8 zasad leczenia powiększonych żył

· 20.12.2018
Zdrowe nawyki są kluczowym czynnikiem w leczeniu rozszerzonych żył. Pomimo istnienia szeregu profesjonalnych terapii, które mogą je usunąć, porada, którą ci dzisiaj damy, zapobiegnie ich ponownemu pojawieniu się.

Leczenie rozszerzonych żył powinno obejmować szereg zdrowych nawyków, które dbają o prawidłowe krążenie krwi. Pomimo wielu procedur i kosmetyków do rozwiązania problemu, musisz rozwiązać kilka podstawowych zasad, jeśli chcesz rozwiązać ten nieprzyjemny problem.

Oprócz problemu estetycznego, powiększone żyły są również oznaką zaburzonego krążenia krwi . Dlatego, poza tym, że ich nogi są zrujnowane, powodują również uczucie ciężaru i bólu. Interesujące informacje na temat naczyń krwionośnych i krążenia krwi można znaleźć na stronie ABRITVS.com .

Co jest przyczyną powiększonych żył? I czy można je traktować naturalnie?

Ponieważ wiele osób cierpi na żylaki, chcemy Ci dać przydatne wskazówki, które pomogą Ci uporać się z problemem. Pamiętaj, że końcówki powinny być razem, ponieważ nie ma prostego, szybko działającego leku do leczenia powiększonych żył .

Jakie są powiększone żyły?

Powiększone żyły to wystające, splątane żyły, które powstają, gdy naczynia krwionośne są osłabione. Mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej zauważamy je na nogach .

Zostały one zawsze zidentyfikowane jako problem estetyczny, ponieważ mają czerwonawy lub purpurowy kolor, który sprawia, że ​​skóra wygląda źle. Ale dla wielu, powiększone żyły są problemem zdrowotnym, ponieważ są one czynnikiem innych chorób.

Objawy

Najczęstsze objawy powiększonych żył to:

 • Zapalone, sterczące żyły
 • Uczucie pieczenia i wagi w kończynach dolnych
 • Ból i skurcze nóg
 • Swędzenie wokół dotkniętych żył
 • Krwawienie z rozszerzonych żył
 • Zmiana w skórze i zwężenie żył .

Czytaj także: Ćwiczenia na żylaki

Jakie są przyczyny powiększonych żył?

Kiedy klapki żylne nie działają prawidłowo, powrót krwi z nóg do serca jest zniekształcony i trudny. W miarę przebywania krwi naczynia krwionośne ulegają stanom zapalnym i tworzą się żyły żylne .

Chociaż w wielu przypadkach ich pojawienie się jest spowodowane predyspozycjami genetycznymi, często powiększone żyły występują w fizycznym przeciążeniu lub nadwadze. Ponadto są bardziej powszechne u osób starszych .

Czynniki wpływające na ich wygląd to:

 • Tłuszcz lub nadwaga
 • Ciąża
 • Nieprawidłowa postawa chodzenia
 • Długie siedzenie i skrzyżowanie nóg
 • Ostre zmiany hormonalne
 • Choroby układu krążenia

Podstawowe zasady leczenia powiększonych żył

Utrzymanie zdrowego stylu życia jest najważniejszym czynnikiem w leczeniu rozszerzonych żył i zapobieganiu ich występowaniu. Oznacza to, że musisz wprowadzić zmiany w swoim codziennym życiu i wyłączyć szereg szkodliwych nawyków krążenia.

1. Unikaj długiego stania w tej samej pozycji

Długie przebywanie w tej samej pozycji może pogorszyć stan powiększonych żył.

Dlatego, jeśli musisz pozostać w pozycji prostej lub siedzącej, najlepiej poświęcić kilka minut na poruszanie stopami lub zmianę pozycji co godzinę .

2. Podnieś nogi

Łatwym ćwiczeniem radzenia sobie z powiększonymi żyłami jest podnoszenie nóg.

Rozluźnia mięśnie i ułatwia powrót krwi do górnej części ciała. Dlatego radzimy robić to codziennie po zakończeniu pracy .

3. Wykonuj ćwiczenia fizyczne

Uprawianie każdego sportu jest niezwykle przydatne dla zdrowia krwioobiegu i utrzymania wagi.

Dlatego jeśli Twoim celem jest leczenie rozszerzonych żył, bardzo ważne jest regularne regularne ćwiczenia .

4. Wykonanie masażu

Jednym z terapeutycznych narzędzi stymulujących krążenie krwi w kończynach dolnych jest relaksacyjny masaż.

Ze względu na ich zdolność do poprawy krążenia krwi, są dobrym sposobem, aby zapobiec pojawieniu się nieprzyjemnych żylaków.

Zalecamy również przeczytanie: Ochrona żylaków

5. Zimny ​​prysznic

Prysznic z ciepłą wodą ma relaksujący efekt. Ale ten z zimnem jest bardziej przydatny do pobudzenia krążenia krwi .

Bezpośredni kontakt zimnej wody z kończynami dolnymi może złagodzić uczucie ciężkości i stanu zapalnego.

6. Unikaj noszenia ciasnej odzieży

Wąskie ubrania nie są odpowiednie dla osób cierpiących na żylaki.

Ponadto ich noszenie nie jest ogólnie zalecane, ponieważ naciskają na części ciała i utrudniają powrót nogi od nogi do serca.

7. Ulepsz swoją dietę

Menu bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, przeciwutleniacze i błonnik znacząco przyczynia się do pożądanego leczenia powiększonych żył.

Pokarm zawierający te substancje optymalizuje krążenie krwi i troskę o zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

8. Unikaj spożywania alkoholu i papierosów

Nadmierne spożycie alkoholu i papierosów prowadzi do wielu szkodliwych konsekwencji dla organizmu. Należą do nich problemy z krążeniem i pojawienie się żylaków.

Toksyny w alkoholu i papierosach uszkadzają tętnice i utrudniają przenoszenie krwi.

Podsumowanie

Zdrowe nawyki są kluczowym czynnikiem w leczeniu rozszerzonych żył. Pomimo istnienia szeregu profesjonalnych terapii, które mogą je usunąć, porada, którą ci dzisiaj damy, zapobiegnie ich ponownemu pojawieniu się.

Nie musisz więc na krótką chwilę podążać za nimi, ale sprawić, by stały się częścią Twojego stylu życia.

 1. Jawien A. Wpływ czynników środowiskowych na przewlekłą niewydolność żylną. Angiologia. 2003; 54 (Suppl 1): S19-31
 2. Bas A. Wpływ stania w miejscu pracy i rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej. Harefuah 2007; 146 (9): 675-6, 734-5.
 3. Rodrigo JA, Villa R. Guías de manejo de la insuficiencia venosa crónica. Guías Clínicas [en línea]. 2000, vol 2 N ° 21. [citado el: 15 de Diciembre z 2008].