Jak rozjaśnić skórę pod pachami

· 31.08.2018
Skóra jest stale odnawiana, ale czasami trudno jest usunąć martwe komórki skóry, które gromadzą się na jej powierzchni

Skóra pod pachami jest bardzo delikatna i wrażliwa. Niektóre kobiety wolą ukrywać fakt, że jest ciemniejszy niż reszta dłoni z powodu stosowania dezodorantów, kremów do golenia, potu i tak dalej.

W poniższych liniach opowiem Ci o możliwych przyczynach tego problemu i zaproponujemy Ci naturalne środki na rozjaśnienie skóry pod pachami.

Nadmierna potliwość

Jeśli jest to przyczyną ciemniejszej skóry pod pachami, powinieneś wiedzieć, że pocenie się jest jednym ze sposobów oczyszczania organizmu z toksyn . Dlatego nie jest dobrze używać produktów, które całkowicie zatrzymują proces pocenia się.

Aby kontrolować obfitą potliwość w naturalny sposób, wykonaj następujące czynności:

  • Spożywanie pokarmów takich jak zielona herbata i wywar z kamieni awokado. Mają działanie ujędrniające.
  • Herbatę z szałwi można nie tylko spożywać, ale także stosować lokalnie.
  • Dobrze jest myć pachy wodą z czerwonej gliny (poluzować trochę gliny w wodzie i opłukać pod nią pachy). Do tego celu użyć kompresu lub ręcznika.
  • Użyj zarodników Mycopeded Mind lub Sulfur Plant . Zarodniki przyjmują pot, powstrzymując rozwój bakterii powodujących nieprzyjemny zapach. Chroni to twoją skórę przed podrażnieniem i wysypką. Nakładaj te produkty na skórę pod pachami każdego ranka i wieczorem, unikając otwartych ran.
  • Pamiętaj, że twój stan emocjonalny wpływa bezpośrednio na proces pocenia się.

Nagromadzenie martwych komórek skóry

Skóra jest stale odnawiana, ale czasami trudno jest usunąć martwe komórki skóry, które gromadzą się na jej powierzchni. Aby tego uniknąć, złuszczaj skórę za pomocą niewielkiej ilości wodorowęglanu sodu raz na 1-2 tygodnie. Zawsze wykonuj tę procedurę przed depilacją, aby uniknąć podrażnień. С

następnie umyj wodą i nałóż krem ​​nawilżający.

Produkty z alkoholem lub mocnymi perfumami

Nie zaleca się stosowania produktów, które mogą być zbyt agresywne dla skóry pod pachami. Jest bardzo cienki i staje się jeszcze bardziej delikatny podczas depilacji.

Użyj naturalnych i organicznych produktów , dezodorantów z ałunem, dezodorantów stałych i innych.

Depilacja

Sposób usuwania niechcianych włosów z pach może powodować ciemnienie skóry . Dlatego zalecamy, aby znaleźć alternatywę, jeśli się golisz. Najlepszym sposobem na usunięcie włosów są okłady samochodowe. Po depilacji zalecamy nałożenie odpowiedniego kremu lub żelu, który chroni przed podrażnieniem.

Odpowiedni żel z aloesu i krem ​​z nagietka.

Eliksiry

Ta część ciała może cierpieć na jakiś rodzaj infekcji z powodu złej higieny lub z innego powodu.

Pachy są łatwo nawilżane, dlatego zaleca się stosowanie specjalnych środków ostrożności poprzez ich regularne czyszczenie i suszenie. Możesz użyć dezodorantu zawierającego drzewo herbaciane .

Ma działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Inną opcją jest zakup niezbędnego olejku z drzewa herbacianego, dodanie go do kremu i bezpośrednie nałożenie go na skórę pod pachami.

Ciemnienie tarcia ubrań

Zbyt ciasna odzież może drażnić i prowadzić do ściemnienia skóry pod pachami, dlatego należy unikać noszenia tkanin syntetycznych powodujących skutki uboczne. Dlatego nie należy nosić ubrania z wąskimi rękawami lub paskami.

Naturalne oprawy

Na pewno masz w domu produkty spożywcze i naturalne, które pomogą Ci w naturalny sposób rozjaśnić skórę pod pachami.

Lemon

Cytryna pomaga usunąć martwe komórki skóry i rozjaśnia ciemną skórę pod pachami. Citrine działa również jako dezodorant, więc nie wahaj się go używać codziennie. Jak z niego korzystać? Połóż cytrynę na połówki i przetrzyj nią pachy. Pozwól, aby sok owocowy działał przez kilka minut. Po całkowitym wyschnięciu załóż się. Unikaj używania cytryny, jeśli niedawno depilujesz, ponieważ może to spowodować poważne oparzenia.

Sok ziemniaczany i

Sok z ziemniaków ma również działanie wybielające , więc jeśli masz blender w domu, możesz przygotować to lekarstwo. Weź mały ziemniak i wklej go. Zastosuj sok na pachy za pomocą wacika.

Woda tlenowa

Wreszcie, dobrze jest mieć co najmniej jedną butelkę tlenu w swojej apteczce domowej. Możesz wiedzieć, że możesz oświetlić sobie włosy. Aby rozjaśnić skórę pod pachami, codziennie nakładaj niewielką ilość tlenu na swój obszar. Wkrótce zauważysz zmianę.

Zdjęcia dostarcza Fernando Stankuns i Cuervo_