7 powodów, które prowadzą do utraty włosów i jak je leczyć

· 11.08.2018
Nie zapominaj, że zbyt restrykcyjna dieta może pozbawić organizm ważnych składników odżywczych i zamiast pomóc ci, może narazić cię na różne zagrożenia. Podejmij wszystko, aby uniknąć pozbawiania ciała cokolwiek

Czy cierpisz na wypadanie włosów i nie wiesz, jak zatrzymać ten proces? Omówimy dziesięć najczęstszych powodów, dla których włosy zwykle kapią i powiedzą Ci, jak to zatrzymać. Jeśli wykonasz te kroki, na pewno będzie to znacznie łatwiejsze.

1. Problemy z tarczycą

Jednym z powodów wypadania włosów może być problem tarczycy . Kiedy tak się dzieje, powodem jest fakt, że nasze ciało doświadcza braku równowagi hormonalnej, która może wystąpić z powodu menopauzy, zaburzeń endokrynologicznych lub cukrzycy.

Jak rozwiązujemy ten problem?

Jeśli podejrzewasz, że wypadanie włosów może być spowodowane jednym z tych problemów, musisz udać się do endokrynologa, który może przeprowadzić badania w celu uzyskania odpowiedniego leczenia.

2. Przestrzegaj zbyt rygorystycznej diety

Czasami stosujemy tak rygorystyczne diety, że narażamy nasze zdrowie na ryzyko. Powinniśmy być świadomi, że jeśli stracimy zbyt dużą wagę przez krótki okres czasu, nie będzie to korzystne dla naszego organizmu i osłabi nasz układ odpornościowy.

Wszystko to sprawi, że nasze włosy wypadną. Jeśli cierpimy na choroby układu oddechowego i infekcje w naszych ciałach, odrodzenie naszych włosów potrwa dłużej.

Jak to rozwiązujemy?

Zamiast wybierać te rygorystyczne diety, rób regularne ćwiczenia.

3. Przewlekły stres

Przewlekły stres może również powodować utratę włosów. Dzieje się tak, ponieważ wpływa to na przepływ krwi do skóry głowy. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli włosy opadają z powodu stresu, może szybko rosnąć.

Jak to rozwiązujemy?

Nie zapomnij odpocząć określonej liczby godzin dziennie. Znajdź również sposób na relaks. W przypadku problemów emocjonalnych skonsultuj się z terapeutą.

4. Nieprawidłowe leczenie skóry głowy

Nieprawidłowe leczenie skóry głowy jest również czynnikiem wpływającym na wygląd wypadania włosów. Istnieje lista przedmiotów, które powinny być używane tylko okazjonalnie i nie często. Należą do nich suszarka do włosów oraz prasa do curlingu lub prostowania.

Jak to rozwiązujemy?

Ogranicz korzystanie z suszarki do włosów, loków i produktów chemicznych . Skonsultuj się z profesjonalistą, który może polecić produkty odpowiednie do włosów.

Siarczany są szkodliwe dla włosów, ale nie ma na to żadnych testów.

5. Przyjmowanie niektórych leków

Przyjmowanie niektórych leków może również powodować wypadanie włosów . Wśród nich znajdują się leki na wysokie ciśnienie krwi.

Leki przeciwdepresyjne również należą do tej kategorii. Mają tendencję do efektów ubocznych, które obejmują wypadanie włosów.

Jak to rozwiązujemy?

Jeśli przestaniesz przyjmować te leki, zauważysz, że skóra głowy wraca do zdrowia. Jednak nigdy nie przestawaj przyjmować tego typu leków bez konsultacji z lekarzem rodzinnym.

6. Niedokrwistość

Niedokrwistość powoduje wypadanie włosów. Dzieje się tak, ponieważ na przepływ krwi do skóry głowy wpływa brak żelaza.

Jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość, wystąpią liczne objawy. Należą do nich bezsenność, ogólne osłabienie i apatia. Jeśli masz te objawy, czas zmienić poziom hemoglobiny we krwi.

Jak to decydujesz?

Jeśli badanie krwi potwierdzi, że masz niedokrwistość, będziesz musiał dodać pokarmy zawierające żelazo do swojej diety. Te produkty spożywcze obejmują granat, czerwone mięso i jabłka.

Jeśli nie poprawisz swojego stanu, będziesz musiał wziąć żelazo, aby zostać przepisanym przez lekarza rodzinnego.

7. Awitaminozy

Należy również pamiętać, że może wystąpić utrata włosów z powodu braku witamin .

Ważne jest, aby sprawdzić, czy masz niedobór witaminy C. Jest to niezbędne do wchłaniania żelaza i stymuluje produkcję kolagenu, który wzmacnia skórę głowy. Ponadto, jeśli masz niedobór witaminy B, twoje włosy staną się słabsze.

Jak to decydujesz?

Włącz do swojej diety produkty bogate w witaminy B i C oraz inne przydatne pierwiastki śladowe.