7 zastosowań octu w ogrodzie

· 04.08.2018
Wiele osób nie wie, że ocet może być rozwiązaniem wielu problemów w ogrodzie. Przeczytaj poniższe wiersze i dowiedz się więcej o wielu zastosowaniach tego produktu w ogrodzie.

Dobrze wiesz, że wiele produktów i artykułów gospodarstwa domowego może być używanych do różnych celów. Ocet jest wśród nich. Czy wiesz, że możesz go używać do dbania o swoje rośliny? W tym artykule opowiemy o siedmiu jabłkach z octu w ogrodzie .

Często ludzie nie znają cech produktów i przedmiotów, których używają na co dzień, a zatem wybierają chemikalia z chemikaliami, gdy muszą radzić sobie z problemami w ogrodzie. I nie zawsze jest to jedyny sposób. Ocet jest naturalnym produktem, który pomaga rozwiązać wiele zmartwień w ogrodzie.

7 zastosowań octu w ogrodzie

1. Usuwa chwasty

Ocet jest substancją zawierającą dużą ilość kwasu octowego. W ten sam sposób wywołuje reakcję chemiczną, gdy ją konsumujemy, wpływa również na rośliny, gdy zetknie się z nimi.

Ale jego działanie jako pestycydu nie jest trwałe, więc ocet nie jest tak skuteczny w zwalczaniu przeładunku jak niektóre inne produkty, a nawet usuwaniu ich ręcznie. Ale będziesz bardzo przydatny do czyszczenia małych traw, takich jak te, które rosną między płytkami .

2. Ma działanie przeciwgrzybicze

Korzystanie z octu w ogrodzie pomoże ci usunąć grzyby z roślin. Jego działanie jest podobne do działania sody do pieczenia chleba. Ale gdy soda zwiększa poziom pH i tworzy środowisko zasadowe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grzyba, ocet obniża go i tworzy kwaśne środowisko, które zatrzymuje również te szkodliwe mikroorganizmy.

Sposób użycia

Należy rozcieńczyć jedną łyżkę octu w dwóch litrach wody i nałożyć roztwór na liście roślin dwa razy w tygodniu i po deszczu.

3. Jeśli chcesz, aby gleba w Twoim ogrodzie była bardziej kwaśna

Jak już wspomniano, ocet obniża poziom pH środowiska, w którym się znajduje. Możesz go użyć, jeśli chcesz, aby gleba w twoim ogrodzie była bardziej kwaśna. Wystarczy wymieszać jeden kieliszek octu z czterema litrami wody i wlać powstały roztwór na ziemię.

Pomoże to w uprawie roślin, które uwielbiają kwaśne gleby, takie jak azalie, róże, lawenda , jagody i gardeny. Tak więc gleba produkuje więcej żelaza, co jest bardzo przydatne dla roślin.

4. Działania jako repelent

Jeśli mrówka jest w twoim ogrodzie, ocet pomoże ci poradzić sobie z problemem. Po prostu spryskaj to miejsce nierozcieńczonym octem przez kilka dni . Zobaczysz, jak mrówki będą stopniowo zanikać.

Możesz użyć tej sztuczki w innych częściach domu. Ocet jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków owadobójczych. I nie ma szkodliwego wpływu na zdrowie.

Ocet pomoże Ci poradzić sobie z innymi owadami atakującymi twoje rośliny . Jeśli spryskasz ich liście octem, ochronisz je przed ślimakami.

5. Masa włóknista do roślin doniczkowych

Ocet sprawi, że rośliny doniczkowe staną się zdrowsze. Wymieszaj dwie łyżki octu jabłkowego z trzema litrami wody i spryskaj rośliny . Wkrótce zauważysz zmianę!

Czytaj także: Jak czyścić liście roślin domowych

Zawdzięcza to trwałości kwiatów

Jeśli kochasz kwiaty w wazonach, ocet stanie się Twoim prawdziwym przyjacielem. Kwiaty potrwają dłużej, jeśli użyjesz octu. Wystarczy wymieszać dwa łyżki produktu z dwoma łyżkami cukru w ​​litrze wody. Wlać powstały roztwór do waz i ułożyć kwiaty.

Dbaj o kwiaty w zwykły sposób. Co 5 dni przycinamy łodygi i zastępujemy roztwór w wazonach.

7. Oczyść rdzę z narzędzi ogrodowych

Ocet jest przydatny nie tylko dla roślin. Twoje narzędzia ogrodowe mogą również czerpać korzyści z jego niesamowitych właściwości.

Jeśli masz dość używania zardzewiałych narzędzi, powinieneś je wyczyścić nierozcieńczonym octem, a następnie umyć. Innym sposobem ich oczyszczenia jest wyciśnięcie ich bezpośrednio do octu. Obie metody są łatwe i wydajne.

Niewątpliwie ocet jest niesamowitym produktem z niezliczonymi aplikacjami. Większość ludzi nie wie o swoich zaletach i nie wykorzystuje tego w pełni.