8 pokarmów oczyszczających wątrobę

· 23.08.2018
Zielona herbata i jej składniki pomagają zmniejszyć gromadzenie się tłuszczu w wątrobie

Największy organ w ciele z funkcjami życiowymi dla twojego zdrowia - więcej niż wystarczająco, aby wyjaśnić, jak ważna jest rola wątroby w ciele. Przeciwdziała toksynom w pożywieniu i powietrzu.

Według Międzynarodowej Fundacji Walki z Zapaleniem Wątroby jest to ciało, które zamienia składniki odżywcze, które konsumujemy w energię i mięśnie, magazynuje witaminy i reguluje zasoby tłuszczu.

Z tego powodu jego prawidłowe funkcjonowanie ma ogromne znaczenie i zależy od zdrowia psychicznego i fizycznego.

Istnieje wiele czynników, które zagrażają wątrobie. Należą do nich wysokie spożycie alkoholu, zanieczyszczenie środowiska, przejadanie się, rafinowane węglowodany, niektóre leki przeciwbólowe, leki i tak dalej.

Jeśli którykolwiek z tych czynników występuje u ciebie, podejmij kroki, aby oczyścić wątrobę w naturalny sposób.

Powiemy Ci o ośmiu konkretnych pokarmach, o których warto pamiętać, jeśli chcesz zagwarantować zdrową wątrobę i zapobiegać chorobom z nią związanym.

Czosnek

Czosnek jest bogaty w allicynę i selen. Te dwa elementy są idealne do oczyszczenia i utrzymania wątroby w dobrym stanie. Czosnek aktywuje również enzymy, które eliminują pewne toksyny związane z chorobami tego narządu.

Jest to jeden z najbardziej zalecanych pokarmów wątrobowych. Jego spożycie pomaga również kontrolować poziom cholesterolu , poprawia krążenie krwi i zwiększa obronę organizmu. Najlepiej spożywać surowy czosnek, ponieważ traci 90% swoich substancji po poddaniu go obróbce termicznej. Możesz go zjeść sam lub dodać do swojego jedzenia.

Kurkuma


Kurkuma zawiera substancje, które są bardzo przydatne dla wątroby. Według specjalistycznych badań roślina ta zawiera substancje takie jak borneol, turmeron, eugenol i kwas kawowy. Wszystkie zapewniają wysoki stopień ochrony wątroby.

Oczyszczają je i oczyszczają , utrzymując je w dobrym zdrowiu.
Składniki kurkumowe pomagają wchłonąć tłuszcz i są bardzo przydatne w niestrawności spowodowanej niewłaściwą dietą.

Zalecamy stosowanie kurkumy, jeśli u pacjenta występuje żółtaczka, marskość wątroby lub inne choroby wątroby.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek chroni tkankę wątroby przed uszkodzeniem spowodowanym nadmiernym utlenianiem.

Badania pokazują, że oliwa z oliwek jest tak samo przydatna jak nasiona lnu i konopi.

Ma bazę lipidową, która absorbuje toksyny. Dlatego Twoja wątroba będzie działała lepiej, jeśli podłączysz ją do swojego menu.

Oliwa z oliwek zapewnia zarówno naturalne oczyszczanie, jak i ochronę przed chorobami. Spożywanie oliwy z oliwek może zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca, a nawet zapobiec niektórym rodzajom raka. Zalecamy, aby posmakować swoich potraw i używać go jako alternatywy dla oleju słonecznikowego.

Owoce cytrusowe


Owoce cytrusowe są bogate w witaminę C, która działa jako naturalny przeciwutleniacz. Ich umiarkowane spożycie oczyszcza wątrobę i chroni ją przed wieloma chorobami.

Najbardziej zalecanymi cytrusami do tego celu są cytryny, limonki i pomarańcze.

Migdały

Migdały są bogate w argininę - aminokwas, który pomaga detoksykacji, dlatego jest wysoce zalecanym pokarmem do oczyszczania wątroby. Migdały są bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3 i glutation, które wspomagają różne funkcje wątroby.

Zboża


Ryż pełnoziarnisty i inne zboża są bardzo przydatne dla wątroby. Są bogate w witaminy z grupy B.

Dzięki temu wątroba poprawia metabolizm tłuszczu, trawienie i jego funkcje jako całości. Zalecamy stosowanie alternatyw pszenicy zamiast zwykle spożywanej białej mąki.

Zielone warzywa

Warzywa takie jak sałata, kapusta i podobne neutralizują metale ciężkie, pestycydy i inne substancje chemiczne, które mogą wpływać na twoje ciało.

Są idealne do oczyszczenia wątroby, ponieważ pomagają usuwać toksyny i regulują nasycone tłuszcze, które mogą wpływać na ich prawidłowe funkcjonowanie.

Zielona herbata


Zielona herbata i jej składniki pomagają zmniejszyć gromadzenie się tłuszczu w wątrobie. Zielona herbata zawiera katechiny i przeciwutleniacze, które chronią przed chorobami wątroby i zapewniają wysoki poziom ochrony.

Badania wykazały, że zielona herbata chroni przed negatywnymi skutkami toksycznych substancji, takich jak alkohol, i zapobiega stanom zapalnym wątroby.