Naturalne sposoby na poprawę pamięci

· 29.08.2018
Oprócz korzystania z tych naturalnych środków do ćwiczenia pamięci, możesz wykonywać ćwiczenia mentalne, takie jak zapamiętywanie list obiektów lub rozwiązywanie sudoku i krzyżówek w celu stymulacji mózgu.

Czy często zapominasz, gdzie zostawiłeś klucze, kogo musiałeś zadzwonić, lub dlaczego wydostałeś się z biurka? Czy masz problemy z utrzymaniem ważnych informacji? Czy zapominasz numerów, których używasz każdego dnia, czy też trudno jest pamiętać różne rzeczy? Przeczytaj następujący artykuł, w którym znajdziesz najlepsze naturalne środki, które poprawią Twoją pamięć.

Przyczyny Otchłani

Nie tylko starsze osoby cierpią na problemy z pamięcią . Zarówno młodzi ludzie, jak i ich rodzice coraz częściej z trudem pamiętają, gdzie jest ich portfel, jak się nazywa osoba lub zadania, które chcieli wykonać w tym dniu.

Jeśli masz słabą pamięć, może to wynikać z kilku czynników. Na przykład wymagania, które wywierają presję na pracę lub w życiu prywatnym, a także na dobrze znanego wroga - stres .

Ale oprócz tego istnieją inne powody, dla których nasza pamięć może być "zamazana":

Leki

Niektóre leki, takie jak leki przeciwhistaminowe, środki znieczulające, tabletki i leki kontrolujące ciśnienie krwi, powodują tak zwane mrowienie mózgu, w którym utracona jest pamięć o określonych szczegółach .

Zmiany hormonalne

Pogorszenie pamięci może być spowodowane ciążą, menopauzą lub innymi zmianami hormonalnymi (i ze względu na leki), ale jest to normalne.

Brak snu

Kiedy nie mamy dość odpoczynku, możemy zacząć zauważać pewne problemy zniechęcające informacje, a także zmienioną pamięć i refleks .

Bądź ostrożny z bezsennością , nie spędzaj mniej niż sześć godzin dziennie lub nie śpi codziennie aż do świtu.

Nadciśnienie

Ci, którzy mają wysokie ciśnienie krwi, częściej cierpią z powodu zaburzeń poznawczych i problemów z pamięcią po 45 roku życia .

Wynika to z faktu, że małe tętnice mózgowe zaczynają słabnąć.

Home-made oznacza poprawę pamięci

Jeśli trudno zapamiętać codzienne szczegóły, zwróć uwagę na te procedury domowe:

 • Pij codziennie napar z szałwi lub tak zwanej herbaty szałwiowej (połóż garść suszonych liści w szklance wrzącej wody, pozostaw na kilka minut, a następnie wymieszaj przed wypiciem).
 • Napij się herbaty rozmarynowej z miodem (powtórz tę samą procedurę co powyższy przepis i dodaj łyżkę czystego miodu tuż przed piciem).

 • Zjedz trzy suszone morele, trzy śliwki i trzy migdały każdego dnia .
 • Zjedz część orzechów przez dziewięć kolejnych dni. Pierwszego dnia weź sześć orzechów i zwiększaj codziennie, aż do ostatniego dnia, kiedy zjesz piętnaście.
 • Dodaj świeżego imbiru (rozdrobnionego lub pokrojonego na bardzo cienkie porcje) do potraw, takich jak sałatki, zupy, sosy i wiele innych. Możesz go również wypić jako herbatę. Uważaj na ilość, ponieważ prowadzi to do wzrostu ciśnienia krwi.

 • Jedz jedno nieobrane czerwone jabłko każdego dnia .
 • Zjedz jedną łyżkę piwa drożdżowego wymieszaną z jedną łyżeczką pyłku i jedną łyżką lecytyny sojowej (możesz dostać te produkty ze sklepów ze zdrową żywnością).
 • Wymieszać jedną łyżkę cukru , jedną łyżkę mleczka pszczelego i jedną łyżeczkę pyłku w szklance mleka sojowego. Dobrze wymieszaj i pij rano jako gorący lub zimny napój.
 • Przygotuj smaczny sok do zapamiętania z 125 gramami randek, 250 gramami fig i 3 marchewkami. Kiedy otrzymasz homogeniczną mieszankę przygotowaną w blenderze, wymieszaj i skonsumuj. Najlepsze wyniki uzyskuje się po porannym i na pusty żołądek.
 • Przygotuj wstrząs - szklankę wody, dwa surowe migdały, sok pomarańczowy, trzy orzechy włoskie i sok z mango (zrób bałagan na bardziej kremowy wygląd). Wszystko wymieszaj i pić każdego ranka.

Jak zapobiegać degradacji pamięci?

 • Wymieszaj pięć gramów każdego z tych składników: mięty, bazylii, maliny, krwawnika i małego / malwy. Włóż do garnka i dodaj szklankę wody, pozwalając na wrzenie przez kilka minut. Ochłodź i odcedź. Pij co wieczór po kolacji i przed snem , powtarzając procedurę przez dwa tygodnie. Przestań brać miksturę przez dwa tygodnie, a potem zacznij od nowa.
 • Zagotuj litr (4,2 szklanki) wody i dodaj 7 łyżek anyżu. Zmniejsz ciepło do minimum i pozwól mu się gotować, podczas gdy zawartość zostanie zredukowana do około 700 ml (3 filiżanki). Odcedź i dodaj cztery łyżki miodu. Pij 2 łyżki tego lekarstwa na pamięć trzy razy dziennie.
 • Połącz ginkgo biloba (kupiony w sklepach ze zdrową żywnością) z rozmarynem, aby chronić mózg przed uszkodzeniem spowodowanym przez wolne rodniki i zapobiec pogorszeniu funkcji życiowych umysłu.

 • Miejsce kawałek karczocha w słoiku i przykryć wodą. Umieść słoik w garnku z wrzącą wodą. Pozostawić do wrzenia na dwie godziny (w razie potrzeby dodać więcej wody do słoika). Usuń i wyprostuj zawartość. Pij 3 łyżki stołowe 3 razy dziennie.
 • Pozostaw 4 niebieskie śliwki namoczone w wodzie (w szklance) na 12 godzin. Pokonaj śliwki szklanką ciepłego mleka i rys. Pij noc przed pójściem spać, aby zachęcić do przechowywania pamięci (również przeciwko zaparciom ).
 • Odcedź sok z jednego grejpfruta i jednej pomarańczy. Obierz i pokrój jabłko. Umieść wszystko w blenderze. Pij kiedy chcesz, ale głównie w przeddzień egzaminu. Jest to mieszanka bogata w składniki odżywcze, która poprawia pamięć i jest idealna dla uczących się, ponieważ umożliwia lepszą koncentrację.