Jak zapobiegać przedwczesnym zmarszczkom

· 01.09.2018
Są pokarmy, które powinieneś jeść, aby uchronić się przed pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek

Istnieją różne przyczyny pojawienia się przedwczesnych zmarszczek na twarzy: od braku witamin do palenia, niedostatecznego nawodnienia i zanieczyszczenia środowiska. Dowiedz się z następujących linii, jak chronić się przed pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek i jak cieszyć się piękną twarzą w każdym wieku .

Czy przedwczesne zmarszczki są spowodowane wyłącznie czynnikami genetycznymi?

Niektórzy ludzie, urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą, nie mają zmarszczek nawet po 60 latach. Ale nie wszyscy mają tyle szczęścia. Geny są (częściowo) odpowiedzialne za sposób, w jaki wygląda nasza skóra. Środowisko, dieta, trening, nawyki itp. Również mają wpływ. Nie ma cudownej, tajnej formuły (chociaż wiele kremów i płynów sprzedaje się dokładnie za pomocą tego wyjaśnienia).

Istnieją jednak pewne procedury, które poprawiają nasz ogólny wygląd.

Kiedy twoja skóra jest "młoda", charakteryzuje się dobrą teksturą, jędrnością i naturalną wilgocią. Z biegiem lat skóra właściwa znalazła się pod wpływem różnych czynników. Czynniki, które mają największy wpływ na zdrowie skóry i prowadzą do przedwczesnych zmarszczek to:

 • Twój ogólny stan zdrowia (z pewnością wpływa na twoją skórę)
 • Twoje zdrowie emocjonalne (udowodniono, że stres, depresja i smutek to starzenie się skóry)
 • Brak witamin w swoim menu
 • Nadmierne spożycie różnych produktów (zawierających alkohol, kofeinę, cukier rafinowany i palenie tytoniu)
 • Nadmierna ekspozycja na słońce (szczególnie w najgorętsze godziny - w południe latem)
 • Zanieczyszczenia środowiska (życie w wielkim mieście, chodzenie po ulicach pełne samochodów itp.)
 • Nieodpowiednia pielęgnacja skóry (np. Zignorowanie nawilżenia, przemywania i nawilżania)
 • Szkodliwe diety (jak te obiecujące, że stracisz 10 funtów tygodniowo)
 • Niewystarczające spożycie płynów w ciągu dnia (dwa litry zimą i trzy litry w lecie)

Jak chronić się przed pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek na twarzy

Dzięki poniższym wskazówkom skóra twarzy będzie zdrowsza, młodsza i bardziej naturalna. Nie będziesz także martwił się pojawieniem się niedoskonałości, takich jak zmarszczki (szczególnie te wywołane przedwczesnym starzeniem się, ponieważ nie są one oznaką nabytego doświadczenia życiowego, ale brakiem odpowiedniej opieki):

 • Zadbaj o skórę twarzy: Wyczyść ją głęboko raz w tygodniu. I każdej nocy wykonuj "podstawowe" czyszczenie. Jego celem jest usunięcie toksyn nagromadzonych na skórze (z brudnego powietrza, dymu papierosowego, makijażu itp.) Rankiem radzimy dobrze nawilżyć skórę, aby ją chronić przez co najmniej kilka godzin. Postaw na domowe kremy, mydła i balsamy, które powiedziałyśmy ci wiele razy.
 • Zwróć uwagę na swoje menu : jedzenie wpływa na zdrowie skóry. Są pokarmy, które powinieneś jeść, aby uchronić się przed pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek. Na przykład regularnie spożywaj pokarmy bogate w witaminę C (zwłaszcza owoce cytrusowe), ponieważ stymulują one powstawanie większej ilości elastyny ​​i kolagenu. Nie przegap przeciwutleniaczy takich jak szpinak, pomidory, brokuły, awokado, winogrona itp.
 • Unikaj nagłych zmian masy ciała: mają negatywny wpływ na stan skóry. Tak więc, jeśli stosujesz dietę, aby schudnąć lub przybrać na wadze, powinna być stopniowa i gładka. Skóra kurczy się lub rozciąga w zależności od diety. Traci więc swoją elastyczność i wkrótce niechciane zmarszczki pojawią się w wyniku gwałtownych zmian.

Więcej wskazówek, które pomogą zapobiec przedwczesnym zmarszczkom

 • Chroń swoją skórę przed działaniem promieni ultrafioletowych: skóra właściwa cierpi na nadmierną ekspozycję na słońce, szczególnie na skórę twarzy. Podlega codziennym atakom promieni ultrafioletowych, które są niezwykle niebezpieczne. Jeśli chcesz chronić swoją skórę przed pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek, nie powinieneś długo przebywać na słońcu. Nie zapomnij użyć produktu ochrony przeciwsłonecznej o współczynniku co najmniej 30 przed opuszczeniem.
 • Rzuć palenie: pojawienie się przedwczesnych zmarszczek jest jednym z wielu niechcianych efektów palenia. Papierosy są wyjątkowo niebezpieczne dla skóry, ponieważ dym tytoniowy zawiera szkodliwe toksyny. A to oznacza, że ​​z każdym papierosem Twoja skóra się starzeje. Skóra palaczy jest bardziej wyczerpana i bardziej pomarszczona. Poza tym charakterystyczne zmarszczki powstają wzdłuż ich warg, wywołane samym procesem palenia.

Naturalne domowe środki przeciw zmarszczkom

 • Wymieszaj drożdże piwne z wodą i jogurtem lub kiełkami pszenicy. Zastosuj mieszaninę lekkimi plamami na liniach mimicznych. Pozostawić maskę do wyschnięcia, a następnie umyj letnią wodą.
 • Zastosuj olej rycynowy na swoim obwodzie konturu. Olej ten skutecznie walczy z tzw " Stawianie stopy ".
 • Ostrożnie masuj zmarszczki codziennie olejem z awokado lub masłem kakaowym.
 • Pokrój kilka ziaren winogron na połówki. Oczyść nasiona. Nasmaruj skórę wokół ust i oczu za pomocą winogron. Pozwól sokowi wyschnąć przed makijażem. I możesz przygotować swoje zmartwione winogrona i zastosować je na swojej twarzy. Pozwól dyskomfortowi działać przez 20 minut i umyj się.
 • Wymieszać dwie łyżki octu jabłkowego, trzy łyżki miodu i jedną łyżeczkę pyłku. Zmocz dokładnie twarz ciepłą wodą (pamiętaj o szyi). Następnie nałóż przygotowaną mieszaninę. Poczekaj pięć minut i umyj
 • Przygotuj domowy krem ​​przeciwzmarszczkowy. Potrzebujesz trzech łyżek oliwy z oliwek, pół łyżeczki masła kakaowego , jednej łyżki wosku pszczelego i dwóch łyżek wody różanej. Ogrzać wosk i oleje w kąpieli wodnej. Gdy upłynnisz, wyłącz kuchenkę i pozwól jej ostygnąć. Dodaj wodę różaną i dobrze mieszaj, aż uzyskasz jednorodną mieszaninę. Krem stosować wieczorem.

Zdjęcia są dostarczane przez: Mahmoud99725, MonkeyMyshkin, Lindsey Turner, Amanda, Wouter Verhelst i Heather.