Co dzieje się z ludźmi, którzy nie byli kochani w dzieciństwie

· 11.06.2018
Brak miłości w młodym wieku z pewnością doprowadzi do emocjonalnych luk w przyszłości. Każdy rodzi się, aby być kochanym i kochanym

Miłość jest energią życiową, która sprawia, że ​​świat się kręci. Wszyscy rodzimy się kochać i być kochanymi, ale co dzieje się z ludźmi, którzy nie byli kochani w dzieciństwie? Oczywiście jest to przyczyną wielu problemów behawioralnych.

Kiedy rodzi się dziecko, musi cieszyć się ochroną i bezpieczeństwem, które może zapewnić jedynie macierzyńska miłość. Niestety nie zawsze tak jest i może mieć ogromne konsekwencje.

Odzwierciedla to lata później w zachowaniu człowieka i sposobie, w jaki traktuje innych.

Konsekwencje nie bycia kochanym jak dziecko

Nie bycie kochanym jak dziecko może prowadzić do niewyobrażalnych konsekwencji w dorosłości. Oto niektóre z nich.

Obojętność na cierpienie innych i apatia

Jest to jedna z konsekwencji braku matczynej miłości w dzieciństwie.

Zwykle ludzie, którzy nie byli kochani jak dzieci, są naprawdę obojętni. Mają trudności z okazaniem współczucia dla tego, co czują inni.

Osoby, które nie były kochane w dzieciństwie, mają apatyczne zachowania, które mogą wpływać na relacje z najbliższymi.

Wiele z ich problemów jest niewątpliwie wynikiem głębokiej obojętności i apatii na to, czego doświadczają inni.

Dorośli, którzy nie zostali kochani jak dzieci lub zostali pozbawieni macierzyńskiej miłości z jakiegokolwiek powodu, są obojętni na ból innych.

Mają też trudności z wyrażaniem swoich uczuć, więc decydują się je wykluczyć.

Problemy z relacją i ekspresją uczuć

Bycie niezwykłym jak dziecko jest początkiem łańcucha przyszłych generacji problemów.

  • Kiedy osoba, która nie ma miłości matczynej lub ojcowskiej, dorasta i ma dzieci, jego dzieci będą cierpieć z powodu skutków dzieciństwa bez miłości.
  • Miłość w dzieciństwie sprawia, że ​​ludzie są lojalni i autentyczni.

Altruistyczne zdolności, które ludzie muszą rozwijać, gdy rosną, są wynikiem miłości, którą otrzymali w pierwszych etapach swojego życia.

Miłość matki opiera się na najbardziej podstawowych instynktach naszego człowieczeństwa , który reprezentuje także uniwersalność, pokój i braterstwo w naszych relacjach z innymi.

Brak matczynej miłości w pierwszych latach życia mężczyzny sprawia, że ​​nie rozwija on odpowiednio empatii.

Nie możemy ignorować faktu, że jakakolwiek niespełniona potrzeba w naszym dzieciństwie odbija się w dorosłości w naszym zachowaniu . Dlatego wielu ludzi martwi się lub czuje silną niechęć i pozostaje obojętna na cierpienia innych.

Zazwyczaj osoby, które nie były kochane jak dzieci, czekają nieświadomie, aby zaspokoić swoje potrzeby. Stwarza to wiele konsekwencji behawioralnych i uniemożliwia ich zdolność do kochania i wyrażania swojej miłości.

Znaczenie pokazania miłości dzieciom

Pokazywanie miłości dzieciom jest niezwykle ważne z kilku powodów, ponieważ ludzie są uszlachetniani w dzieciństwie.

Osoba, która nie jest kochana jak dziecko, jest wychowywana z emocjonalną pustką. Znalazłoby to odzwierciedlenie w jego przyszłym agresywnym zachowaniu , ponieważ jego początkowa adaptacja odbywa się w kochającym otoczeniu.

Brak miłości we wczesnych stadiach wpływa na dziecko, a tym samym na przyszłe pokolenia. Te przyszłe pokolenia z ogromnymi lukami emocjonalnymi mogą zagrozić samej ludzkości.

Problem polega na tym, że chociaż ten brak miłości w dzieciństwie ma poważne konsekwencje dla dorosłych, wciąż wiele przypadków dzieci uprawia się z ogromnymi lukami emocjonalnymi .

Miłość, jaką dziecko otrzymuje od urodzenia, ma niewyobrażalny wpływ na rozwój przyszłych altruistycznych umiejętności, miłości i empatii.

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje dzieci nie będą cierpieć z powodu tych niedociągnięć i pozostaną oznaczone na zawsze, musisz dać im miłość, której potrzebują i zasługują.