8 szkodliwych nawyków, które powodują problemy z sercem

· 09.11.2018
W rzeczywistości wszystko, co robimy, bezpośrednio lub pośrednio wpływa na serce: nasz styl życia, nasze odżywianie, sposób radzenia sobie z wyzwaniami i tak dalej.

Miłość, uczucia, romans zawsze kojarzyły się z sercem ... I chociaż zrozumienie się zmienia i jest naukowo udowodnione, że emocje rodzą się w mózgu, nie możemy nie przyznać, że wiele z nich jest związanych z funkcjami serca.

W rzeczywistości wszystko, co robimy bezpośrednio lub pośrednio, wpływa na to: nasz styl życia , nasze odżywianie, sposób radzenia sobie z wyzwaniami i tak dalej.

W tym artykule omówimy osiem szkodliwych nawyków, które prowadzą do problemów z sercem.

Ty i twoje serce

Serce jest głównym narządem w krwioobiegu, a jego funkcją jest dostarczanie krwi do całego organizmu, umożliwiając transport substancji odżywczych, tlenu, hormonów i odpadów do tkanek i narządów.

Wyobraź sobie, że jesteś idealną maszyną, w której każdy mechanizm odgrywa ważną rolę, a nawet najmniejsza zmiana powoduje zakłócenia. Kiedy serce i naczynia krwionośne nie działają prawidłowo, ludzie cierpią z powodu choroby sercowo-naczyniowe.

Czasami jest to trudne do zdiagnozowania, ale zazwyczaj można je wykryć pod pewnymi warunkami:

Warunki, które mówią o problemach z układem sercowo-naczyniowym

 • Arterioskleroza: Nazywa się to pogrubieniem i stwardnieniem tętnic, które po utracie drożności transportują mniej krwi iw rezultacie serce ulega uszkodzeniu.
 • Krwotok: objawia się bardzo silnym bólem w klatce piersiowej. W ten sposób twoje ciało próbuje ci powiedzieć, że krew, która dociera do twojego serca, nie wystarczy. Ten stan należy traktować natychmiast.
 • Zawał serca: Kiedy tętnice lub żyły są blokowane przez krzepnięcie krwi, krążenie krwi do pewnej części serca zostaje przerwane, a następnie następuje atak serca.
 • Krwotok lub udar mózgu: Krwawe pękanie lub zablokowanie może powodować niedobór tlenu w mózgu prowadzący do udaru mózgu.

Patrz także: żywność o zawartości 8 uderzeń

Istnieje wiele czynników ryzyka, które prowadzą do problemów z sercem, od wieku do wieku i "wyniszczenia" tętnic, do wrodzonych deformacji. Jednak naukowcy twierdzą, że sposób, w jaki żyjesz, znacząco wpływa na twoje serce. Dowiedz się więcej o ośmiu codziennych nawykach, które powodują problemy z sercem.

8 nawyk, który niszczy twoje serce

Niewątpliwie życie porusza się dzisiaj w oszałamiającym tempie i często uważamy, że złe nawyki, które uzyskaliśmy, są jedyną drogą do przystosowania się. Ale to nie jest prawdą - słabe jedzenie, palenie, picie i stres tylko skracają czas, w którym nasze ciało będzie w najlepszej formie. Nie wierzysz? Przeczytaj poniżej ...

Zostało życie

Przeżywany styl życia jest jedną z głównych przyczyn wielu chorób, czego skutkiem jest słabe funkcjonowanie twojego krwioobiegu: cukrzyca, miażdżyca i otyłość. Regularne ćwiczenia pomogą wyeliminować tłuszczowe nakładki w tkankach, a także wzmocnią serce i sprawią, że naczynia krwionośne staną się bardziej elastyczne.

Palenie

Zdecyduj się rzucić palenie

Groźny nałóg palenia prowadzi nie tylko do problemów z oddychaniem, ale, jak wynika z wielu badań, powoduje również skurcz tętnic, przyspiesza tętno, zmniejsza ilość tlenu docierającego do serca iw konsekwencji jest zmuszany do cięższej pracy, do kierowania krwią, co prowadzi do gromadzenia się tłuszczowych form i podwyższonego ciśnienia krwi .

Niewłaściwe odżywianie

Jedzenie, które nazywamy "śmieciami", jest bogate w tłuszcze nasycone, cukier rafinowany, sól, białą mąkę i jest to bardzo szkodliwa kombinacja dla twojego zdrowia. Wszystko, czego twoje ciało nie może odrzucić w wyniku procesów metabolicznych, zamienia się w tkankę tłuszczową.

Kiedy te tłuszcze stają się zbyt duże, zaczynają również przykrywać naczynia krwionośne i narządy. Wąskie i stwardniałe tętnice nieuchronnie prowadzą do problemów z sercem.

Walcz z otyłością, spożywając głównie owoce, warzywa i błonnik, ponieważ oczyszczą twoje ciało i pomogą pozbyć się nadmiaru substancji.

Zobacz także: Czy jabłko dziennie może zapobiegać otyłości?

Za dużo pracy

Jeśli nie masz czasu dla siebie, pracujesz za dużo lub masz do czynienia z pracą, rodziną i ogromnym napięciem emocjonalnym, bądź ostrożny! Wszystkie te czynniki zwiększają ryzyko chorób serca. Stres jest odpowiedzialny za wiele naszych problemów: hamuje nasz układ odpornościowy, zwiększa naszą podatność na infekcje i ryzyko zawału serca, ponieważ jest bezpośrednio związany ze zmianami ciśnienia krwi.

Musisz więcej odpoczywać, cieszyć się życiem, spędzać co najmniej godzinę dziennie na sobie, swojej rodzinie i otoczeniu. Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i wykonuj ćwiczenia relaksacyjne.

Unikaj stresu!

Niedobór snu

Potrzebujesz 8 godzin snu każdego dnia, aby zapewnić dobre zdrowie sercu i pozwolić swojemu organizmowi dobrze się przygotować na nowy dzień.

Problemy hormonalne spowodowane brakiem snu mogą powodować problemy z sercem i wpływać na przepływ krwi.

Niewystarczająca ilość wody

Niewystarczająca ilość wody powoduje nagromadzenie toksycznych substancji w twoim ciele. Jeśli chcesz pomóc swojemu sercu i poprawić krążenie krwi, pij dużo wody. Przyspieszy to usuwanie odpadów z organizmu.

Picie alkoholu

Częste spożywanie alkoholu może poważnie uszkodzić wątrobę i serce. Zdrowy styl życia pomoże ci uniknąć problemów z sercem.

Surowy wegetarianizm

Brak mięsa w diecie może powodować niedobór witaminy B12, co negatywnie wpływa na krążenie krwi. Dlatego karmienie jest zrównoważone i zdrowe, jeśli chcesz uniknąć problemów z sercem.

Niektóre najnowsze wskazówki

Mamy nadzieję, że w tym artykule udało się rozwiązać wszystkie codzienne działania, które mają wpływ na Twoje zdrowie. Jeśli chcesz być zdrowy i unikać chorób i problemów z sercem, oto co musisz zrobić:

 • Jedz dużo owoców, warzyw, białka i błonnika. To wzmacnia mięśnie serca.
 • Zmniejsz spożycie tłuszczu, cukru i soli.
 • Pij więcej niż dwa litry wody dziennie.
 • Trenuj regularnie, wybierz dyscyplinę, którą najbardziej lubisz, czy będzie to chodzenie, bieganie, pływanie lub cokolwiek innego.
 • Nie przesadzaj z używkami, takimi jak kawa i herbata.
 • Unikaj stresu.
 • Ćwiczenia relaksacyjne .
 • Spać tyle, ile potrzebujesz.
 • Nie pal.
 • Unikaj alkoholu.