Język ciała: 7 wskazówek, aby zwiększyć swoją pewność siebie

· 21.05.2018
Poza tym, że jesteś ekspresją swojego zachowania, Twój język ciała może pozytywnie wpłynąć na to, jak się czujesz i zwiększyć Twoją pewność siebie.

Język ciała to cicha orkiestra, której nie zawsze zdajesz sobie sprawę. Wpływa to jednak bezpośrednio na twoje środowisko i ludzi wokół ciebie.

Możliwość kontrolowania go, poznania go i zrozumienia jego tajemnic jest czymś bardzo ważnym i użytecznym. Na przykład w mowie ciała możesz poprawić pierwsze wrażenie, jakie zostawiasz. To sprawia, że ​​jesteś bardziej atrakcyjny. Pomaga ci to zwiększyć pewność siebie.

Wszystko to nie oznacza, że ​​musisz być otoczony strategiami stosowanymi przez sprzedawców lub polityków.

Chodzi o poprawę pewności siebie, aby lepiej kontrolować rozmowy, rozmowy kwalifikacyjne , a nawet sposób, w jaki przyciągasz innych.

W tym artykule podamy 7 wskazówek, jak poprawić język ciała. Jesteśmy pewni, że bardzo Ci pomożemy.

1. Język ciała i język oczu

Twój mózg wyraża twoje intencje. Jeśli czegoś chcesz, twoje oczy najpierw go szukają. Najpierw wyrażają twoje intencje .

Zatem twoje oczy są pierwszym środkiem i sposobem ekspresji używanym przez język ciała. Czego nie można w pełni wykorzystać?

  • Nigdy nie patrz w dół podczas rozmowy.
  • Oglądaj ludzi w twoich oczach podczas rozmowy z nimi.
  • Pamiętaj, że twoje oczy wyrażają twoje emocje. Spróbuj więc wyrazić spokój, determinację i pewność siebie .

2.Różne stanowisko i przestrzeń osobista

Podczas rozmowy z osobą stojącą przed tobą ważne jest, aby zwracać uwagę na swoją postawę.

Twoje plecy powinny być wyprostowane, ramiona luźne, szyja wyprostowana, nie zgięta.

  • Stos to wyraz twojego zachowania. Aby zwiększyć swoją pewność siebie przed innymi, nie powinieneś iść do skrajności. Innymi słowy, nie musisz być "spokojny" lub zbyt luźny.
  • Staraj się być naturalny i poważny. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na swoją osobistą przestrzeń.
  • Trzymaj się z dala od drugiej osoby. Jednocześnie trzymaj się blisko rozmowy - mów naturalnie i jednakowo.

3. Język ciała: Zawsze pokazuj swoje ręce podczas rozmowy

Jeśli jesteś w rozmowie kwalifikacyjnej, oficjalnej kolacji, masz poważną rozmowę, nigdy nie chowaj rąk. Nie trzymaj ich w kieszeniach pod stołem. Nie przekraczaj ich.

Niech będą wyrazem twoich słów i przekazują swoje emocje. Pozwól im poruszać się naturalnie. Daj im wolność!

4. Pokój i spokój w jednym czasie to idealna strategia

Będziemy śledzić metaforę, że język twojego ciała jest jak orkiestra instrumentów, które przyciągają uwagę publiczności.

  • Jak wiesz, muzyka nie byłaby taka sama bez ciszy. Aby więc zaimponować ludziom przed tobą, musisz go używać od czasu do czasu.
  • Na przykład, gdy druga osoba mówi coś, z czym się nie zgadzasz, nie spiesz się, aby odpowiedzieć lub zaprzeczyć, po prostu milczenie. Uśmiechnij się . I poświęć trochę czasu.

Czasami cisza jest sposobem na wykazanie dojrzałości. Więc weź rozsądny użytek z tego.

5. Zachowaj przedmiot podczas rozmowy

Aby zaimponować komuś lub grupie ludzi, zawsze dobrze jest trzymać ołówek, substancję chemiczną, a nawet okulary podczas rozmowy.

  • Jeśli użyjesz tych przedmiotów lub akcesoriów we właściwy sposób, będą one stanowić intelektualny kontakt z Twoją rozmową z ludźmi.
  • Jednocześnie zachowanie tych rzeczy pomaga radzić sobie z napięciem.

6. Żuć głową

Przytakiwanie głową jest ważną częścią języka ciała. W ten sposób komunikujesz się z osobą przed tobą. To potwierdza twoje słowa. Kiwanie jest wyrazem otwartości i zainteresowania.

Nie zawsze oznacza to, że zgadzasz się z tym, co mówi druga osoba. Ale wyraża szacunek i zaufanie. Daje to możliwość stworzenia pozytywnego środowiska i osiągnięcia porozumienia. Kiwając głową tworzy poczucie pewności siebie , szanowanej i inteligentnej osobowości.

7. Nie relaksuj się za bardzo. Pozostań w swojej strefie komfortu.

Aby przekonać innych do czegoś, nie musisz być aktorem. Nie powinieneś używać wielu gestów lub przesadnego mówienia.

Poprawa języka ciała jest sztuką i sposobem pokazania się, wpływania na innych bez wywoływania komizmu.

Powinniśmy wspomnieć, że to wcale nie jest łatwe. W tym celu musisz dużo pracować na swojej pewności siebie, pewności siebie, a nawet nerwowych tików. Czasami służą do ukrywania i kontrolowania nerwowości i niepewności .

Wszyscy chcemy być bardziej pewni naszych codziennych kontaktów. Chcemy również poprawić naszą zdolność przyciągania i być bardziej pewni siebie innych. Podejmij wyzwanie i popraw język ciała.