Jak zrobić domową wodę micelarną?

· 28.11.2018
Rano używaj wody mikrofalowej, aby oczyścić twarz z nagromadzonych toksyn w nocy. Woda micelarna jest idealnym dodatkiem odświeżającym do reżimu pielęgnacji skóry.

Czy słyszałeś o niesamowitej wodzie micelarnej? Jest to jeden z nowych produktów kosmetycznych, który szybko staje się nieodzowną częścią naszego systemu pielęgnacji i makijażu. Jeśli jeszcze o tym nie słyszałeś, nie martw się. W dzisiejszym artykule podamy Ci wszystkie informacje potrzebne do zrobienia domowej wody micelarnej.

Dzięki tej nowej sztuczce będziesz wyglądać znacznie lepiej. Jesteśmy pewni, że zakochasz się w tej niesamowitej wodzie. Jest wspaniała, delikatna i przyjazna dla skóry!

Dlaczego tak wiele uwagi poświęca się wodzie grzybni?

Jeśli chodzi o czyszczenie lub usuwanie makijażu twarzy prawdopodobnie wypróbowałeś różne produkty. Od mydła po żele i pianę ... ale żaden z tych środków nie oczyszcza skóry idealnie, prawda?

Zawsze pozostajesz w czymś, co Cię irytuje. Ponadto wiele z tych produktów nie sprawia, że ​​twoja skóra jest miękka i piękna, tak jak się spodziewałaś. Więc myślisz o czymś lepszym do czyszczenia, uzupełnienia makijażu i dokładnej pielęgnacji skóry z wody? W następnych wierszach opowiemy o zaletach tej domowej wody micelarnej:

Oczyszcza, odświeża, tonizuje i nawilża

 • Ten produkt zawiera naturalne składniki, które nie tylko usuwają brud ze skóry, ale także łagodzą i nawilżają twarz. Używana codziennie, ta wspaniała woda micelarna daje niesamowite rezultaty. I staje się nieodzowną częścią codziennego życia wielu kobiet.

Przeczytaj także: Cztery sztuczki do radzenia sobie z suchą skórą

Wskazówki dotyczące użytkowania

 • Najlepsza woda micelarna nie jest zbyt gęsta ani tłusta, w przeciwieństwie do środków czyszczących do mleka. Jest lekki i orzeźwiający. Aby go użyć, po prostu nalej niewielką ilość na waciki i oczyść całą twarz.
 • Eksperci od urody zalecają stosowanie wody z grzybni rano po przebudzeniu. To oczyści tłuszcz nagromadzony na skórze w nocy i przygotuje go do nakładania makijażu.
 • W torebce można nosić małą butelkę wody z grzybni. W ten sposób zawsze możesz z niego korzystać - na przykład po treningu na siłowni lub tylko wtedy, gdy potrzebujesz odświeżenia. Woda micelarna jest idealna do mycia makijażu przed snem. Wystarczy kilka ruchów, aby oczyścić twarz i odcień skóry. To zajmuje kilka sekund, ale zastanawia się, czy staniesz się częścią codziennego systemu pielęgnacji skóry!

Jak zrobić domową wodę mikrofalową?

Składniki wymagane

Przekażemy Ci niezbędne produkty do przygotowania pół szklanki wody micelarnej. Uwaga!

 • 90 ml wody różanej . Możesz go uzyskać z większości sklepów z kosmetykami i produktami naturalnymi. Wiedząc, jak zrobić to sam, jest lepiej. Ale kupowanie gotowego produktu nie zajmie zbyt wiele czasu i pieniędzy.
 • 3 ml oleju rycynowego . Znajdziesz go również łatwo w wyspecjalizowanych sklepach dla produktów naturalnych. Trzeba kupić wariant produktu z siarczanami, ponieważ poprawia działanie wody micelarnej. Olej jest skuteczny i wygodny w stosowaniu, pomaga również oczyścić uporczywy makijaż, taki jak wodoodporne spirale.
 • Witamina E. Wiele razy rozmawialiśmy o niezliczonych właściwościach witaminy E. Walcz z procesem starzenia poprzez odżywienie i odbudowę skóry, włosów i paznokci . Dobrze jest kupić go w aptece: poszukaj butelki kapsułek żelowych i wykorzystaj je do różnych celów. Będziesz potrzebował 20 kropli na ten przepis.
 • 5 ml oleju dzikiej róży . To świetny produkt! Olej do golenia regeneruje, pielęgnuje, nawilża i uelastycznia skórę. Dlatego zawsze dobrze jest mieć go w domu. Nie jest to drogie i ponieważ większość składników w tym przepisie może być wykorzystywana do wielu celów.
 • Szklana butelka o pojemności 150 ml do przechowywania wody w grzybni. Jest praktyczny i mały - idealny dla damskiej torebki.

Zalecamy również przeczytanie: Zalety oleju rycynowego

Jak zrobić domową wodę micelarną?

To najłatwiejsza część zadania. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki w szklanej fiolce. Dzięki olejowi rycynowemu wszystkie składniki będą się mieszały. Nie martw się, a jeśli woda ma lekko żółtawy kolor - jest to spowodowane olejami i jest całkowicie normalne.

Zauważysz, że woda grzybni ma przyjemny aromat. Stopniowo stanie się główną częścią twojego systemu pielęgnacji skóry. Oto jak z niego korzystać:

 • Przed użyciem potrząśnij butelką i upuść kilka kropli na waciki.
 • Oczyść twarz rano przed nałożeniem makijażu. Powtórz procedurę wieczorem, aby oczyścić skórę z brudu i resztek makijażu. Ta woda jest doskonałym narzędziem do czyszczenia spirali i innych rodzajów trwałych makijażu oczu, a także szminki . Będziesz cieszyć się całkowicie czystą i odświeżoną skórą.
 • Używaj go o każdej porze dnia, kiedy Twoja skóra potrzebuje orzeźwienia lub czyszczenia. Można go przelać do małej fiolki z nebulizatorem, aby ułatwić jej stosowanie. Upewnij się, że ta domowej roboty kuchenka mikrofalowa jest po prostu fantastyczna!
 • Micelas. Przegląd Iberoamericana.
 • Systemy ekstrakcji do izolacji esteraz mających adsorpcję międzyfazową. Kolumbijski Dziennik Biotechnologii; Vol. 11, Núm. 1 (2009); 7-16 1909-8758 0123-3475.
 • Linia lepkosprężystych torbieli podobnych do estruktyn za pomocą układu środka powierzchniowo czynnego, jonowego nonylofenolu etoksylowego / agua. Grasas y Aceites: Bimestral de Información Científica y Técnica. https://doi.org/10.3989/gya.2002.v53.i2.299