dzięki temu, co masz

W niektórych przypadkach musimy szybko podejmować decyzje. Później możemy lepiej ocenić całą sytuację lub uzyskać inne informacje. W rezultacie okazuje się , że jesteś w błędzie .

W wyniku tego, co zrobiłeś, możesz czuć się winny. Jednak lepiej jest zmienić poczucie winy z odpowiedzialnością. Jest to szczególnie ważne, jeśli działałeś z niewielką ilością informacji.

Kiedy bierzesz odpowiedzialność, możesz sobie wybaczyć. Możesz również pracować nad poprawą sytuacji. Jeśli skupisz się tylko na pamiętaniu swoich błędów lub poczucia winy, nic nie zmienisz.

Pamiętaj, lepiej być aktywnym, niż poświęcić cały swój czas na narzekanie.

Jedyną osobą, która może ci wybaczyć, jest w lustrze

To normalne, poznać ludzi, którzy nie robią postępu w życiu, ponieważ czekają, aż im zostaną wybaczone. Czy to z tobą? Jak bardzo chcesz otrzymać przebaczenie? Czy to naprawdę możliwe?

Prawdą jest, że są sytuacje, w których jedyną osobą, która może uwolnić ciebie, jesteś sam.

Możesz skończyć w sytuacji, w której ta druga osoba jest nieobecna. Mogą nawet nie chcieć ci wybaczyć lub odeszli na zawsze.

Pamiętaj, że nie możesz żyć pełnią życia, jeśli nie posuniesz się naprzód.