Herbaty łagodzące zespół jelita drażliwego

· 21.08.2018

Zespół jelita drażliwego występuje częściej u kobiet . Nie wiemy na pewno, co wywołuje tę chorobę, towarzyszy jej silny ból, który odzwierciedla nasz codzienny styl życia przez tygodnie, a nawet miesiące.

Dlatego chcemy Ci powiedzieć o kilku naturalnych lekarstwach, które są przygotowywane przy pomocy ziół, które przyniosą ci pożądaną ulgę w zespole jelita drażliwego.

Zioła są tradycyjnie stosowane w leczeniu zespołu jelita drażliwego . Zalecamy jednak wizytę u lekarza, który udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania. Zioła , które będziesz potrzebować, można łatwo znaleźć . Idź do sklepu z ziołami lub zdrowej żywności. Zwykle do szklanki wody dodaje się jedną łyżeczkę odpowiednich ziół.

Możesz wypić dwie filiżanki herbaty dziennie. Aby wykorzystać korzystne właściwości ziół, pożądane jest unikanie stosowania metalowych czajniczków; najlepiej używać porcelanowych i glinianych garnków . Są wykonane z naturalnego materiału, dzięki czemu zachowują cenne składniki ziół.

Zioła łagodzące zespół jelita drażliwego

Herbata anyżowa

Anyż ma przyjemny zapach lukrecji. Jest to niewątpliwie znakomite lekarstwo, łagodzące dolegliwości żołądkowe i ból brzucha. Anyż zmniejsza obrzęki, tworzenie się gazów, a także rozkurczający się lit.

Zdecydowanie zaleca się osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego . Powinieneś wiedzieć, że przyjmowanie anyżu nie jest zalecane, jeśli ostatnio cierpiałeś na biegunkę.

Zespół jelita drażliwego obejmuje od biegunki do zaparcia, dlatego w tym przypadku należy używać anyżu jako środka leczniczego w okresach powstawania blizn, w zaparciach. Aby zrobić herbatę z ziela, potrzebna jest jedna łyżka anyżu nasion.

Zagotuj szklankę wody i dodaj anyż. Pić herbatę na śniadanie i po południu.

Herbata rumiankowa

Herbata z rumianku jest doskonałym sposobem na skuteczne złagodzenie i leczenie zespołu jelita drażliwego . Kwiaty rumianku mają właściwości, które zmniejszają stan zapalny. Działają one także jako środek rozkurczający i przeciwbakteryjny. Pij dwie filiżanki herbaty dziennie.

Do przygotowania napoju potrzebna jest łyżeczka rumianku. Możesz także użyć klasycznych torebek z herbatą. Zagotuj wodę i pozwól ziołu palić przez 10 minut.

Herbata miętowa

Mięta należy do rodziny roślin mięsożernych , dzięki czemu działa przeciwskurczowo , odprężająco i osiadle. Oznacza to, że zaraz po wejściu do układu pokarmowego bezpośrednio wpływa na żołądek i jelita, zmniejszając stan zapalny i ból oraz uspokajając pacjenta.

Aby zrobić miętową herbatę, potrzebujesz jednej łyżki suchej mięty. Zagotuj szklankę wody i pozwól ziołu spalić. Ważne jest, aby nie dodawać cukru do herbaty. Jeśli chcesz ją osładzić, użyj gulaszu.

Sage Tea Tea

Herbata szałwiowa jest niezwykle przydatna w przypadku biegunki , wymiotów i zawrotów głowy. Są to główne objawy podrażnionego podrażnienia oka . Ta roślina ma działanie krzepnące, które pomoże ci złagodzić twój stan.

Działa również relaksująco i pomaga zrelaksować się i zrelaksować. Polecamy tę herbatę, jeśli skarżysz się na wymienione objawy. Aby przygotować ten napój, potrzebujesz 10 gram szałwi. Zagotuj zioło w trzech szklankach wody i pozostaw mieszaninę do ogrzania na 5 minut. Pij trzy filiżanki herbaty dziennie.

Herbata z tymianku

Herbata tymiankowa to kolejny skuteczny środek na zespół jelita drażliwego . Ta lecznicza roślina poprawia trawienie, łagodzi ból i stany zapalne, oczyszcza jelita z toksyn i bakterii.

Podobnie jak inne herbaty do przygotowania tego potrzebujesz łyżeczkę tymianku i szklankę gorącej wody. Zagotuj wodę i utrzymuj mieszaninę w cieple przez kilka minut.

Herbata kozieradka

Nasiona kozieradki są używane głównie do leczenia problemów trawiennych, zwłaszcza jeśli chodzi o jelita . Są bogate w witaminę B, która skutecznie łagodzi objawy, takie jak drażliwość, ból i reguluje zaparcia .

Zalecamy wypijanie jednej filiżanki herbaty każdego dnia. Aby to zrobić, potrzebujesz łyżki stołowej nasion kozieradki. Zagotuj wodę, dodaj nasiona i pozwól im gotować przez 5 minut. Następnie odcedź herbatę i wypij ją powoli w łykach. Wkrótce poczujesz pożądaną ulgę.