Kto jest dla mnie najlepszym partnerem?

· 24.06.2018

Nasz dokładny partner musi być kimś, którego niedoskonałości odpowiadają naszym niedoskonałościom, kimś, kto uzupełnia nasze potrzeby, których luki są wypełnione naszymi własnymi zaletami.

W miłości nie ma magicznych przepisów. Nikt z nas nie może wybrać osoby, w której się zakochuje; miłość po prostu się dzieje. Ale zawsze musimy zachować równowagę i zdrowy rozsądek. Znając siebie dobrze, będziemy w stanie zrozumieć typ osoby, która będzie w stanie nas uszczęśliwić. Pozwól mi wyjaśnić!

Jaka osoba naprawdę może mnie uszczęśliwić?

Logika i obiektywizm muszą być najpierw utrzymane. Nie możemy spędzić życia w oczekiwaniu na "właściwą osobę, o której marzymy i wierzymy, że jest doskonała". Świat jest pełen niedoskonałych ludzi, ale jeden z nich, zebrany razem z drugim, w rzeczywistości tworzy połączenie doskonałych ludzi, którzy wiedzą, jak budować własne prawdziwe szczęście .

Oznacza to, że nie chodzi o szukanie idealnej osoby, ale o znalezienie kogoś, kto ma niedoskonałości odpowiadające twojemu. Ktoś, kto uzupełnia twoje potrzeby, ktoś, kogo zaniedbanie jest pełne twoich cnót. Jest łatwa do zrozumienia i jest przygodą, na którą wszyscy zasługujemy. Dobrze jest budować je razem, rozwijać się i dojrzewać, tworząc wyjątkową i wyjątkową relację. Ale zobaczmy, kto może być dla nas najlepszy:

1. Czy jesteś zamknięty w sobie?

Mówią, że biuletyny potrzebują także przyjaznych ludzi. Są skłonni do myślenia w oparciu o "tournee językowe". Ale musimy uważać na te pomysły. Jeśli jesteś trochę bardziej introwertyczny i nieśmiały, masz szanse na bliskość z osobą, która ma szczerze reagujący, społeczny i odważny charakter. Nie będziesz się czuł komfortowo. Najlepiej jest pójść na kompromis z kimś, kto nie jest ekstremalnie ekstrawertyczny, ale równoważy swoją nieśmiałość i oferuje większą otwartość z szacunkiem i nieograniczoną swobodą.

2. Czy jesteś bardzo niespokojną, dynamiczną, ekstrawertyczną osobą?

W takich przypadkach, jakkolwiek może się to wydawać dziwne, zawsze warto mieć kogoś, kto może do was dołączyć w tej dynamice tych działań. Jeśli jesteś typem, który lubi chodzić, wychodzić na kolację, spotykać się z dużą grupą przyjaciół i robić tysiące rzeczy naraz, zawsze pojawią się problemy, a także argumenty, jeśli masz partnera, który jest pasywny i raczej skłonny zostać w domu.

Życie dzień po dniu zawsze będzie łatwiejsze i słodsze, jeśli jesteś z kimś, kto ma takie same intencje jak twoje, kogoś, kto lubi robić plany i nie wykazuje niechęci, jeśli chodzi o zamierzanie zrobienia serii rzeczy.

3. Czy czujesz się niepewnie?

Można postrzegać siebie jako kogoś, kto ma problemy z podejmowaniem decyzji i często ma więcej pytań niż odpowiedzi. Jeśli trudno jest rozpocząć projekty lub dokonać zmian, najlepiej, jeśli znajdziesz kogoś bezpiecznego i obojętnego. Jest dojrzałą, pewną siebie osobą, która nigdy nie osiąga skraju dumy i arogancji. Nie próbuje dominować nad innymi.

Byłoby właściwe znalezienie odpowiedniego partnera w spokojnej i raczej ojcowskiej osobowości, osoby, która uwielbia zapewniać ochronę i wsparcie. Ktoś, kto może zmniejszyć twoje lęki i pomóc Ci poczuć się pewnie, zwiększyć poczucie własnej wartości. To może być tylko dojrzała i poważna osoba.

4. Czy jesteś impulsywny, mniej kontrolowany i cenisz swoją autonomię bardziej niż cokolwiek?

Jest wiele kobiet, które przede wszystkim starają się mieć partnera bez bycia "związanymi". Może się to wydawać niemal niezgodne z ideą posiadania partnera i zaangażowania, ale jest to coraz bardziej popularna rzeczywistość. Kobiety, które przede wszystkim cenią sobie możliwość awansu zawodowego, kontroli nad rzeczami i podejmowaniem decyzji, kobiety są pewne siebie.

W takich przypadkach ktoś o podobnym charakterze nie byłby zgodny. Może to prowadzić do silnego, ale krótkotrwałego połączenia. Dwie osoby, które kochają kontrolować i mają autonomię w tym samym czasie, nie starczą na długo jako para. Dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby znalezienie towarzysza cichego i spokojnego, domu, który oferuje nam współsprawców i wspiera nas w każdej z naszych decyzji. Ktoś, kto szanuje naszą dynamikę, nasze aspiracje, kogoś, kto jest w zasadzie zarządzalny i zwyczajny.

Bardziej niż czegokolwiek innego, szukasz partnera, który sprawi, że będziesz szczęśliwy

Wiemy, że wszystko omówione powyżej nie jest łatwe do wdrożenia w praktyce. Czasami wpadamy na kogoś, kto jest zupełnie inny od nas, kogoś, kto nie pasuje do naszych schematów. Ale nie martw się, bez względu na to, jaki jesteś inny, te trzy punkty są najważniejsze:

  • - Znajdź osobę, która, chociaż jest inna osoba niż twoja, jest w stanie cię uszanować i wysłuchać. Powinien ocenić zarówno twoje słabości, jak i swoje mocne strony.
  • - Poszukaj partnera, który daje powód do uśmiechu każdego dnia. Ktoś, kto budzi się rano , sprawia, że ​​myślisz: "Nie chcę niczego więcej, nic mi nie jest".
  • Zostań ze swoim partnerem, czyniąc cię lepszą osobą. Musi być kimś, z kim możesz mieszkać. I kto to robi, aby trudności wydawały się "łatwe". Optymista, który, niezależnie od charakteru, sprawia, że ​​jesteście doskonałymi komplementami.

Bo zasługujesz na to.