8 wskazówek dotyczących zwalczania zaparć u kobiet

· 26.11.2018
Według lekarzy ostatni posiłek dnia powinien być nie później niż 2 godziny przed snem.

Problemy z przewodem pokarmowym są zdecydowanie jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych człowieka . Ponad 20% ludzi cierpi z tego powodu, zwłaszcza kobiety. Powoduje obrzęk brzucha, ból i gaz. Dlatego w tym artykule podamy Ci osiem porad.

Według statystyk kobiety częściej cierpią na zaparcia niż mężczyźni. Damy ci kilka wyjaśnień i szczegółowych wytycznych, abyś mógł temu zapobiec . Przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Dlaczego problemy z zaparciami występują głównie u kobiet?

Hormonalne wpływy

Ponownie, twoje hormony są odpowiedzialne i mają predyspozycje do zaparcia. Wszystko to z powodu zmian w ciele, które pojawiają się podczas menstruacji . Zmiany wpływające na jelit powodują, że przemieszczają się one wolniej i wolniej w defekacji.

Dieta Moda

Czasami ludzie zaczynają dietę. Bardzo restrykcyjne diety, które nie zawierają błonnika i nie zapewniają wystarczającej różnorodności żywności w naczyniach. Ostatecznie wpływa to na zdrowie okrężnicy .

Pamiętaj, że przestrzegając diety, powinieneś zachować ostrożność.

Zobacz także: 15 wskazówek, które powinieneś przestrzegać podczas diety

Wytyczne dotyczące zwalczania zaparć

  1. Pełne śniadanie

Należy przestrzegać konkretnych zaleceń dotyczących zdrowego żywienia . Śniadanie jest zdecydowanie niezbędnym posiłkiem na cały dzień. Zapewnia dobrą ilość błonnika. Ważne jest, aby uwzględnić pełne ziarna, takie jak płatki owsiane , otręby, naturalny sok pomarańczowy, mleko na bazie warzyw.

Millet jest również świetny. Owoce, takie jak śliwki, a także niektóre herbaty ziołowe i rumianek lub mięta, mogą również pomóc w zaparciach.

  1. Lekkie wieczory

Ludzie czasami popełniają błąd zjedzenia późnego obfitego obiadu. Może to być spowodowane pracą lub innymi obowiązkami. Zwykle dzieje się tak, ponieważ się spóźniasz i już umierasz. To błąd.

Powinieneś wiedzieć, że twój żołądek spowalnia twoje funkcje w nocy . To sprawia, że układ żołądkowo - jelitowy jest znacznie wolniejszy. Krok po kroku wszystko to doprowadzi do zaparć. Według lekarzy ostatni posiłek dnia powinien być nie później niż 2 godziny przed snem.

Zalecamy: 9 prostych nawyków wieczornych na bardziej płaski brzuch

  1. Wybierz warzywa dobrze

Wszyscy wiemy, że warzywa i fasola są doskonałe, to regulacja zaparć. Zrób tak dobrze, jak możesz.

Należy pamiętać, że brokuły, kalafior i kapusta powodują wzdęcia i nie są najlepszym wyborem dla takich problemów.

Sałatki w nocy iw nocy czasami nie są dobrym pomysłem, ponieważ liściaste warzywa mogą również powodować gaz. Ale każda osoba reaguje inaczej, więc najlepiej wiesz, co może spowodować problemy. Bakłażany , na przykład, są na ogół bardzo dobrym wyborem.

  1. Owoce z ich kory

O ile to możliwe, spożywaj owoce z kory. Na przykład, jeśli zgłodniejesz w środku dnia, zjedz nietkane jabłko .

Podczas śniadania, kiedy robisz sok pomarańczowy, nie usuwaj miąższu. Ma doskonałe działanie na układ żołądkowo-jelitowy. Gruszki, kiwi, truskawki, winogrona i śliwki również mogą pomóc w zaparciach.

  1. Uważaj na diety

Kiedy tylko chcesz rozpocząć dietę, upewnij się, że zawiera ona różnorodne dania i obejmuje główne składniki odżywcze. Ważne jest również posiadanie dużej ilości składników mineralnych, witamin, białek i błonnika .

Włókna i ilość płynów są niezbędne. . Nigdy nie należy rezygnować z picia co najmniej 2 litrów wody dziennie , wraz z naturalnymi sokami .

  1. Tak, do oliwy z oliwek

W małych ilościach, ale używaj go do przygotowania potraw. To może być jedyne zalecane źródło tłuszczu, które Ci pomoże. Oliwa z oliwek w umiarkowanych ilościach poprawi krążenie w układzie pokarmowym i ochroni przed zaparciami .

Więc nie bój się go dodać.

  1. Uważaj na zakazane potrawy

Aby zwalczyć skutki zaparcia, należy unikać jedzenia trudno strawnego dla ciała.

Zapamiętaj te szkodliwe produkty: oczyszczoną mąkę, smażone potrawy, żywność kuta, produkty przemysłowe, słodycze.

Zapewnia to dużo dodatkowych cukrów i tłuszczów, które utwardzają stolce i utrudniają im przejście. Konserwowane sery i ryż mają podobny efekt, dlatego zaleca się umiarkowane ich stosowanie w celu uniknięcia zaparć.

  1. Kilka ćwiczeń

To nie jest takie trudne. Staraj się co najmniej pół godziny dziennie, aby jeździć, jeździć na rowerze, pływać ... to dużo łatwiej, jeśli wybierasz się z przyjacielem.

Wykonuj ćwiczenia w ramach swoich możliwości, ponieważ pomoże to Twojemu systemowi żołądkowo-jelitowemu . Niewątpliwie jest to dobre dla zdrowia i profilaktyki nie tylko dla zaparć, ale także dla innych chorób.

Więc na co czekasz?