Życie, by cieszyć się innymi, jest niepotrzebną ofiarą

· 10.04.2018
Problem, który napotykamy, próbując sprawić przyjemność innym, polega na tym, że oprócz tego, że zapomnieliśmy o sobie, nigdy nie możemy uszczęśliwić wszystkich.

Cieszenie się innymi jest dla wielu bardzo ważne, ale także bardzo wyczerpujące, ponieważ myślicie o wszystkich wokół siebie, a nie tylko o sobie.

Od dzieciństwa nauczyłeś się tak zachowywać. Pragniesz robić rzeczy, które nie zawsze lubisz lubić innych.

I tak zaczynasz zapominać o sobie.

Ale nadchodzi chwila, kiedy jesteś tak wyczerpany, że zatrzymujesz się i pytasz: "Kim jestem?" I "Czego chcę?".

Niestety, możesz nie być w stanie odpowiedzieć na te pytania.

I to może być pierwszy krok do twojego własnego odkrycia.

Cieszyć się innym, prowadzi do własnego cierpienia

Próba, aby zawsze cieszyć się resztą, może powodować wiele bólu. Powodem tego jest to, że robisz rzeczy, których nie chcesz. W wielu przypadkach ignorujesz własne wartości.

Na przykład, jeśli masz połączenie i nie możesz tolerować zapachu papierosów w twoim domu, ale pozwól swojemu partnerowi palić spokojnie, aby być szczęśliwym.

Prowadzi to do nagromadzenia wielu rozczarowań, które tylko pogarszają sytuację, dopóki pewnego dnia twój związek się nie skończy.

Innym przykładem jest to, że twoi rodzice zachęcają cię do działania w sposób inny niż to, co chcesz.

W tej sytuacji niepokój powoduje, że patrzysz na przycisk "Likes to Others". Więc nadal będziesz starał się uszczęśliwiać innych.

Ale za jaką cenę?

Cena jest taka, że ​​przestajesz myśleć o sobie, stawiasz się na drugim miejscu i ciągle szukasz aprobaty innych.

Czy inni ludzie są źródłem twojego szczęścia?

To może wydawać się paradoksalne, że próbowanie polubienia innych ludzi może spowodować cierpienie. Jest jednak pewne wytłumaczenie: jeśli to zrobisz, oddajesz własne szczęście w ręce kogoś innego.

W momencie, gdy zaczynasz cieszyć się innymi, by poczuć się lepiej, albo dlatego, że druga osoba jest zła lub rozczarowana , stajesz w obliczu niepokoju i dlatego chcesz zmienić sytuację.

I jesteś w ślepym zaułku.

Próbujesz poradzić sobie z konfliktem. I dlatego Twoja opinia zawsze przemawia do ludzi wokół ciebie i jest tym, co chcą usłyszeć. Jedziesz tam, gdzie inni chcą iść, a nie tam, gdzie idziesz .

Jakiego rodzaju życia faktycznie jesteś? Twój lub ktoś inny? Jeśli nie weźmiesz rzeczy w swoje ręce, twoje życie straci sens.

Nie powinieneś się martwić, ponieważ twój przyjaciel był zły, ponieważ powiedziałeś mu "nie" bez względu na przyczynę.

  • Nie powinieneś się martwić, tylko dlatego, że nie spełniłeś oczekiwań wszystkich.
  • Musisz nauczyć się akceptować odrzucenie i negatywne reakcje, gdy dzielisz się swoim umysłem, podejmujesz decyzję lub zrobiłeś coś, co chciałeś. Inni powinni to zaakceptować!

Zacznij dbać o własne szczęście

Aby przestać próbować cieszyć się innymi, musisz ciężko pracować nad własnym poczuciem własnej wartości. Oprócz własnej niepewności, prawdopodobną przyczyną tego wszystkiego jest twoje własne zachowanie.

Kiedy już zatroszczysz się o poczucie własnej wartości, musisz zacząć zmieniać stare nawyki.

Zacznij mówić "nie", gdy powiesz "nie". Jeśli ktoś się złości, nie martw się. Wcześniej czy później minie (to nie koniec świata!).

Postaw się na pierwszym miejscu.

Pozwól, aby twoje decyzje, co chcesz, twoje zdanie i twoje marzenia były najważniejsze. Ale przede wszystkim pozwól, aby twoja własna pociecha i pewność siebie były na pierwszym planie .

Nie powinieneś robić niczego, czego nie lubisz, lub sprawić, że poczujesz się źle. Jest to na próżno nękane. Cierpisz, a to prowadzi do niepokoju i depresji.

Dlaczego nie zacząć żyć i dbać o siebie?