Jak zrobić makijaż do makijażu

· 02.09.2018
Nigdy nie kładź się spać z makijażem twarzy, ponieważ następnego dnia obudzisz się z małymi pryszczami, ponieważ nie pozwoliłeś swoim porom oddychać w nocy

Czy Twoje środki czyszczące do makijażu już się zakończyły, lub po prostu zdecydowałeś się zacząć używać bardziej naturalnych produktów do pielęgnacji skóry . Istnieją różne opcje usuwania makijażu bez użycia produktów wypełnionych chemikaliami lub kupowanych w sklepie. Dowiedz się, jak przygotować się do usuwania makijażu z tego artykułu!

Wskazówki dotyczące usuwania makijażu

Wszystko zależy od tego, ile makijażu używasz na swoją twarz, a co najważniejsze - w którym obszarze najbardziej się z tego korzystasz. Jeśli jesteś kobietą używającą dużej ilości spirali i kredki do oczu, będziesz potrzebować więcej czasu na usunięcie makijażu, ponieważ większość z nich jest wodoodporna. To samo można zrobić z szminką, jeśli twoja szminka jest długotrwała lub przesadziłeś z nią.

Łatwiej jest oczyścić resztę twarzy . Dobrze umyć ciepłą wodą z neutralnym mydłem, aby usunąć nadmiar makijażu lub wykonać zabieg oczyszczający z efektem "głębszym". Należy pamiętać, że nie spowoduje to całkowitego usunięcia cienia, śluzu, podstawy makijażu itp., Dlatego należy kontynuować czyszczenie później. Nie potrzebujesz więcej niż kilka minut, a dobrą wiadomością jest to, że efekt jest o wiele piękniejszy , promienny i czysty.

Nigdy nie kładź się do łóżka z makijażem twarzy, ponieważ następnego dnia obudzisz się z małymi pryszczami, ponieważ nie pozwoliłeś, by pory oddychały w nocy. Ten szkodliwy nawyk doprowadzi do skóry i przetłuszczy się, spowoduje trądzik , pryszcze lub zaskórniki. Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony, musisz poświęcić pięć minut na oczyszczenie makijażu.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, powinieneś je usunąć przed rozpoczęciem usuwania makijażu, ponieważ niektóre produkty mogą dostać się do oczu i spowodować podrażnienie, pieczenie lub nawet deformację soczewek kontaktowych.

Naturalne i domowe środki do usuwania makijażu

 • Przepis na jogurt naturalny : nałóż cienką warstwę jogurtu na twarz, pozostaw go przez 10 minut i wyczyść bawełnianym wacikiem lub szmatką zwilżoną niewielką ilością ciepłej wody.
 • Ciepłe mleko : podgrzej kilka łyżek mleka na kilka sekund i zanurz w nim bawełnę. Nakładaj go na twarz słabymi łatami lub naciskaj mocniej, jeśli masz miejsca z większą ilością makijażu (jak oczy), ale nie za mocne, aby uniknąć podrażnienia lub zranienia. Nie zapomnij dokładnie umyć po zakończeniu.
 • Oliwa z oliwek : to najlepszy środek dla osób z suchą skórą. Połóż kilka kropel oliwy z oliwek na swojej twarzy i zastosuj ją wszędzie, delikatnie masując skórę. Czyść szmatką nasączoną ciepłą wodą. Jeśli twoja twarz staje się zbyt tłusta, użyj neutralnego mydła i ciepłej wody. Oliwa z oliwek doskonale nadaje się do czyszczenia makijażu oczu, ponieważ nie drażni tego delikatnego obszaru.
 • Olejek migdałowy : zalecany dla kobiet o cerze tłustej. Nie wpływa negatywnie na ten rodzaj skóry, ponieważ nie natłuszcza jej dalej. Zastosuj go w taki sam sposób, jak oliwa z oliwek.
 • Rumianek i oliwa z oliwek: Przygotuj herbatę rumiankową i pozwól jej ostygnąć. Zanurz trochę bawełny w herbacie i dodaj kilka kropel oliwy z oliwek. Nałożyć mieszaninę na twarz, szczególnie na oczy. Rumianek dba o ten delikatny obszar, redukuje również opuchnięte kręgi i worki pod oczami.

Więcej naturalnych środków do usuwania makijażu

 • Olejek migdałowy: Jak widać oleje są niesamowitymi naturalnymi środkami do usuwania makijażu. W tym przypadku olej migdałowy ma niesamowitą zdolność nawilżania i usuwania makijażu. Nadaje się do wrażliwych oczu. Po prostu umieść kilka kropel na waciku i umieść go bezpośrednio na skórze. Można go zmieszać z olejem rycynowym, aby wzmocnić i wydłużyć rzęsy.
 • Olej jojoba: Kolejny naturalny środek do demakijażu na kilka minut. Sprawia, że ​​skóra jest gładka i elastyczna. Aby to zrobić, wymieszaj łyżkę oleju jojoba z dwoma szklankami wody. Namocz bawełnę w masie i masuj skórę, opisując okręgi, aż makijaż zniknie.
 • Wazelina : jest skuteczna do czyszczenia spirali i kredek do oczu, ponieważ jej tłuszcz doskonale rozpuszcza produkty kosmetyczne. Umieść mały produkt (nie potrzebujesz dużej ilości) na ściereczce lub waciku i ostrożnie nałóż wazelinę na miejsce, które chcesz wyczyścić. Ponieważ ten produkt jest bardzo gęsty i tłusty, należy go myć cieplejszą wodą
 • Olej rzepakowy: Jeśli wymieszasz go z oliwą z oliwek, możesz usunąć każdy rodzaj makijażu w kilka sekund. Potrzebujesz 3 do 4 łyżeczek obu rodzajów oleju. Zanurz trochę bawełny w mieszance i delikatnie nałóż ją na twarz. Zobaczysz, jak makijaż szybko znika. Nie zapomnij umyć twarzy po zakończeniu.

Wypróbuj te ciekawe narzędzia do czyszczenia makijażu

 • Truskawki : Aby makijaż był czystszy, będziesz potrzebował pięciu dużych truskawek i trzech łyżek jogurtu. Wymieszaj owoce i wymieszaj je z jogurtem. Możesz użyć blendera, aby zrobić to szybciej. Zastosuj miksturę na twarzy delikatnie masując skórę. Pozwól mieszaninie działać przez kilka minut. Następnie umyj wodą i nałóż bawełniany wacik nasączony ciepłą wodą na twarz, aby oczyścić resztki makijażu.
 • Jogurt i cytryna: doskonale nadaje się do każdego rodzaju skóry. Trzeba tylko wymieszać jedną łyżkę jogurtu z jedną łyżką soku z cytryny. Nałożyć produkt na twarz, szyję, a nawet na dekolt, ponieważ ta mieszanka pomoże złuszczyć i oczyścić skórę. Pozostaw to na kilka minut, a następnie wyczyść wilgotnym bawełnianym wacikiem.