6 nawyk, który uszkadza twoją wątrobę

· 09.01.2019
Wątroba jest bardzo wrażliwa na złą dietę i połączenie sodu, kalorii, cukru, soli ... Może to prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi, cholesterolu i otyłości w wątrobie

Skąd możesz wiedzieć, że właściwie dbasz o swoją wątrobę? Czasami wszyscy popełniamy drobne błędy lub nawyki, które nie są dobre dla naszego zdrowia i spowalniają wątrobę.

Jest to jeden z najważniejszych i najdelikatniejszych narządów w naszym ciele : filtruje toksyny, produkuje żółć, przekształca węglowodany, białka, minerały i witaminy ... Dlaczego nie dowiadujesz się, jak sobie z tym poradzić trochę lepiej?

Jakie są rzeczy, które uszkadzają twoją wątrobę?

Nasza wiedza na ten temat nigdy nie jest wystarczająca. Wątroba jest ważnym narządem naszego ciała. Funkcje, które wykonuje, są niezbędne dla zdrowia , więc czasami mały błąd może prowadzić do konsekwencji, które natychmiast zauważysz.

Kto nie miał trochę irytacji?

Ponadto, jeśli cierpisz na chorobę wątroby, musisz wiedzieć, jaki rodzaj diety będziesz w stanie wyleczyć lub wyładować w przypadku nagromadzenia toksyn lub tłuszczów, które prawie zawsze mogą spowodować nudności .

Co byś powiedział, żeby dokładniej przyjrzeć się nawykom, które uszkadzają wątrobę? Zobaczmy ich.

1. Wysoki poziom cholesterolu

Cholesterol to rodzaj tłuszczu, który syntetyzuje wątroba, a twoje ciało ma tendencję do wykorzystywania go jako źródła energii dla wielu komórek. Jest więc niezbędnym elementem dla wielu części twojego ciała.

Ale musi istnieć równowaga, ponieważ cholesterol, który nie jest używany, powinien zostać wyeliminowany . Tak więc, a zatem wzrost poza to, co jest korzystne dla wątroby , i jeśli ta nadmiarowa ilość pozostaje, może być przyczyną niektórych chorób wątroby, z dobrze znanym stłuszczeniem wątroby, na przykład, jedną z najczęstszych chorób na świecie według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

Należy unikać czerwonego mięsa, nadmiaru tłuszczu, cukrów, żółtek jaj, bardzo słonych potraw ... i zastępowania ich warzywami, błonnikiem, pełnymi ziarnami i tak dalej .

Zobacz też: Kontroluj poziom złego cholesterolu za pomocą zdrowej diety

2. Leżąc późnym wieczorem i budząc się późnym rankiem

Czy jesteś zaskoczony? Najczęściej, gdy byłeś młody, twoi rodzice zawsze powtarzali, że powinieneś iść wcześnie spać. Jest to nawyk, który często ignorujemy z powodu pewnych obowiązków. Faktem jest, że twoje ciało jest zaprojektowane tak, że o pewnych porach w nocy przeprowadza procesy detoksykacji .

Po pierwsze, twój system limfatyczny jest odpowiedzialny za detoksykację. Około dwunastej w nocy wątroba aktywuje własną detoksykację. Są to procesy, które są właściwie wykonywane tylko wtedy, gdy jesteś w głębokim śnie.

Jeśli często przerwiesz te naturalne cykle w swoim ciele, wkrótce poczujesz i poczujesz te problemy. Staraj się przestrzegać harmonogramu tak bardzo, jak to możliwe, a przede wszystkim zapewniaj jakość i regenerujący się sen .

3. Przeprowadzanie procesu oddawania moczu

To na pewno cię zaskoczy. Ale są ludzie, którzy budzą się z myślą o opuszczeniu domu tak szybko, jak to możliwe. Chodzi im o to, by w pracy zjeść śniadanie lub wypić drinka, ale kiedy już tam są, szukają toalety, by móc wyjść w spokoju. Jest to niebezpieczny nawyk, którego nie należy przekraczać.

Utrzymanie chęci oddania moczu jest jedną z tych rzeczy, które uszkadzają wątrobę, a także nerki . Nigdy tego nie rób!

4. Nie jeść

Po przebudzeniu zasoby energii glukozy są bardzo niskie. Jest to stan, który wpływa na wątrobę i pozbawia ją energii do wykonywania podstawowych funkcji. Jest także wielu ludzi, którzy nie jedzą śniadania, aby schudnąć (duży błąd) lub dlatego, że się spieszą i zignorują ten bardzo ważny moment - śniadanie.

Nie przegap tego - pamiętaj o tej istotnej części posiłku, niezbędnej dla ciała, wątroby i mózgu. Potrzebują tej ilości ważnej energii, aby rozpocząć dzień .

Polecamy: 6 niesamowitych sposobów na obniżenie poziomu trójglicerydów przy śniadaniu

5. Zdrowe odżywianie

Czasami wynika to z braku czasu, pracy lub obowiązków. Łatwiej jest korzystać z restauracji typu fast food, ponieważ są one satysfakcjonujące i niedrogie, a także oszczędzają czas. Ale na dłuższą metę, twoje zdrowie będzie cierpieć, aż pewnego dnia stanie się nieuniknione: pojawią się choroby.

Wątroba jest bardzo wrażliwa na złą dietę i połączenie sodu, kalorii, cukru, soli ... Może to prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi, cholesterolu i otyłości w wątrobie .

W większości przypadków dysfunkcja wątroby jest wynikiem złego odżywiania. Żywność o wysokiej zawartości tłuszczu i szkodliwych składników sprawia, że ​​organizm jest podatny na choroby. Miej to na uwadze.

6. Napoje alkoholowe

Wszyscy jesteśmy tego świadomi. Powyższe nie uszkadza wątroby tak jak alkohol . Jest trudny w obsłudze, zakłóca podstawowe funkcje wątroby, zaburzając jej równowagę chemiczną, niszcząc komórki wątroby i powodując otyłość w wątrobie, zapaleniu wątroby, marskości ...

Picie kieliszka wina dziennie jest wskazane i zdrowe, ale dla dobra twojego zdrowia nie warto ryzykować i nadużywać więcej.

Zastosuj te proste wskazówki, aby poprawić swój styl życia. Nie jest to trudne, a twoje ciało to doceni. Zadbaj o swoją wątrobę, aby dbać o swoje życie jako całość!