основен Кафе Сервиране Бизнес етикет: Как да сервираме правилно кафе и чай

Абонамент за интересни новини:

yanqex.com

WE IN SOC. МРЕЖИ

Бизнес етикет: как правилно да сервира кафе и чай на бизнес среща

Сервировка кофейного стола В много страни по света по време на бизнес разговор е обичайно да показвате гостоприемство на вашите клиенти и партньори. Гостоприемството е качество, което се състои от примитивна простота и древно величие. Отнасяйте посетителите си с чаша чай или кафе - това ще ви помогне да създадете по-топла атмосфера и ще бъде чудесно допълнение към формирането на положителен образ на вашата компания .

Правилата за обслужване на масичката за кафе на работна среща

(до бележката до секретаря)

• Класически голям чай от черен чай и натурално смляно кафе . Неприемливо е да се използва чай в чували.
  • Разлейте чай и кафе в специална стая, не го правете в заседателната зала.
  • Предварително загрейте кафеварките до температура от + 40 ° С.
  • Пригответе кафе директно преди сервиране. Напитката се счита за "жива" за първите три минути - докато пяната не загуби способността си да се свива при почивки.
  • Поставете лъжица под дръжката на чашата, която трябва да се обърне надясно и да бъде успоредна на ръба на масата.
  • Поставете захарта върху лъжицата. Не е нужно да слагате захарна купа на масата.
  • Не поставяйте салфетка върху чиния под чаша .
  • Налейте чаша или кафе в чаша за 2/3.
  • Поставете в тавата същия брой чаши с кафе и чай , така че всеки участник в срещата да може да направи своя избор.
  • Започнете да предлагате чай и кафе в 5-10 минути след началото на преговорите .
  • Ако знаете за предпочитанията на участниците в срещите , можете да поставите чаша кафе или чай, преди да седите на масата. Ако не знаете, предлагайте с усмивка: "Чай? Кафе?
  • Поставете и извадете чашките от масата отляво на човека.
  • Предложете първата чаша - госта - главата, втората - домакинът - главата, третата и четвъртата - гостите по подчинение (помнете, че дясната страна е почетна), петият и шестият - персоналът на страната-домакин.
  • Бонбони и бисквитки във вази, нарязани лимони с двупосочна вилица, поставете салфетите на масата, след като поставите всички чаши .
  • Мляко и сметана се сервират в отделен млекопроизводител. Не забравяйте, че млякото не се комбинира с лимон, бергамот и зелен чай .
  • Започнете да почиствате съдовете от гостите .
  • След около час предлагайте чай и кафе отново.
  • Предлагайте на гостите си и вода, сок, минерална вода, за предпочитане охладени.

Необходим офис пакет

До пристигането на бизнес гости не е неочаквано за вас, купете необходимия офис пакет:

Кафемашини и кафемашини.

Latte art е изкуството да рисуваш на кафе.

Ефектът на кафето върху човешкото тяло.

Copyright © yanqex.com - На чаша кафе, 2009-2017. Всички права запазени. Материалите, публикувани на сайта, включително статии, могат да съдържат информация, предназначена за потребители над 18-годишна възраст, в съответствие с Федералния закон № 466-FZ от 29 декември 2010 г. за защита на децата от вредни за здравето и развитието им данни. 18+. Условия за използване на информацията.