7 ćwiczeń, aby zmniejszyć talię w krótkim czasie

· 01.05.2018
Tylko zdrowe odżywianie nie pomoże ci w tej upartej walce. Pewna rutyna fizyczna przyczyni się do szybszych i trwalszych rezultatów

Zmniejszenie talii nie jest łatwą pracą. Utrata tkanki tłuszczowej zależy od diety, którą podążasz i ćwiczeń, które robisz.

Jednak usuwanie nagromadzonego tłuszczu wokół brzucha jest trudniejsze niż w innych częściach ciała. W dzisiejszej publikacji przyjrzymy się ponad 7 typom ćwiczeń, które pomogą Ci efektywnie rozkładać tłuszcz.

Dlaczego otrzymujemy klamki miłości?

Dwa główne czynniki leżące u podstaw powstawania tkanki tłuszczowej to dieta i ćwiczenia fizyczne. Są jednak inne powody, które biorą udział w tych nieprzyjemnych i przygnębionych uchwytach miłosnych.

Mogą one obejmować funkcje narządów, stres lub problemy hormonalne. Poniżej wyjaśniono 7 wspaniałych ćwiczeń, aby zredukować talię w krótkim czasie.

7 ćwiczeń, aby zmniejszyć talię

1. Plank

Strajk ćwiczeń staje się coraz bardziej popularny. Chociaż skupia się na systemie brzucha, wszystkie mięśnie całego ciała są aktywowane podczas wykonywania tego ćwiczenia.

 • Jak już wspomniano, postawa napastnika zaczyna się od ziemi, twarzą do dołu, z łokciami i palcami podtrzymującymi ciężar ciała.
 • Całe ciało musi być ustawione prawidłowo i ciasno, aby wykonać ćwiczenie prawidłowo.

To ćwiczenie jest prawdziwym testem zrównoważonego rozwoju . Musisz więc z czasem zwiększyć swój czas trwania.

2. Wspinacze górscy

Od pozycji napastnika można poprawić metabolizm i zwiększyć utratę tłuszczu w okolicy talii za pomocą prostego ćwiczenia.

 • Poruszaj się tak, jakbyś próbował biegać lub wspinać się, gdy jesteś w tej samej pozycji.
 • Aby to zrobić, przesuń kolana do łokci jednym ruchem.
 • To ćwiczenie jest wspaniałe, ponieważ łączy w sobie ćwiczenia tonizujące i sercowo-naczyniowe.

3. Skręty ciała

Jeśli chcesz uzyskać cienką talię, musisz utrzymywać boki ciała możliwie jak najbardziej elastyczne i utrzymywać je w ruchu.

 • Aby to zrobić, musisz rozciągnąć cały tułów, jakbyś miał coś wysoko.
 • Możesz wykonać to ćwiczenie siedząc na krześle i wyciągając ramiona na podłogę, jakby chwytając coś.
 • Powtarzaj te rozciągnięcia po obu stronach przez cały dzień, kiedy to możliwe.

4. Poziome zakręty

Możesz wykonywać poziome wahania, aby utrzymać talię w ruchu. Odwróć się , jakbyś zawracał, nie ruszając się udami .

Możemy wykonywać to ćwiczenie dłońmi w pasie lub za pomocą elastycznego paska. Również niektóre sale fitness stworzyły specjalne maszyny do tego ćwiczenia.

5. łokcie

Stojąc pionowo z rękami za głową i nogami lekko rozdzielonymi, podnieś jedno kolano do przeciwnego łokcia. Powtórz ćwiczenie naprzemiennie po obu stronach.

To prawie takie samo ćwiczenie jak powyżej, ale leży z tyłu i patrzy w sufit. Kiedy kłamiesz i wykonujesz ćwiczenie, jeszcze bardziej pracujesz nad mięśniami brzucha.

6. Skakanie

Aby spalić najbardziej upartych obszarów tłuszczowych, musisz wykonać jakieś ćwiczenia sercowo-naczyniowe w ciągu tygodnia. Ćwiczenia na mięśnie brzucha nie są wystarczające, aby zmniejszyć tłuszcz. Raczej pomagają ci walczyć z luzem.

 • Aby rozpocząć spalanie tłuszczu, możesz wykonać proste, ale wyczerpujące ćwiczenie, takie jak skakanie. Możesz skakać na linie, skakać na trampolinie lub po prostu skakać.
 • Należy jednak zawsze skakać z dobrą postawą, trzymać plecy wyprostowane, a kolana złożone.
 • Zawsze wracaj do ziemi lekko, jakbyś lądował na czymś miękkim.

7. Białe lalki

Wreszcie nie możemy zapomnieć wzmianki o tańcu skupionym na ruchu talii.

Biały taniec to tradycyjny taniec na Bliskim Wschodzie, znany z szerokiego zakresu elastyczności w różnych obszarach ciała . Główną częścią jest miednica, która kontroluje ruchy talii i ud itp.

Wybielanie jest popularną formą ćwiczeń, która obejmuje kombinację tonowania mięśni i ćwiczeń sercowo-naczyniowych.

Będziesz mógł schudnąć, poprawić elastyczność, wzmocnić brzuch, a zwłaszcza zmniejszyć talię , tańcząc co tydzień.