7 małych zmian na drodze do utraty wagi

· 10.08.2018

Czy wiesz, że drobne zmiany, takie jak spożycie większej ilości białka lub wykluczenie owoców z menu o określonej porze dnia, może okazać się niezbędne dla Twojej utraty wagi?

W poniższych liniach wyjaśnimy 7 zaskakująco małych zmian, które sprawiają, że nasz styl życia staje się możliwym utratą wagi .

Owoce: Daleko od głównych posiłków!

Owoce są zdrową i nieodzowną częścią naszej diety. Wskazane jest spożywanie dwóch lub trzech świeżych i sezonowych owoców każdego dnia, ponieważ dostarczają one minerałów, witamin i błonnika. Ale ponieważ zawierają kwasy i cukry i są szybko wchłaniane przez układ trawienny.

Jeśli spożywasz owoce jako deser, pogarszasz proces trawienia pokarmu , powodując fermentację, która z kolei wywołuje tworzenie się gazów.

A ponieważ żywność nie jest wchłaniana optymalnie, prowadzi do akumulacji kilogramów. W tym samym czasie, jeśli spożywasz owoce w późnych godzinach porannych lub popołudniowych, efekt będzie całkowicie pozytywny.

Dlaczego? Ponieważ owoce mają zdolność nasycania nas i pomagają złapać apetyt między głównymi posiłkami.

Jedynymi owocami, na które możesz sobie pozwolić podczas głównych posiłków, są jabłka i gruszki . Są postrzegane jako neutralne owoce.

Jedz osobno, nie mieszając zbyt dużo jedzenia

Możesz robić wyjątki, gdy zapraszasz gości lub jesz na zewnątrz. Ale w życiu codziennym pożądane jest umieszczanie jedzenia na stole, które zawiera trochę warzyw, płatków i białka.

Dzięki takiej kombinacji w naczyniu zapewnimy organizmowi złożoną i zbilansowaną dietę i pobudzimy optymalne funkcjonowanie układu trawiennego, stymulując go do wchłonięcia wszystkich cennych substancji.

A teraz, jak sprawić, by kanały były tak skuteczne?

  1. Warzywa: sałatka, warzywa, czosnek , śmietana, zupa, jabłko lub gruszka
  2. Zboża i skrobia : ryż, makaron, ziemniaki, chleb i więcej.
  3. Białka: mięso, ryby, jaja, fasola, orzechy, białko wegetariańskie

Białka stymulujące utratę wagi

Dzisiaj węglowodany to te, które dominują w tabeli milionów ludzi na całym świecie. Pochodzą one z kanapek, pasty, pizzy, słodyczy itp., Na przykład. Węglowodany dają nam energię na cały dzień, ale jeśli przesadzisz i nie zużyjesz zużytej energii, stają się one rezerwami, czyli innymi słowy tłuszczem na twoich udach i taliach.

Z drugiej strony istnieją diety bogate w białka, które nie są zdrowe, ponieważ dzięki nim twoje ciało będzie wolne od nadmiaru funtów, ale jednocześnie zaszkodzi czynności nerek i wątroby. W tym przypadku efekt jest jo-jo.

Z uwagi na powyższe zalecenia zalecamy włączenie do diety optymalnej ilości białka, tj. ze środkiem. Pożądane jest przyjmowanie białka w każdym podstawowym posiłku. Nie chcesz tylko spalić kalorii, prawda? Zobacz także, jak zmniejsza się obwód talii.

Włókna zmniejszają obrzęk brzucha

Włókna są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania jelit, ponieważ jeśli nie działają prawidłowo, pojawiają się problemy, takie jak zaparcia , biegunka lub inne podobne problemy, takie jak zapalenie żołądka.

Dlatego zaleca się codzienne spożywanie pokarmów bogatych w błonnik. Na przykład owoce i warzywa, a także całe ziarna.

Pożądane jest picie wystarczającej ilości wody między głównymi posiłkami, aby usunąć nadmiar błonnika z organizmu.

Po południu ... nic nie jesz

Każdy kraj charakteryzuje się własnym tempem życia. W niektórych krajach życie latem i zimą jest inne, ale prawda jest taka, że kalorie, które przyjmujesz po południu iw nocy, są bardziej prawdopodobne, że się nie spalą.

Oznacza to, że będziesz je gromadził w swoim ciele, będziesz narzekał na problemy ze snem i Twoja wątroba będzie zmęczona. Jeśli chodzi o jedzenie napojów i jedzenia o zmierzchu, preferuj herbatki, kremy roślinne, zupy, sałatki, półsłodkie owoce, białka i tak dalej.

Nie wszystkie tłuszcze są takie same

Czy wiesz, że ciastka nie sprawiają, że jesteśmy gruba jak awokado? Nie radzimy ograniczać się przez liczenie kalorii , ale musisz mieć jedno na uwadze - zdrowe tłuszcze są niezbędne dla naszego organizmu . Używa ich do karmienia ciała, nawilżania skóry i tak dalej.

Jednocześnie niezdrowe tłuszcze nie dają organizmowi wystarczającej ilości składników odżywczych i niszczą go. Dlatego nasze ciało podąża za tendencją do ich akumulacji. Rozwiązanie? Wybierz zdrowe tłuszcze, takie jak orzechy, wysokiej jakości oleje roślinne, ryby lub jajka. Unikaj uwodornionych tłuszczów, smażonych potraw, kiełbasek i innych.

Naucz się jeść

Przesyłanie lub pobieranie funtów zależy nie tylko od kalorii, które spożywasz, ale także od sposobu, w jaki jesz:

  • Żuć dobrze swoje jedzenie
  • Nie jedz na nogach i spiesz się
  • Odpocznij przynajmniej 10 minut przed rozpoczęciem wykonywania codziennych zadań
  • Nie pij za dużo płynów podczas jedzenia
  • Nie jedz dużych porcji jedzenia na raz
  • Ciesz się jedzeniem, nie pozwól, aby ci to przyszło

Obrazy dzięki uprzejmości vastfield i diekatrin