Naturalne środki przeciw łupieżowi

· 20.08.2018
Aby zapobiec łupieżowi lub go zneutralizować, możesz użyć znanego octu jabłkowego

Niewątpliwie łupież jest jednym z najczęstszych problemów na skórze głowy, co kategorycznie uważa się za nieprzyjemne. Wielu z nas kojarzy obecność łupieżu z niską higieną osobistą, ale prawda jest taka, że ​​może to wynikać z różnych przyczyn: zwiększonego wydzielania tłuszczu, stresu , alergii, a nawet grzybów.

. W oparciu o to, co zostało powiedziane do tej pory, postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka naturalnych środków, które pomogą przezwyciężyć nieprzyjemny i, jeśli mówimy, odstraszający łupież.

Należy wspomnieć, że fundusze te nie są skuteczne we wszystkich przypadkach. Wszystko zależy od rodzaju łupieżu, jaki masz. Jeśli łupież jest wynikiem nadmiernej ilości tłuszczu na skórze głowy, skorzystamy z poniższych naturalnych środków.

Ale jeśli łupież jest spowodowany przez grzyby, konieczne będzie skonsultowanie się ze specjalistą, który najbardziej dokładnie ustali ich pochodzenie i da ci leczenie, na przykład - za pomocą specjalnego szamponu.

Co to jest łupież?

Łupież jest schorzeniem charakteryzującym się mniejszą lub większą intensywnością powstawania niewielkich skórek głowy. Ten proces jest znany jako łuszczenie. Ludzie cierpiący na łupież wytwarzają nietypowe ilości martwej skóry. Jak wiemy, odnawianie martwych komórek skóry nowymi jest procesem całkowicie normalnym.

W połączeniu z drobnymi płatkami skóry łupież charakteryzuje się również zaczerwienieniem i swędzącą skórą głowy. Najczęściej jest wywoływany przez grzyby i łojotok . W przeciwieństwie do ogólnego oszustwa wielu osób, łupież nie jest spowodowany nadmiernie suchą skórą.

Seler

Seler jest jednym z najbardziej skutecznych naturalnych produktów w walce z łupieżem. Jeśli ją wybierzesz, musisz podgrzać litr wody. W momencie wrzenia ułóż dwie lub trzy łodygi selera razem z liśćmi. Gotuj przez co najmniej 5 minut. Może więcej.

Na koniec, pozwól cieczy ostygnąć, a następnie nałóż ją na skórę głowy za każdym razem przed użyciem szamponu.

Lemon

Cytryny mogą również służyć jako broń przeciwko łupieżowi. W tym celu wyciśnij sok z cytryny i wetrzyj go w skórę głowy. Pozwól mu działać przez 2 minuty, a następnie nałóż szampon.

Zatem właściwości cytryny będą działały jako czynnik odstraszający wydzielanie. Zastosowanie soku z cytryny działa również proaktywnie i powoduje, że włosy świecą.

Burak

Korzenie buraków, zwłaszcza białych, są kolejną doskonałą okazją do naturalnego łupieżu. Zagotuj korzenie w wodzie w stosunku 3: 1 lub obserwuj, że woda jest trzy razy większa w stosunku do korzeni.

Gdy płyn ostygnie, nakładaj go na skórę głowy wieczorem, delikatnie masując palcami.

Ocet jabłkowy

Aby zapobiec łupieżowi lub go zneutralizować, możesz użyć znanego octu jabłkowego dla każdej gospodyni domowej . Potrzebujesz pół szklanki octu i taką samą ilość wody. Połącz je. Nałóż płyn na skórę głowy za każdym razem, gdy myjesz włosy szamponem i balsamem.

Pozostaw działanie octu na działanie przez trzy minuty. Następnie spłucz dobrze.

Tymianek

Przygotuj wywar do spłukania trzema łyżeczkami suszonego tymianku i szklanką wody. Gotuj płyn przez 10 minut. Następnie pozostaw otrzymany wywar do ostygnięcia i ostrożnie nałóż na wcześniej oczyszczoną skórę głowy.

Bardzo ważne jest, aby nie płukać później. Odwar z tymianku stosuje się za każdym razem po kąpieli.

Słońce

Jakkolwiek brzmi to niewiarygodnie, słońce okazuje się być naszym przyjacielem w walce i zapobieganiu łupieżowi. Niektórzy eksperci uważają, że ekspozycja na skórę głowy w słońcu przez 30-40 minut dziennie pomaga zmniejszyć stan zapalny, jeśli twój łupież jest spowodowany procesem zapalnym.

Uwaga! Wskazane jest, aby nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, gdy słońce jest najsilniejsze, ponieważ ryzykujesz zranienie się.

Najlepszy czas na opalanie to poranek lub popołudnie po 16.00. Wtedy moc słońca jest niższa. Zalecamy połączenie uzdrawiającego opalania z przyjemnym i orzeźwiającym spacerem.