Cztery powody, dla których późne spanie jest szkodliwe dla dzieci

· 03.08.2018
Pełny sen jest niezwykle ważny dla ogólnego rozwoju dzieci. Wystarczający sen jest tak samo ważny jak prawidłowe odżywianie.

Zapewnienie dzieciom wystarczającej ilości snu jest nie mniej ważne niż zjedzenie ich, jeśli chcesz zdrowo się rozwijać i być szczęśliwym. Chociaż wydaje się to oczywiste, wiele osób nie poświęca wystarczającej uwagi dzieciom w zakresie spóźnionego snu i opieki dziennej.

Współczesny styl życia ma silny wpływ na ten fakt. Ludzie są coraz mniej snu, ponieważ rodzice są zbyt zajęci swoją pracą, dzieci mają za dużo zajęć i obowiązków szkolnych. A większość z nas spędza godziny na urządzeniach elektronicznych.

A najbardziej niepokojące jest to, że wielu nie wie nic o konsekwencjach spóźnionego snu. Chociaż pominięcie popołudniowej drzemki i spóźnione przed snem wydaje się nieszkodliwe, mają one rzeczywiście szkodliwy wpływ na nasz sposób życia.

Dlaczego spóźnienie się na spoczynek jest tak szkodliwe? Co możesz zrobić, żeby to zmienić?

Biorąc pod uwagę, że wielu rodziców nie zwraca uwagi na ten fakt, postanowiliśmy podzielić się z wami najniebezpieczniejszymi konsekwencjami spóźnionego przed snem, a także kilkoma wskazówkami, które pomogą zmienić nawyki dziecka.

Dlaczego pełny sen jest tak ważny dla dzieci?

Zanim opowiemy ci o konsekwencjach spóźnionego snu, musimy wspomnieć, dlaczego pełny sen jest ważny dla dzieci. Chociaż niektóre dzieci nie chcą się położyć wcześnie, tworzenie tego nawyku jest bardzo ważne.

Pełny sen jest jednym z najlepszych sposobów na odzyskanie energii . Sen ładuje "baterie" mózgu, aby mógł funkcjonować optymalnie w ciągu dnia. Dlatego mózg dziecka odpoczywa i uspokaja się po dostatecznym zasypianiu w nocy.

Z drugiej strony sen wpływa również na aktywność fizyczną. Podczas snu Twoje mięśnie są uwalniane z nagromadzonego w ciągu dnia napięcia i są gotowe na nowe wyzwania. Jest to niezwykle ważne dla aktywności dzieci w szkole lub ich aktywności sportowej.

Przeczytaj i: 4 naturalne lekarstwa przeciw bezsenności

Co znaczy pełny sen

Pełny, zdrowy sen obejmuje nie tylko wczesne zasypianie, ale także:

  • Zaspanie wystarczającej ilości snu (nie mniej niż 10 godzin na dobę)
  • Zapewnienie ciągłego snu
  • Spać w ciągu dnia
  • Tryb uśpienia, który jest zsynchronizowany z okrągłym rytmem dziecka (wewnętrzny zegar biologiczny)

Jeśli którakolwiek z powyższych rzeczy nie występuje w trybie dziecka, może powodować zaburzenia snu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tym problemem.

Powody, dla których późne spanie jest szkodliwe dla dzieci

Jedną z najtrudniejszych rzeczy dla rodziców jest nauczenie swoich dzieci, aby wcześnie się położyły. Przy tak dobrej zabawie dzieci nie chcą tego robić.

Ale jeśli nie podejmiesz niezbędnych kroków, problem ten może wpłynąć na ich rozwój i wzrost. Nawet jeśli nie masz zaufania, ale niewystarczająca ilość snu w nocy może prowadzić do wielu problemów w przyszłości.

1. Leżenie sprawia, że ​​trudno się skoncentrować

Uśpienie ma szkodliwy wpływ na zdrowie psychiczne dzieci. Jeśli dziecko nie ma potrzebnego snu, jego mózg nie odpoczywa, a dziecko nie może skoncentrować się na wykonywaniu codziennych czynności.

Zaburzenia snu są jednym z głównych powodów braku uwagi w klasie. Sprawiają też, że dzieci są mniej aktywne i leniwe.

Nie przegap do czytania i: Ostrzeżenie: Te wydarzenia mogą wskazywać, że Twoje dziecko ma problemy z nauką

2. Obudź się do senności

Późny sen to jeden z powodów, dla których dziecko jest senne w ciągu dnia. Niewystarczająca ilość snu (mniej niż 10-12 godzin w zależności od wieku dziecka) sprawia, że ​​dzieci są zmęczone i śpią cały dzień.

3. Powoduje zmęczenie

Bezsenność idzie w parze ze zmęczeniem. W przeciwieństwie do tego, co wielu ludzi myśli, nie tylko dorośli cierpią na bezsenność. Dzieci mogą również skarżyć się na zmęczenie i wyczerpanie w wyniku niewłaściwego snu.

I mogą stać się nadpobudliwe, co z kolei może powodować więcej zaburzeń snu. Ten stan charakteryzuje się zwiększonym uwalnianiem hormonów, takich jak adrenalina, która wspiera mózg.

4. Zwiększa ryzyko otyłości

Niewystarczająca ilość snu zwiększa ryzyko otyłości u dzieci, wynika z ankiety, w której zebrano dane z 29 sondaży przeprowadzonych w 16 krajach.

Badanie to dowodzi, że późne zasypianie w łóżku lub zaburzenie snu są czynnikami ryzyka zwiększania masy ciała.

Jak poprawić nawyki dzieci i nauczyć ich leżenia wcześnie

Rodzice powinni zrozumieć, że dzieci nie dorastają problemy ze snem i dlatego potrzebują ich pomocy, aby je rozwiązać. Aby to zrobić, należy zacząć obserwować wzorce snu swoich dzieci i pamiętać, że powinny one być pościel około 19:00 - 20:00.

Cała rodzina musi być zaangażowana w ten proces. Łatwiej jest dzieciom zrozumieć, że muszą iść spać, gdy widzą, że ich rodzice i starsi bracia i siostry wystarczająco śpią.

Aby zapewnić im nieprzerwany i spokojny sen, dzieci muszą spać w nie-rozrywkowych pokojach, takich jak telewizory, komputery lub tablety.