7 wskazówek, jak radzić sobie z bólem pięty

· 23.11.2018
Przeczytaj nasze wspaniałe wskazówki dotyczące radzenia sobie z bólem pięty i idź przez długi czas bez narzekania.

Wiele kobiet lubi nosić buty na obcasie. Ale jest wielu innych, którzy nie noszą, chociaż chcieliby skarżyć się na ból pięty. W tym artykule chcemy podzielić się z Wami 7 wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie z bólem w piętach.

Nasze podeszwy nie mają kształtu anatomicznego nadającego się do noszenia wysokich obcasów, więc często towarzyszą im dolegliwości, takie jak ból, siniak, obrzęk i blizny . Trzymając się naszych wskazówek, możesz poradzić sobie z nimi lub kontrolować je i cieszyć się noszeniem butów na wysokim obcasie! Nie przegap kolejnych linii!

7 wskazówek, jak radzić sobie z bólem pięty

W poniższych liniach chcielibyśmy przedstawić kilka wskazówek, jak rozwiązać lub zmniejszyć problemy, które często towarzyszą noszeniu wysokich obcasów. Uwaga!

1. Wybierz buty ostrożnie z wysokim prądem

Najpierw musisz kupić buty w swoim rozmiarze . Noszenie większych lub mniejszych butów może zranić stopy . Jest to oczywiste, ale czasami zapominamy o tym, a dokładny rozmiar jest czymś niezwykle ważnym, aby móc bezpiecznie chodzić i czuć się komfortowo z tym typem butów.

Więc spróbuj obu butów, przylgnij do nich i upewnij się, że obcas buta znajduje się pośrodku pięty . Zapewnienie, że wiesz, że masa Twojego ciała jest równomiernie rozłożona, a będziesz chroniony przed ewentualnymi urazami.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do noszenia butów na obcasach lub z reguły bolą Cię stopy, nie powinieneś kupować butów o prądzie przekraczającym 5 centymetrów. Zatrzymaj także modele z możliwie najszerszym prądem . Biorąc pod uwagę te dwie rzeczy, kupując buty, można je nosić dłużej i bezproblemowo.

Przeczytaj także: Leki na ból fazy

2. Spray do czyszczenia butów

Niektóre buty mają bardzo wąski przód. W ten sposób Twoje palce się wyczerpieją i stanie się to problemem wieczorem po zdjęciu butów. Dlatego zalecamy następujące czynności:

Sposób działania :

 • Spryskaj buty od wewnątrz.
 • Zastrzel swoje buty.
 • Staraj się robić buty przez 20 minut.
 • Po 24 godzinach powtórzyć procedurę ponownie.
 • Jeśli to konieczne, powtarzaj to, aż Twoje buty staną się bardziej wygodne.

3. Użyj wkładek

Wkładki są małymi, miękkimi wkładkami, które można założyć na pewne części butów, aby kontrolować i uniknąć początków bólu . Są niezwykle praktyczne. Możesz je włożyć na chwilę do butów. Dobrze jest nosić w torebce parę wkładek, które pozwoliłyby Ci zaoszczędzić w sytuacjach "awaryjnych". Oto dwie wskazówki:

 • Dla przodu stopy: To normalne, że stopy cię ranią w tej części, ponieważ pochylają się i to jest największy ciężar.
 • W przypadku obcasów: Kolejną bolesną częścią są obcasy, ponieważ noszą naprężenia od wysokich obcasów.

4. Wyściółka antypoślizgowa

Te antypoślizgowe łatki są umieszczane na piętach . Chronią stopę przed wślizgnięciem się do buta , tak jakby nosiły skarpetki . Są bardzo przydatne w przypadkach, gdy buty zabijają Cię w niektórych miejscach, ponieważ łagodzą ból i pozwalają na noszenie wysokich obcasów.

5. Zamknij palce u nóg

To bardzo łatwa i skuteczna sztuczka. Za pomocą bandaża związać trzeci i czwarty palec każdej stopy . Działanie to jest bardzo skuteczne, ponieważ dezaktywuje nerw odpowiedzialny za wysyłanie sygnałów bólowych.

Zalecamy również przeczytanie: 10 ciekawych wskazówek dotyczących czyszczenia obuwia

6. Włóż buty do zamrażarki

Ta wskazówka jest bardzo przydatna, jeśli twoje buty są napinane . Zamrażanie stopniowo powiększa ich rozmiar i rozszerza je. Ponadto zimno poprawia krążenie krwi i zmniejsza ból.

Sposób działania :

 • Napełnij dwie plastikowe torby wodą.
 • Umieść jeden w każdym bucie.
 • Włóż buty do zamrażarki.
 • Zostaw ich tam na kilka godzin.
 • Następnie zdejmij torby i buty.

7. Miej zapasową parę butów

Zawsze dobrze jest nosić ze sobą dodatkową parę butów, aby można je było nosić w "pilnych" przypadkach, ponieważ powstawanie dużych ran na stopach wydłuży czas ich leczenia.

Dzięki naszym wskazówkom możesz cieszyć się butami na wysokim obcasie przez cały dzień lub całą noc. Wypróbuj tę poradę, której najbardziej potrzebujesz. Powiedz nam, jakie porady wypróbowałeś i jak pracowały dla Ciebie!