Nasiona lnu na zaparcia

· 04.09.2018

Zaparcia często występują z powodu braku błonnika w każdej diecie. Ważne jest, aby znać różne czynniki, które mogą wpływać na trawienie, na przykład wycieczki, zmiany w codziennej rutynie, stres, rutynowe zmiany itp. Powinieneś wiedzieć, że istnieją sposoby na poprawę trawienia lekkimi i naturalnymi lekami przeciw zaparciom.

Nie zniszczysz wszystkich swoich sztucznych środków przeczyszczających.

Tajemnica nasion lnu i dlaczego tak bardzo zaleca się zwalczanie zaparć, wynika z dużej ilości gliny, która pochodzi z rozpuszczalnego błonnika .

Gdy ziarno lnu wejdzie w kontakt z wodą, ta glinka jest uwalniana, co przekształca otaczającą ciecz w gęstą konsystencję .

Jego zastosowanie w leczeniu zaparć

Z tego powodu jednym z najbardziej zalecanych sposobów stosowania zapraw lnu do zaparć jest umieszczenie dużej ilości nasion w szklance wody na noc.

Następnego dnia woda i nasiona są pijane na pusty żołądek.

Jeśli wykonasz tę procedurę i teksturę, twoja woda stanie się nieprzyjemna (zbyt gęsta), zalecamy zabranie nasion i wymieszanie ich z: świeżym mlekiem, sokiem owocowym, jogurtem, a nawet sałatkami .

Pomoże Ci to łatwiej je jeść z powodu bogatego smaku potraw, z którymi je wymieszałeś.

To lekarstwo zrobi dla ciebie cuda, szczególnie gdy ślinę wypuszcza się do wodnistej części jelita .

Jak to działa?

Clay tworzy rodzaj pasty, która ma działanie defekacyjne, które przyspiesza trawienie . Ten proces defekacji powoduje, że jedzenie nasion lnu jest tak różne od jedzenia jakiegokolwiek innego środka przeczyszczającego.

Środki przeczyszczające zmuszają twoje ciało do przyzwyczajenia się do nich iw pewien sposób powodują uzależnienie, które uniemożliwia normalne trawienie na dłuższą metę.

Ponadto rozpuszczalny błonnik w nasionach lnu jest w stanie gromadzić toksyny w organizmie. Pomagają Ci pozbyć się ich przez stolec na długo przed wchłonięciem w jelitach .

Nasiona te zawierają również inne korzystne składniki dla zachowania zdrowej równowagi. Jednym z nich jest kwas alfa-linolenowy, który jest kwasem tłuszczowym należącym do grupy kwasów omega-3 .

Zmniejsza złego cholesterolu w organizmie . Ponadto, te nasiona zawierają składniki przeciwzapalne, takie jak luteolina lub kwas oleinowy, które pomagają zaparć.

Siemię lniane na raka

Nasiona lnu i ich nieskończone właściwości mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Ma raka jelita grubego i raka piersi .

Ponadto, jeśli jesz regularnie, pomogą ci wyleczyć jakąkolwiek chorobę zapalną. Wynika to z wysokiego poziomu kwasów tłuszczowych i kwasów omega-3.

Pomogą ci mieć lepiej funkcjonujący układ trawienny, a nawet lepiej funkcjonujący układ moczowy i drogi oddechowe .

Podsumowując można powiedzieć, że siemię lniane jest jednym z najlepszych produktów o właściwościach leczniczych i profilaktycznych dla różnych typów chorób.

Ważne jest, aby spożywać je regularnie, nie tylko w sytuacjach awaryjnych . Pamiętaj, że twoje ciało działa jak maszyna i każda jego część musi być w dobrej formie, aby mogła pełnić wszystkie funkcje ciała.