Jak uzyskać zdrowe, piękne włosy bez zepsutych końcówek

· 26.08.2018
Skorzystamy z okazji, aby powiedzieć Ci, jak możesz mieć piękne włosy bez łez i aby pokazać wszystkie swoje naturalne loki bez uszkadzania włosów.

Czy wiesz, że maska ​​z banana jest jednym z najlepszych nawilżaczy do twoich włosów? Pomaga chronić włosy przed roztrzaskiem i nawilża włosy, czyniąc je miękkimi i łatwymi do wytworzenia.

Wiele osób, które mają kręcone włosy, doświadcza prawdziwego wyzwania, ponieważ napotykają więcej problemów w kształtowaniu swoich loków, w przeciwieństwie do prostych włosów - choć ma również wady.

Skorzystamy z okazji, aby powiedzieć Ci, jak możesz mieć piękne włosy bez złamanych końcówek i łzy, i pokazać wszystkie swoje naturalne loki bez powodowania uszkodzeń włosów.

Przeczytaj artykuł, aby zapoznać się z produktami naturalnymi, które są bardzo skuteczne w utrzymaniu włosów i uczynienia je nawodnionym, odżywionym, miękkim i naprawdę pięknym. Chcesz spróbować?

Maska bananowa

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów domowych w celu zmniejszenia suchości włosów i zapobiegania rozdarciu jest maska ​​wykonana z bananów. Po prostu puree z bananami i równomiernie nakładaj na włosy. Pozostawić na pół godziny, a następnie umyj włosy jak zwykle.

Ta maska ​​może być nakładana dwa lub trzy razy w tygodniu. Przy pierwszym zabiegu zauważysz różnicę, a twoje włosy staną się bardzo miękkie i łatwe do opanowania.

Awokado z majonezem

Do tej maski miel bardzo dojrzałe awokado i ułóż bardzo gładką pastę, do której możesz dodać jedną lub dwie łyżki majonezu. Następnie rozprowadź go na włosach i pozwól mu pracować przez piętnaście do dwudziestu minut. Na koniec umyj dobrze włosy. Rezultatem będą bardzo gładkie i lśniące włosy bez złamanych końcówek.

Ocet jabłkowy

Za każdym razem, gdy myjesz włosy, możesz zrobić i przyłożyć mieszaninę wody (pół litra) i octu jabłkowego (trzy łyżki stołowe) w ostatnim płukaniu. W ten sposób możesz uzyskać piękne włosy bez łez i więcej blasku.

Olej kokosowy

Ciepły olej kokosowy można nakładać na wszystkie włosy, a następnie owijać je ściereczką nasączoną gorącą wodą, aby utrzymać stałą temperaturę i umożliwić przeniknięcie oleju do skóry głowy. Możesz pozwolić mu działać przez dwadzieścia minut.

Tę procedurę należy wykonywać dwa razy w tygodniu, aby włosy były dobrze nawilżone i cieszyć się włosami bez zerwanych końcówek.

Wskazówki, które możesz rozważyć

  • Unikaj nadmiernego korzystania z suszarki, ponieważ zbyt mocno wysusza włosy i jest to jedna z głównych przyczyn łzawienia.
  • Możesz użyć prasy do włosów, aby zmniejszyć kruchość. Nałóż krem ​​nawilżający o doskonałej jakości, najlepiej naturalnego pochodzenia.
  • Unikaj wszystkich produktów, które pozostawiają poczucie ciężaru we włosach lub sprawiają, że są bardzo tłuste, jak to się dzieje podczas używania niektórych kremów do stylizacji, które są dostępne w handlu. Musisz wybrać naturalne nawilżające.
  • Twój pędzel powinien mieć miękkie, naturalne włosy, unikając za wszelką cenę metalowych lub plastikowych.
  • Produkty do włosów, które wybrałeś, powinny być dobrej jakości, a zwłaszcza bez alkoholu. Na przykład szampony, żele, spraye, kremy do stylizacji i tak dalej.
  • Zaleca się pranie włosów zimną wodą lub trochę cieplej; gorąca woda wysusza włosy i osłabia je, sprawiając, że stają się kruche i zwiększają zwiotczenie.
  • Osoby z kręconymi włosami często powinny zdejmować końcówki i powinny używać dobrego środka nawilżającego, gdy włosy są mokre, ponieważ łatwiej się rozlewać