Kurkuma może pomóc przywrócić pacjentom z chorobą Alzheimera

· 08.04.2018
Wykazano, że choć nie jest to cudowne lekarstwo, kurkuma poprawia stan pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera. Dowiedz się więcej w tym artykule.

Kurkuma jest jedną z najbardziej znanych przypraw na liście naturalnych składników, które chronią twoje ciało i poprawiają Twoje zdrowie.

Ta przyprawa pochodzi z Indii. Jej aplikacje kulinarne i medyczne uwielbiały ją na całym świecie.

Główne właściwości kurkumy wynikają z czynnika bioaktywnego zwanego kurkumycyną . Wynika to również z jego charakterystycznego koloru.

Również ta substancja jest powodem używania kurkumy w ponad 150 działaniach terapeutycznych.

Przede wszystkim ta przyprawa ma doskonałe właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, które wspierają funkcje życiowe organizmu. Te cechy zmniejszają ryzyko raka i innych chorób przewlekłych.

W rzeczywistości badania wykazały, że kurkuma ma zdolność przekraczania bariery krew-mózg. Zapewnia to obiecującą perspektywę zapobiegania i leczenia chorób neurologicznych.

Jedno z najciekawszych odkryć pokazuje, że nawet mniej gramów kurkumy dziennie może być korzystne dla zdrowia.

Jeśli otrzymają go regularnie przez okres trzech miesięcy, ta przyprawa może pomóc osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera.

W jaki sposób kurkuma pomaga chorym na chorobę Alzheimera?

Choroba Alzheimera jest jedną z najczęstszych postaci demencji. Pacjenci cierpiący na tę chorobę cierpią na utratę funkcji poznawczych.

Istnieje 26 milionów osób, u których zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Ustalono, że do roku 2050 rozprzestrzenianie się choroby zwiększy się o cztery. Innymi słowy, 1 na 85 osób może rozwinąć tę chorobę.

Jak dotąd nie znaleziono dla niej żadnego lekarstwa . Tradycyjne metody leczenia nie są w pełni skuteczne w kontrolowaniu objawów.

Z tego powodu większość naukowców skupia swoje badania na łączeniu tych metod z naturalnymi składnikami, takimi jak kurkuma.

Ta przyprawa pokazuje pozytywne wyniki u zdiagnozowanych pacjentów. Pomaga poprawić ich kondycję.

W badaniu zatytułowanym "Wpływ kurkumy na chorobę Alzheimera z objawami behawioralnymi i psychicznymi otępienia ", opublikowanym w ubiegłym roku, naukowcy zbadali trzech pacjentów cierpiących na tę chorobę.

Po otrzymaniu 100 mg kurkumy codziennie przez 12 tygodni, ich objawy uległy poprawie.

Według opublikowanych informacji:

"Wszyscy trzej pacjenci wykazywali drażliwość, pobudzenie, niepokój i apatię, a dwóch pacjentów cierpiało na nietrzymanie moczu. Przepisano im kapsułki z kurkumą i zaczęli oni odzyskiwać się po tych objawach bez żadnych niepożądanych efektów w objawach klinicznych i danych laboratoryjnych. "

Po trzymiesięcznych analizach naukowcy doszli do wniosku, że zarówno objawy, jak i obciążenie dla opiekunów zostały znacznie zmniejszone.

Właściwości kurkumy w zwalczaniu choroby Alzheimera

Kurkuma ma pozytywny wpływ na pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera, według ostatnich badań badających związek między tą przyprawą a wyżej wymienioną chorobą.

Ta substancja czynna poprawia oczyszczanie płytki patologicznej przez beta-amyloidy. W połączeniu z witaminą D3 jej właściwości neuro-odbudowujące stają się jeszcze silniejsze.

Oto niektóre z korzyści, jakie ma:

  • Przede wszystkim kurkuma może z łatwością przekroczyć barierę krew-mózg . Wynika to z niskiej masy cząsteczkowej i jej struktury.
  • Wiąże się z cząsteczkami beta-amyloidu, które są nieprawidłowymi białkami. Te cząsteczki gromadzą się w mózgu pacjentów cierpiących na tę chorobę.
  • Ponadto silne przeciwutleniacze i właściwości przeciwzapalne kurkumy zmniejszają inne objawy , zwłaszcza te spowodowane przez zapalenie w mózgu i utlenianie komórkowe.

Kurkuma dotyka ponad 700 genów. Hamuje syntezę cyklooksygenazy 2 (COX-2) i 5-lipooksygenazy arachidonianowej (ALOX-5), które są enzymami modulującymi zapalenie.

Jak zmienić kurkuma w moją dietę?

Ekstrakt z kurkumy i suplementy można znaleźć w sklepach z produktami organicznymi. Mogą różnić się ilością i jakością.

Oczywiście można dodać kurkumę w małych ilościach i do zwykłych potraw . Pasuje do zup, duszonego mięsa i ryżu.

Możesz również włączyć go do dyskomfortu warzywnego lub owocowego. Dałoby im to dodatkową dawkę przeciwutleniaczy.

Szybką i łatwą decyzją na wyciągnięcie jak najlepszych efektów z kurkumy jest zrobienie z niej herbaty.

Składniki

  • 1 łyżka stołowa proszku z kurkumy
  • 1 litr wody

Sposób przygotowania

  • Najpierw zagotuj wodę, a następnie dodaj kurkumę. Pozwól mu się zanurzyć.
  • Gdy herbata się schłodzi, nalej jej szklankę. Pij dwa razy dziennie.
  • Jeśli chcesz, możesz go posilić odrobiną miodu.

Ogólnie rzecz biorąc, regularne przyjmowanie kurkumy jest wyjątkowo korzystne dla zdrowia. To nie tylko zmniejsza skutki choroby Alzheimera u zdiagnozowanych pacjentów, ale także pomaga zdrowym ludziom zmniejszyć ryzyko rozwoju tej choroby.

Chociaż ta przyprawa jest bardzo przydatna, nie należy jej nadmiernie zużywać . Nie powinieneś oczekiwać od niej cudów. Zawsze warto jednak włączyć do swojej diety inny świetny naturalny środek.