7 powodów, dla których nie schudniesz

· 30.08.2018
Ukryte cukry można znaleźć nawet w produktach, których najmniej się spodziewasz.

Brak aktywności fizycznej jest jedną z głównych przyczyn nie tylko utraty wagi, ale także nadwagi.

A ludzie cierpiący na bezsenność mają powolny metabolizm, który wpływa na ich hormony głodu - więc mają tendencję do jedzenia więcej.

To prawda, że ​​dieta i ćwiczenia są kluczem do racjonalizacji i utrzymania zrównoważonej wagi. Nie jest jednak pewne, czy są to jedyne rzeczy potrzebne do osiągnięcia idealnej wagi.

Według badań istnieją inne czynniki zewnętrzne, które mogą powodować przyrost masy ciała .

Jeśli jesz zdrowo i regularnie uprawiasz jakiś sport , ale nie schudniesz, może być jeden lub więcej z poniższych powodów.

Poniżej wymienimy 7 możliwych powodów, dla których możesz mieć problemy z utratą wagi.

Nie śpisz wystarczająco

Badania pokazują, że ludzie, którzy śpią mniej niż pięć godzin na noc, mają wolniejszy metabolizm. Wpływa to na hormony głodu, takie jak leptyna i grelina.

Leptyna jest hormonem, który sygnalizuje mózgowi, gdy osoba przestaje jeść, podczas gdy żołądek (wytwarzany w żołądku) pobudza głód.

Według badań ludzie, którzy nie śpią dobrze, mają niski poziom leptyny i wysoki poziom greliny . Oznacza to, że mają tendencję do jedzenia więcej i zwiększenia masy ciała.

Aby rozwiązać ten problem, zalecamy, abyś odpoczywał przez co najmniej 8 godzin każdego dnia.

Zużywasz ukryte cukry

Ukryte cukry można znaleźć nawet w produktach, których najmniej się spodziewasz.

Nawet nie zdając sobie sprawy, prawdopodobnie zużywasz znaczne ilości cukru . Zaakceptuj to poprzez batony energetyczne, zboża, napoje dla sportowców, sosy i różne pasty do smarowania.

Aby tego uniknąć, bardzo ważne jest, aby przeczytać etykietę na długo przed zakupem produktu. W ten sposób będziesz mógł uniknąć tych, które zawierają rafinowany cukier.

Możesz liczyć kalorie, ale nie odżywki

Oczywiście, gdy chcesz schudnąć, powinieneś wziąć mniejsze porcje i ograniczyć spożycie kalorii.

Jednak niektórzy ludzie wchodzą w temat i zapominają o czymś ważnym. Niektóre produkty zawierają wiele ważnych składników odżywczych, które powinny być zawarte w diecie.

W tym przypadku najważniejszą rzeczą jest myślenie o jakości spożywanego jedzenia.

Nie zwracasz uwagi tylko na kalorie. Upewnij się, że masz dużo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.

Spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej

Przeżyty styl życia jest jedną z głównych przyczyn otyłości i nadwagi.

Wiele razy możesz myśleć, że nie masz wystarczająco dużo czasu na ćwiczenia, ale w rzeczywistości brak zainteresowania.

Wskazane jest wykonywanie co najmniej 30 minut ćwiczeń dziennie pomiędzy wszystkimi innymi zajęciami. Wybierz między chodzeniem, bieganiem, bieganiem , jazdą na rowerze ...

Nie bierz niezbędnego czasu gotowania

Połączenie siedzącego trybu życia i złej diety jest jednym z największych wrogów w utrzymaniu idealnej wagi.

Ze względu na brak czasu, wielu wybiera spożywać mrożonki, jeść w fast foodach.

Rozwiązaniem jest zacząć spędzać więcej czasu w każdym tygodniu, aby przygotować zdrową żywność i nie zapomnieć o znaczeniu dobrego śniadania.

Masz problem hormonalny

Czasem próbujesz wszystkiego, ale nie schudniesz, a raczej stajesz się coraz grubszy. W takim przypadku zaleca się skonsultowanie się z lekarzem.

Przyrost masy ciała może wynikać z zaburzeń hormonalnych, takich jak nadczynność tarczycy , zespół policystycznych jajników i insulinooporność.

Po konsultacji z lekarzem może on wyznaczyć leczenie.

Ponadto, jeśli zostanie potwierdzone, że problem jest hormonalny, należy zacząć od zdrowej żywności, warzyw, alg i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych w diecie.

Nie spożywaj znaczących ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych

Kwasy tłuszczowe omega-3 i 6 występują głównie w rybach.

Przez wiele lat dieta i diety odchudzały naszych wrogów.

Obecnie istnieje wiele produktów o niskiej zawartości tłuszczu, które obiecują lepsze składniki odżywcze, ale częstość występowania otyłości i nadwagi wciąż rośnie.

Błąd, który możesz popełnić, jeśli chodzi o utratę wagi, nie obejmuje wystarczającej ilości zdrowego tłuszczu w diecie, w tym kwasów tłuszczowych. Są zawarte w oleju lnianym, oleju rybim , różnych orzechach i nasionach. Te rodzaje tłuszczu pomagają spalać złą tkankę tłuszczową, zapewniając jednocześnie poczucie satysfakcji.

Mamy nadzieję, że przeczytaliście ten artykuł z siedmiu powodów, dla których nie tracicie wagi ! A teraz jesteś w ruchu!