Wschodnia filozofia, aby zaoszczędzić pieniądze w domu

· 05.08.2018
Pij wodę zamiast napojów bezalkoholowych, o wiele bardziej użyteczną i tańszą. Chodź często w bibliotece, więc nie będziesz wydawać i nauczysz się czegoś pożytecznego

Wydaje się, że pieniądze nigdy nie są niczym. Wydostanie się z wystarczającą ilością pieniędzy do końca miesiąca czasami zmienia się w odyseję.

Istnieją setki rzeczy, za które można wydać pieniądze, a dochód stopniowo maleje. Istnieje jednak kilka metod oszczędzania domu, aby upewnić się, że jest to wystarczające do pokrycia rzeczy, a niektóre z tych metod pochodzą z filozofii Wschodu.

Klucz znajduje się w metodzie. Prawdopodobnie nigdy nie dowiesz się, gdzie idą twoje pieniądze, ponieważ ich nie śledzisz. Możesz nie mieć wystarczająco dużo pieniędzy, ponieważ nie zarządzasz nimi właściwie.

Oszczędność pieniędzy w domu jest niezbędna do utrzymania zdrowych finansów . Nie musisz zarabiać dużych sum, aby żyć z pewną swobodą. Pożądanie, poświęcenie i cierpliwość są potrzebne .

W tym artykule przyjrzymy się niektórym pomysłom z filozofii wschodniej, jeśli chodzi o zarządzanie pieniędzmi.

Cobek, doskonała metoda oszczędzania pieniędzy w domu

Cabello to japońska metoda stworzona w 1904 roku. Obecnie ma ponad stuletnią tradycję i wciąż jest używana na całym świecie. To jest technika stworzona przez Motto Henny. Jego celem było zaoszczędzić pieniądze w domu, ściśle kontrolując jego wydatki.

Cobek to prosty pamiętnik. Działa w bardzo prosty sposób. Na początku miesiąca rejestruje się dochody i koszty stałe . Jest to kwota pieniędzy, która przychodzi w taki czy inny sposób, i kwota pieniędzy, która wychodzi. Ustalając te kwoty, wiemy, ile można wydać na inne koszty.

Na tej podstawie chodzi o ustalenie celu oszczędnościowego . Dotyczy to zarówno kosztów stałych, jak i ewentualnych dodatkowych kosztów. Musisz także zastanowić się, na co te oszczędności zostaną przeznaczone. To tylko pierwsza część metody.

Druga część to rejestrowanie wszystkich kosztów, które płacisz. Możesz to zrobić po kolei za każdym razem, gdy je zapłacisz. Pod koniec każdego tygodnia powinieneś przejrzeć zapis i ocenić, na co wydano pieniądze. To daje wskazówki, jak wydać i pozwala znaleźć klucze, aby zaoszczędzić pieniądze w domu.

52-tygodniowe wyzwanie

To bardzo stara metoda na oszczędzanie pieniędzy w domu . Ostatnio jednak stało się praktyczne. Najważniejszą rzeczą jest być gotowym na sprostanie wyzwaniu, być konsekwentnym i cierpliwym . Wyniki mogą być wyjątkowe.

Zasadniczo musisz oszczędzać codziennie przez 52 tygodnie:

  1. Pierwszy tydzień jest wymagany, aby zaoszczędzić tylko 1 USD dziennie.
  2. W drugim tygodniu trzeba zaoszczędzić 2 dolary dziennie ...
  3. ... i tak dalej, dopóki ten czas się nie skończy.

Ponieważ niektóre osoby mogą stać się niemożliwe, możesz ustawić maksymalny pułap w wysokości 200 USD miesięcznie.

52-tygodniowe wyzwanie można wykonać w odwrotnej kolejności. Oznacza to, że zaczynasz od oszczędności w wysokości 52 USD dziennie, a następnie zmniejsza się ta kwota. Czasami łatwiej jest to zrobić, ponieważ na początku zawsze jest więcej motywacji.

Inne wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy w domu

Kultury wschodnie mają filozofię, która bardziej koncentruje się na odmowie niż na akumulacji. Dlatego udało im się stworzyć surowy styl życia, który pozwala im mieć większą kontrolę nad pieniędzmi.

Przedstawiciele Zen doradzili, aby zaoszczędzić pieniądze w domu. Oto niektóre z nich:

  • Częściej odwiedzaj biblioteki. Więc nie wydajesz ani grosza, ale w zamian spędzasz świetny czas i się uczysz.
  • Wymień samochód na transport publiczny, najlepiej na rowerze lub pieszo.
  • Noś domowe posiłki w pracy. Jedzenie na dworze jest kosztowne.
  • Zmniejsz spożycie tytoniu i alkoholu. Nie tylko możesz zaoszczędzić pieniądze w domu, ale także pomóc w lepszym zdrowiu.
  • Pij wodę . Wymień z nim napoje bezalkoholowe lub inne napoje. Jest to przydatne dla ciała i pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów.
  • Wykonaj naprawę samodzielnie w domu. Nie musisz płacić komuś, kto dokonał drobnych napraw, które możesz wykonać. Musisz tylko rzucić wyzwanie sobie.
  • Oszczędzaj energię. Istnieje wiele sposobów na oszczędzanie energii, gazu, benzyny i innych. Wystarczy użyć zdrowego rozsądku.