Prawdziwa moc mierzona jest z odwagą

· 10.03.2017
Posłuszeństwo i życzliwość nie zawsze są cnotami, a wręcz przeciwnie, mogą odgrywać kiepski żart.

Ludzie, którzy wierzą, że prawdziwa moc jest mierzona za pomocą wszystkiego, co trzymają na plecach lub trzymają w swoich sercach, są w błędzie.

Siła nie oznacza milczenia, poddania się lub cierpienia zniewag i złego traktowania. Silny człowiek stawia czoła rzeczom, aby je pokonać, a następnie pozostawia ich z tyłu.

W dzisiejszym społeczeństwie, im bardziej jesteśmy wykształceni, tym bardziej cierpimy z powodu manifestacji siły i odwagi. Czasami myślimy, że powiedzenie "nie" jest oznaką tchórzostwa lub słabości.

Pomysły takie jak te mogą powodować wiele problemów, jeśli chodzi o sytuacje osobiste, czyniąc cię wrażliwą i stając się cieniem samego siebie.

Dobrze jest też zdobywać się na pochwałę, gdy robisz dużo o innych - nazywają cię "dobrym" lub słyszysz, jak silny jesteś "tyle cierpisz za tak mało". Nie zapominaj jednak, że wszystko ma swój własny koszt, a to jest twoje zdrowie i poczucie własnej wartości .

Prawdziwa moc to twoja odwaga

Kobieta, która opiekuje się swoimi dziećmi w nadziei, że któregoś dnia potrafią zadbać o siebie, jest naprawdę silna. Znajdzie szczęście, na jakie zasługuje, gdy przeżyje ten trudny czas.

Bardzo silna jest także kobieta, która mówi "wystarczająco" o złych uczynkach lub okrutnych komentarzach. To silny człowiek jest w stanie zdefiniować swoje granice i odciąć związki, ponieważ zdaje sobie sprawę, że zasługuje na to, aby być lepszym.

Moc polega na zrozumieniu własnych priorytetów i uznaniu, że niektóre wysiłki i poświęcenia są naprawdę tego warte.

Twoja troska dotyczy ludzi wokół ciebie i rozumiesz, że czasami musisz zapomnieć o tym, na co zasługujesz.

Kiedy nauczysz się być słabym

Ta fraza może cię zaskoczyć. Kto uczy kogoś słabego? Co więcej, dlaczego ktokolwiek chciałby być posłuszny i łatwy w manipulowaniu?

  • Istnieje wiele stylów rodzicielstwa i wychowania, w których ukryta jest koncepcja posłuszeństwa.
  • Musisz upewnić się, że kształcisz swoje dzieci poprzez szacunek, a nie poddanie się. W przeciwnym razie ten ostatni wymiar osiąga się przez strach. Szacunek jest natomiast osiągany poprzez wzajemne zrozumienie i inteligencję emocjonalną .
  • Rodzaj edukacji, która uczy cię posłuszeństwa i słabości, ma przede wszystkim na celu: postępować posłusznie rodzinie lub władzy. Jest to bardzo powszechne w społeczeństwach patriarchalnych.

To sprawia, że ​​myślisz, że jesteś bardziej godny bycia kochanym, jeśli jesteś "posłuszny" i posłuszny. Wszystkie te "uczennice" każą nam myśleć, że jesteśmy silni, kiedy robimy to, co nam mówią, wykonując każde polecenie lub będąc w stanie powiedzieć "tak", kiedy serce mówi nam "nie".

Zobacz także: Najlepszy dom to miejsce, w którym wszyscy czują się kochani i szanowani

W relacjach romantycznych często spotyka się emocjonalny szantaż do punktu, w którym drugi staje się wątłym człowiekiem. Jest gotowy zaspokoić każdą potrzebę swojego ukochanego człowieka. To nie jest "być silnym".

Moc wymaga przede wszystkim uczenia się, aby porzucić coś

Wierzcie lub nie, nikt nie nauczy was, jak zastosować uniwersalny sposób myślenia, który będzie silnym fortecą.

Nasze społeczeństwo, Twoja rodzina , a nawet świat mody lub marketingu wolą być troskliwi i słabi. Chcą, abyś był wystarczająco wrażliwy, by konsumować swoje produkty, by powiedzieć "tak" wszystkim. W ten sposób osiągniesz prawdziwe szczęście.

Nic z tego jednak nie da ci prawdziwego, znaczącego i trwałego dobrobytu. Możliwe jest zorganizowanie usługi znajomego, która sprawi, że poczujesz się dobrze. Jeśli to zrobisz, każdego dnia przekonasz się, że to nie w porządku.

Więcej na temat: Emocjonalna manipulacja: rozpoznawać i jej unikać

Określ swoje priorytety i zacznij inwestować czas i energię w to, co jest warte , bo twoja forteca to odwaga. Nie wahaj się zastosować tych prostych strategii w praktyce, aby nauczyć się, jak być silniejszym.

  • Zanim podejmiesz działania, oceń konsekwencje, jeśli takie wystąpią.
  • Zanim powiesz "tak", zastanów się, jak się poczujesz, jeśli twoje serce nie powie.
  • Ludzie, którzy spędzają swoje dni w goryczy lub tajnym płaczu, nie są odważni. Ci, którzy dzielnie obserwują życie z nadzieją. Wiedzą, że aby być szczęśliwym , muszą podejmować decyzje.
  • Zainwestuj czas i wysiłek w tych, którzy naprawdę na to zasługują . Tylko wtedy będziesz zadowolony z siebie i zobaczysz siebie jako naprawdę silnego człowieka. Staniesz się tym, który walczy każdego dnia dla siebie, dla swoich korzeni, dla godności i dla prawdziwej miłości.

Nikt nie może ci powiedzieć, jak żyć swoim życiem i jak być szczęśliwym. Sztuką dobrego samopoczucia jest to, że rozwiązanie należy do ciebie. Odzwierciedla to twoja odwaga.