Olejek z drzewa herbacianego: wiele korzyści!

· 05.04.2017
Przygotuj środek odstraszający komary lub używaj go do zwalczania chorób dermatologicznych

Olejek z drzewa herbacianego był stosowany w leczeniu problemów skórnych od wieków. Jednak jego użycie jest niezwykle szerokie - możesz go używać do wielu innych rzeczy.

Co ciekawe, olej z drzewa herbacianego pierwotnie pochodził z Australii. Po raz pierwszy została wykorzystana dzięki destylacji parowej z liści drzew zwanych Melalueca Alternifolia .

Od tego czasu rdzenni Australijczycy zawsze używali go w leczeniu różnych schorzeń, od problemów skórnych po problemy z oddychaniem , przeziębienia i alergie .

Obecnie przemysł farmaceutyczny i aromaterapeutyczny używa go regularnie, ponieważ ma wiele zalet.

Pachnie bardzo przyjemnie i można go znaleźć w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Nie jest drogi i zapewnia doskonałe wyniki w wielu warunkach.

Poniżej przedstawimy Ci różne zalety tego oleju, które mogą Ci się bardzo przydać.

Olejek z drzewa herbacianego pomaga w leczeniu trądziku

Idealnym sposobem na pozbycie się upartego trądziku lub zaskórników jest użycie olejku z drzewa herbacianego. Jego właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antyseptyczne są idealne do zwalczania tego powszechnego problemu skórnego.

Należy jednak pamiętać, że nie należy nakładać tego oleju na skórę w nierozcieńczonej formie. Zawsze go rozcieńczaj.

Jak stosować i stosować olej z drzewa herbacianego przeciw trądzikowi

Składniki

 • 1 krople olejku z drzewa herbacianego
 • 10 kropli wody
 • 5 kropli oczaru wirginijskiego

Jak z niego korzystać?

Zastosuj tę prostą i skuteczną mieszankę składników za pomocą wacika. Stosuj dwa razy dziennie: rano i przed snem. Po 1 tygodniu zobaczysz pozytywne wyniki tej mieszaniny.

Olejek z drzewa herbacianego pomaga słabym paznokciom suchych paznokci

Olej ten ma wiele celów kosmetycznych. Jednym z nich jest to, że pomaga słabym pękniętym i nierównym paznokciom. Olejek z drzewa herbacianego pomaga również w leczeniu grzybic paznokci .

Jak go używamy i stosujemy?

 • Aby zrobić dobry manicure, zwilż bawełniany wacik i użyj go na skórek. Za kilka minut zobaczysz, jak łatwo pozbyć się uszkodzonych skórek.
 • Aby zwalczyć grzybicze zapalenie paznokci, dodaj 5 kropli olejku z drzewa herbacianego do lakieru do paznokci. Potrząsaj nim przez kilka sekund, a następnie nałóż mieszaninę na paznokcie i stopy.

Polecamy również: Jaki trądzik mówi nam o naszym zdrowiu

Olejek z drzewa herbacianego do leczenia pitiriasis

Pytiazo rosia to choroba dermatologiczna, która występuje jesienią lub wiosną.

Zaczyna się początkowo jako rana, następnie przechodzi w rumieńce (czerwone) i prowadzi do złuszczania się skóry .

Jego pochodzenie jest zakażone, a leczenie w wielu przypadkach ogranicza się do kortykosteroidów. Innym sposobem na zatrzymanie tego jest użycie olejku z drzewa herbacianego. Pomoże to również złagodzić jej wpływ na skórę.

Jak z niego korzystać?

Dawka tego rodzaju oleju powinna zawsze wynosić około lub mniej niż 5% ilości zużywanej wody.

 • Na przykład możesz wlać świeżą ½ szklanki wody (100 ml) i dodać 5 ml. olejek z drzewa herbacianego do niego.
 • Jeśli cierpisz na pitiriasis, powinieneś wyczyścić dotknięty obszar przed zastosowaniem rozcieńczonego oleju z drzewa herbacianego do niego. Następnie masuj obszar po nałożeniu mieszaniny. Wskazane jest, aby robić to każdego dnia.

Zaczniesz trochę widzieć pozytywne wyniki.

Zobacz także: Jak naturalnie usuwać płaty skórne

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego do leczenia grzybic

Grzybica jest spowodowana przez określony typ grzyba. Dermatofity rozwijają się w ciepłych i wilgotnych miejscach. Żyją także w martwej tkance skóry.

Zwykle obrzęk lub łuszczenie się występuje po obu stronach stóp, a także w obszarze pomiędzy palcami, gdy cierpi się na ten stan. Ponadto, grzybice są nieprzyjemnym stanem, który może wpływać na paznokcie u nóg .

Jednym ze sposobów leczenia tego stanu jest stosowanie olejku z drzewa herbacianego, który spowolni infekcję. Poniżej wyjaśnimy, jak można osiągnąć ten wynik.

Jak z niego korzystać?

 • Napełnij wannę ciepłą wodą.
 • Dodaj 10 kropli oleju z drzewa herbacianego i 10 kropli oleju rozmarynowego do wody.

Połóż stopy w wannie na 20 minut. Następnie delikatnie je osusz i nie zapomnij o miejscach między palcami. Muszą pozostać całkowicie suche. Powtarzaj to codziennie po powrocie do domu.

Olejek z drzewa herbacianego to najlepszy preparat na komary

Ten lek zawsze działa. Jeśli mieszkasz w bardzo wilgotnym obszarze, ryzykujesz, że zostaną zaatakowane przez komary. Jak już wiemy, nie ma większego wroga niż owady. Mogą także przekazywać choroby, kiedy jedzą naszą krew.

Organiczne repelenty lub używanie pewnego rodzaju odzieży nie wystarczą, by odeprzeć komary w niektórych przypadkach. Zalecamy wykonanie następujących czynności.

Przygotuj własny środek odstraszający komary olejem z drzewa herbacianego. Zobacz poniżej, jak.

Składniki

 • 5 łyżek wody (50 ml)
 • 10 kropli olejku z drzewa herbacianego
 • 100 kropli olejku cytrusowego lub cytrynowego

Jak to przygotować?

Aby przygotować tę mieszankę, należy użyć butelki z dyfuzorem. Następnie należy nakładać tę mieszankę na skórę każdej nocy przed snem .

To świetny i niedrogi środek odstraszający i warto go mieć w domu.

Podsumowując, już widziałeś, jak ten olej ma wiele zastosowań. Pamiętaj, że lepiej jest rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego, jeśli chcesz go stosować lokalnie . Pamiętaj też, że doskonale nadaje się do sprzątania domu.