6 najlepszych technik poprawy samokontroli

· 12.04.2018
Czy wiesz, że aktywność fizyczna bardzo pomaga w rozładowaniu napięcia i poprawie samokontroli? Jeśli trudno ci zachować spokój, spróbuj zastosować niektóre z tych technik.

Czy wiesz, że istnieją techniki poprawy samokontroli?

Możesz próbować rzucić papierosy, zmniejszyć jedzenie, które jesz, gdy jesteś zdenerwowany lub radzisz sobie z obsesją na punkcie zakupów.

Posiadanie umiejętności kontrolowania emocji jest bardzo ważne, gdy znajdujesz się w takiej sytuacji, gdy konsekwencje mogą być wyjątkowo nieprzyjemne.

Dlatego w poniższych liniach opiszemy kilka technik poprawy samokontroli.

Wiedza o sobie: podstawa samokontroli

Kontrola emocji, pokus i pierwotnych instynktów jest niezwykle ważna dla nas, aby prowadzić zdrowe i zdrowe życie.

Samokontrola to zdolność, którą możesz zdobyć i nauczyć się. Możesz pracować nad nim codziennie, aby radzić sobie z negatywnymi emocjami, takimi jak gniew, nienasycenie i zazdrość.

Samodyscyplina pomoże ci w każdym aspekcie życia. Pomoże ci to zrezygnować ze swoich szkodliwych nawyków, aby uniknąć długów.

Aby osiągnąć tę kontrolę, pierwszą i najważniejszą rzeczą jest poznanie siebie. Oznacza to poznanie swoich mocnych i słabych stron. Musisz przede wszystkim pracować nad swoimi słabościami.

Utrzymywanie diety, rzucenie palenia papierosów lub zachowanie spokoju, gdy utkniesz, są bardzo przydatne dla zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Ale aby sobie z tym poradzić, ważne jest, abyś mógł zrozumieć siebie.

Chociaż początkowo może ci się wydawać przeciwieństwem samokontroli, powinieneś zawsze próbować zrozumieć, zwłaszcza gdy musisz podjąć decyzję i zachowywać się w określony sposób.

Jedzenie czekolady, palenie, kupowanie nowych butów daje nam krótkotrwałą satysfakcję, która szybko znika. Najgorsze jest to, że jest nam przykro, jesteśmy zawiedzeni i rzadko popadamy w depresję .

Dlatego ważne jest, aby słuchać i patrzeć na znaki, które daje nam nasze ciało w różnych sytuacjach. A następnie dokładnie przeanalizuj sytuację.

Jeśli zobaczysz piękną torbę w oknie sklepu ... nie spiesz się, aby ją od razu kupić. Zastanów się, czy zakup jest tego wart i czy masz na to dostępne środki.

Jeśli zamierzasz zapalić papierosa, weź pod uwagę szkodliwy wpływ palenia na twoje zdrowie. To samo odnosi się, gdy dojdziesz do dodatkowej porcji deseru lub innego napoju .

Klucze do samokontroli

Oczywiście samokontrola nie jest łatwa. Jest to delikatna, delikatna, krótkotrwała zdolność. Możesz stracić go w kilka sekund i działać niewłaściwie i irracjonalnie.

Podobnie jak mięśnie, można ćwiczyć wolę.

Jak?

Poprzez praktykę, wytrwałość i kompromis.

Ważne jest, aby zawsze zachować ostrożność i wiedzieć, w których sytuacjach samokontrola jest najważniejsza. Najlepsze techniki poprawy samokontroli to:

1. Zwróć uwagę na swoje zachowanie.

Jeśli nie znasz dobrze swoich nawyków, trudno będzie ci kontrolować swoje decyzje i zachowania.

  • Musisz planować to, co jesz codziennie, jeśli chcesz schudnąć.
  • Jeśli chcesz, aby Twoje finanse były "zielone", musisz wiedzieć, na co wydajesz pieniądze.

2. Nie myśl o rzeczach, które cię niepokoją.

To prawda, że ​​musicie być rozsądni w swoich działaniach, ale nie jest dobrze mieć obsesję na ich punkcie.

Zwykle twój umysł jest "temperamentalny". W takich przypadkach im więcej próbujesz uciec od myśli, tym więcej obsesji.

Więc ćwicz te techniki samokontroli tylko wtedy, gdy są potrzebne . Resztę czasu poświęcasz na inne działania.

3. Używaj zdrowych nawyków.

Każda zmiana naszych nawyków i zachowań wymaga samokontroli i kompromisu. Dotyczy to pójścia na siłownię , zmiany sposobu jedzenia, upuszczania papierosów i spontanicznego wydawania pieniędzy.

Mówią, że mózg potrzebuje 21 dni, aby przyjąć nowy nawyk . Musisz poczekać, aż ten czas minie, jeśli chcesz osiągnąć swoje cele.

Po trzecim tygodniu nie będziesz robić tych nowych przydatnych nawyków jak robot czy siła. Po prostu musisz przetrwać ten czas.

4. Niepokój

Głębokie oddychanie , liczenie do 10 (lub jak najwięcej) i zamknięcie oczu to wspaniałe techniki łagodzące i poprawiające samokontrolę.

Kiedy jesteś zdenerwowany, zły lub jesteś bliski popełnienia błędu, postaraj się uspokoić. Możesz także użyć innych metod, takich jak medytacja i herbata z rumianku.

Ważne jest, aby nie podejmować pochopnych i błędnych decyzji.

5. Zwróć uwagę na otoczenie wokół ciebie.

Jeśli Twoi przyjaciele chodzą do baru każdego dnia po pracy i próbujesz zatrzymać alkohol, być może dobrze jest uciec od nich i spróbować zrobić coś innego.

To samo dotyczy osób, które wiedzą, że jesteś maniakiem zakupów - nie idź do centrum handlowego, gdy czujesz się smutny lub znudzony.

Jeśli chcesz schudnąć, kupuj po jedzeniu. Jeśli chcesz skoncentrować się na swojej pracy, wyłącz telefon i tak dalej.

Otoczenie wokół ciebie może sprawić, że zareagujesz w określony sposób. Zmień sytuacje, które uniemożliwiają ci sprawowanie samokontroli.

6. Zwolnij napięcie.

Istnieje wiele działań, które mogą pomóc ci poradzić sobie z emocjami, które cię ranią.

Trening, sport, spacery, kąpiel aromatyczna to tylko niektóre z najlepszych sposobów na rozładowanie napięcia i uniknięcie złych zachowań.