Jak nie odcedzić z powodu stresu

· 29.06.2018

Zorganizuj sobie poradę, jak uniknąć stresu ze stresu - jest to codzienna przeszkoda, którą warto znać.

Czasami, gdy jest zbyt dużo i nadmierna moc, normalne jest, że nasze ciało zaczyna się zmieniać. Wzrasta poziom kortyzolu i insuliny, nasila się apetyt na słodkie pokarmy i zaczynamy jeść więcej niż to konieczne, ale bez uzyskania pożądanej satysfakcji.

Gdy ludzie również byli w obliczu stresujących sytuacji, również cierpieli z powodu wzrostu spożycia kalorii i nagromadzenia tłuszczu, ale ich sytuacja była nieco inna: zostały osiągnięte przez okoliczności, takie jak sytuacja zagrażająca życiu utrzymywał energię indywidualnie dla każdego przypadku .

Ale dzisiaj jest inaczej. Współczesny pracownik nie może odejść od pracy, a przynajmniej nie tak łatwo, więc momenty nieznośnego napięcia są inne.

Tak więc w sytuacjach stresowych zaczynamy odczuwać głód, gdy w rzeczywistości nie ma powodu, by doświadczać niedoboru składników odżywczych.

Musimy również wspomnieć o tym, że nie każda osoba dostaje funty, gdy są pod wpływem stresu. Wręcz przeciwnie, niektórzy słabną. Ale najczęściej przyswajanie tłuszczu prowadzi do ryzyka rozwoju różnych chorób.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak uniknąć tej chwili. Zamierzamy wyjaśnić.

Dlaczego dostajemy funty, gdy jesteśmy zestresowani?

Stres dla naszego ciała jest wszystkim, co mówi mu, że coś jest nie tak i coś cię zagraża: w jakiś sposób wywiera na ciebie presję, prowokując cię do zareagowania.

Nasi przodkowie żyli w ciągłym ryzyku życia i musieli umieć polegać na tym ryzyku, jak go uniknąć i jak przetrwać w końcu. W dzisiejszych czasach to poczucie zagrożenia lub stresu nie jest związane z tymi fizycznymi problemami.

Dotyczy to głównie aspektu psychologicznego - rodziny, osobowości, problemów zawodowych i tak dalej. Stąd stres powoduje wiele zauważalnych efektów na twoim ciele: przyrost masy ciała jest jednym z nich.

Zobacz także: Stres jest bardziej niebezpieczny dla kobiet poniżej 50. roku życia

Rzućmy okiem na istotę stresu i poznaj go lepiej :

  • Stres stymuluje nadnercze, prowokując produkcję hormonu kortyzolu.
  • Kortyzol powoduje uwalnianie tłuszczu i glukozy z tkanki tłuszczowej do krwioobiegu.
  • Insulina, hormon odpowiedzialny za przenoszenie glukozy do komórek, trawi ją, aby wykorzystać tłuszcz i glukozę z krwi jako źródła energii.
  • Podstawowa aktywacja współczulnego układu nerwowego jest zwiększona, szczególnie u osób cierpiących na cukrzycę , a to powoduje otyłość w przypadku narażenia na stres.
  • W takiej sytuacji jesteś bardziej skłonny do jedzenia tzw "Wygodna żywność", bogata w tłuszcz i cukier. Są to produkty, które działają jak opioidy dla mózgu i zapewniają nam niezbędny relaks i spokój.
  • Stres w miejscu pracy jest zwykle związany z konsumpcją tzw fast food. Powszechne jest spożywanie tego rodzaju żywności, gdy nie mamy dużo czasu, aby zrobić zdrowy obiad.

Jak uniknąć utraty wagi, gdy jesteśmy stresujący

Pierwszym krokiem, który musisz podjąć, jest pozbycie się nadmiernego codziennego stresu. Zidentyfikuj przyczyny tego problemu, uporaj się z problemem, zanim go przytłoczą.

Ustanów równowagę osobistych i roboczych zobowiązań, ucząc się priorytetów. Ułatwi ci to zmierzenie się z rzeczywistością, poprzez każdy krok.

To jest pierwsza rzecz, którą musisz zrobić.

W poniższych liniach porozmawiamy o tym, jak działać, aby uchronić się przed stresem, który może nas wzmocnić.

Zidentyfikuj chwile, które chcesz zjeść

Więc nauczysz się swojego głodu. Zaleca się spożywać główne posiłki zgodnie z harmonogramem. Śniadanie jest bardzo ważne, a kolacja jest bardzo pożądana.

Kiedy jesteś zestresowany, reakcją mózgu jest dostrojenie do fali jedzenia, ponieważ ma ona potrzebę zatrzymania nerwowości poprzez przyjmowanie jedzenia.

Wtedy nastąpi relaksacja i relaksacja. Zidentyfikuj momenty, w których zaczynasz doświadczać nagłego głodu: Przed pracą? Kiedy wrócisz do domu?

Po określeniu przypadków będziemy mieli sposób na ich kontrolowanie. Unikaj przetworzonych pokarmów, zawierających cukier i dużo tłuszczu, które na pewno z czasem wzrosną. Wymień je na żywność, którą oferujemy.

Żywność, która zmniejsza stres

Możesz być zaskoczony, ale są pokarmy, które mogą nam pomóc w walce ze stresem, zmniejszając go, a tym samym kontrolując Twoją wagę. Użyj tych produktów, dodając je do menu diety.

Awokado

Awokado zawiera niezbędne składniki, które pomagają zredukować hormon stresu, regulują ciśnienie krwi i nasycają organizm. Staraj się jeść awokado każdego dnia. Możesz do niego dotrzeć po południu, kiedy poczujesz głód.

Awokado jest idealne w połączeniu ze świeżą sałatką.

Zielona herbata

Dzięki przeciwutleniaczom w swoim składzie: polifenolom, flawonoidom i katechinom, stymuluje topienie tłuszczu i, co ciekawsze, zatrzymuje produkcję zapalenia wywołującego głód.

Ponadto zielona herbata stymuluje metabolizm.

Zielona herbata łagodzi również ciało i umysł oraz reguluje podstawowe funkcje organizmu. Możesz go spożywać do 3 razy dziennie. Wskazane jest, aby go nie słodzić.

Żurawina

Kolejny niesamowity przeciwutleniacz. Są przyjaciółmi układu trawiennego, nerek, pęcherza, a także mają zdolność regulowania poziomów stresu.

Orzechy włoskie

Są naturalnym źródłem tłuszczów omega-3. Te kwasy tłuszczowe są niezwykle ważne dla ludzkiego organizmu, ponieważ pomagają mózgowi pracować i obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Orzechy włoskie są idealne do jedzenia między głównymi posiłkami i regulowania stresu.

Brązowy ryż

Brązowy ryż jest doskonałym źródłem witaminy B. Spróbuj włączyć ją do swojego menu żywieniowego, jak tylko możesz. Kiedy twoje ciało dostanie wystarczającą ilość witaminy C, stres nie będzie dla ciebie problemem, a Ty nie będziesz przytłoczony.

Czarna czekolada

Możesz być zaskoczony, ale kiedy jesteś zestresowany, bardzo przydatne jest jedzenie czarnej czekolady zawierającej od 70 do 90% kakao. Ten rodzaj czekolady usuwa zmęczenie, dostarcza organizmowi magnezu i, co najważniejsze, redukuje hormon stresu.

Możesz jeść ciemną czekoladę dwa razy dziennie. Kiedy to zrobisz, pożądane jest, aby trochę jeść.