Jak oczyścić nerki za pomocą naturalnych środków

· 18.08.2018
Uważaj na powstawanie kamieni lub pojawienie się niewydolności nerek, unikając używania dużej ilości soli lub przetworzonej żywności (szczególnie zamrożonej i / lub smażonej)

Wiele osób nie wie, jak ważne jest , aby oczyścić nerki , aby być zdrowym . Wiele chorób pochodzi z układu wydalniczego . Mając na uwadze, że organy te są odpowiedzialne za usuwanie odpadów, łatwo zrozumiesz, dlaczego tak ważne jest dbanie o swoje zdrowie.

Objawy wskazujące, że nerki wymagają oczyszczenia

Jeśli masz wysokie lub niskie ciśnienie krwi, masz niski ból brzucha, mocz jest bardzo ciemny, masz silne pragnienie, boli trochę w talii lub często chodzisz do toalety w nocy, możesz mieć problem z systemem wydalniczym.

Inne objawy ostrzegawcze obejmują mniej niż pół litra moczu dziennie i stałe uczucie, że twój pęcherz jest pełny. Dodatkowe objawy obejmują ból w oddawaniu moczu, obrzęk kostek w nocy, opuchnięte oczy rano, pojawienie się siniaków i krwawienie bez zranienia.

Obecność kamieni w nerkach lub w pęcherzu jest więcej niż wystarczająca do oczyszczenia nerek.

Jak chronić nerki przed uszkodzeniem

  • Kontrolowanie diety jest bardzo ważne, aby zapobiec gromadzeniu się toksyn w organizmie. Poruszają się one krwią i nie można ich wyrzucić z moczu.
  • Uważaj na powstawanie kamieni lub pojawienie się niewydolności nerek, unikając używania dużej ilości soli lub przetworzonej żywności (szczególnie zamrożonej i / lub smażonej).
  • Nie spożywaj wielu produktów mlecznych, w szczególności mleka pełnoziarnistego.
  • Spróbuj zmniejszyć spożycie białka zwierzęcego - od mięsa do jaj. Pomoże to uwolnić wapń do moczu. Ten minerał zwiększa ryzyko kamieni nerkowych. Białka zwierzęce zawierają również dużą ilość kwasu moczowego.
  • Unikaj spożywania alkoholu i napojów wysokocukrowych, ponieważ łamią normalny wypływ wapnia z organizmu.
  • Staraj się stosować dietę wegetariańską lub urozmaicić produkty naturalne. Spożywaj również wiele naturalnych soków owocowych i warzywnych.
  • Weź duże ilości pokarmów o właściwościach moczopędnych, takich jak pomarańcze, winogrona , cytryny, grejpfruty, seler, marchew, ogórki, jabłka, arbuz, melon, sałata, śliwki i brzoskwinie.
  • Ogranicz leki, takie jak aspiryna, ibuprofen lub podobne.
  • Pij dużo wody każdego dnia (dwa litry zimą i trzy w lecie), więc twój mocz jest czysty lub bardzo jasnożółty. Nie warto pić zbyt dużo wody, więcej niż to konieczne, ponieważ powoduje, że nerki pracują ciężej.

Oczyść nerki przez trzy dni

To nie jest magiczna formuła, która gwarantuje "czyste nerki po 72 godzinach", ale na pewno pomoże . Najpierw należy unikać picia wszelkiego rodzaju kawy, alkoholu, napojów gazowanych, soli i żywności wysokobiałkowej oraz w ciągu pierwszych trzech dni . Wszystkie podrażniają nerki i zapobiegają wydalaniu przez pęcherze toksyn z organizmu. Wymień te napoje na wodę mineralną i mięso z siemieniem lnianym i ziarnami słonecznika oraz migdałami.

Zacznij codziennie od śniadania, które zawiera szklankę soku z jagód, która zmniejsza ilość wapnia, który gromadzi się w pęcherzu. Dzięki tym szlamom spowolni to funkcjonowanie nerek, a toksyny nie "opuszczą" organizmu. Sok ten chroni przed infekcjami dróg moczowych i pojawieniem się kamieni nerkowych, które są bardzo bolesne.

Przed obiadem wypij jedną szklankę soku bogatego w potas, działając jak toner. Pomoże ci to utrzymać energię podczas trzydniowego procesu. Możesz samodzielnie przygotować swój sok, mieszając sok z marchwi, seler, pietruszkę i szpinak, lub wklejać te warzywa do blendera, aby uzyskać pyszny dyskomfort.

Po południu ułóż szklankę płynnego chlorofilu - substancji nadającej kolor zielony, nadającej barwę . Możesz go znaleźć w dietetycznych i zdrowych sklepach spożywczych . Możesz także uprawiać własne zielone rośliny w domu i przygotowywać płyn za pomocą blendera. Płynny chlorofil wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza krew i ma wiele innych korzystnych właściwości.

Więcej wskazówek, jak czyścić nerki

Pomiędzy lunchem i kolacją, podczas popołudniowej przekąski, wypij jedną filiżankę sezamu . Ten napój jest bardzo lekkim diuretykiem , aktywującym nerki i pęcherz moczowy. Poprawia również trawienie i pomaga w zaparciach.

Na obiad pić sok z marchwi, aby dostosować częstotliwość oddawania moczu. Możesz również jeść sok z jagód.

Jeśli chodzi o jedzenie, zjedz to, co chcesz. Pamiętaj tylko, że przez te trzy dni powinieneś unikać mięsa i makaronu. Skorzystaj z tego i stwórz nową dietę .

Zrób herbatę z mięty lub herbaty mniszka lekarskiego przed snem. Napoje te pomagają odtruć organizm i ułatwiają trawienie pokarmów w nocy.

Pamiętaj, że musisz kontynuować trening lub uprawiać jakiś rodzaj sportu podczas tych trzech dni. Możesz chodzić codziennie przez 30 minut . Chodzenie poprawia funkcję nerek . Zalecamy również wizytę w saunie, aby ułatwić usuwanie toksyn za pomocą potu. Możesz również wziąć kąpiel z gorącą wodą. Następnie odśwież ciepłym i zimnym prysznicem.

Wreszcie, rozciągnij ciało rano i wieczorem. To pomoże ci "aktywować" twoje ciało i zapewnić sobie więcej energii, której potrzebujesz do normalnego odbioru i końca dnia.

Zdjęcia dostarczają Andrew Magill, Andreas Kontokanis, Kyle MacDonald, Chris Rubber Dragon i Tony Alter.