Międzynarodowy Dzień Rodziny: Świętujemy największy dar życia

· 17.10.2016
Połóż swoje szczęście przed kłótniami, wybaczaj więcej, ściskaj ręce ...

Co roku, 15 maja, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ogłoszony jako taki przez ONZ.

Ta uroczystość zwraca uwagę na temat związany z magicznym związkiem między członkami rodziny (i pomiędzy najbliższymi przyjaciółmi).

W tym roku tematem do refleksji i dyskusji jest "potrzeba promowania zdrowego stylu życia i zrównoważonej przyszłości".

Niemniej jednak rodzina reprezentuje krąg społeczny i osobisty, w którym dzieci są wykształcone, a wartości, zachowania i wzorce są wspólne.

Promowanie zdrowego stylu życia (który również przyczynia się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości) jest obowiązkiem każdego z nas - w stosunku do przyszłych pokoleń i stanu naszej planety.

W dzisiejszym artykule będziemy świętować ten wyjątkowy dzień - Międzynarodowy Dzień Rodziny.

Międzynarodowy dzień rodzinny, dług serca

Wspólne życie i uzgadnianie każdej kwestii nie są najważniejsze podczas rozmowy o rodzinie. Kluczem do zjednoczenia, bez względu na możliwe problemy . Szanujmy się nawzajem, doceniajmy drugiego za to, co to jest - co osiągnął i co go determinuje.

Rodzina oznacza więcej - wiesz "jak tworzyć prawdziwe więzi". To, jak wszyscy wiemy, nie jest łatwym zadaniem.

Prawdą jest również, że niektórzy ludzie mogą zobaczyć sceptycyzm 15 maja. Być może życie rozczarowało ich i doprowadziło do tego, że przestali wierzyć w podstawowy związek między człowiekiem a rodziną.

Sugerujemy rozważenie następujących tematów:

Rodzina to nie tylko kwestia krwi - to także akt lojalności

Może nie być w dobrym stanie z niektórymi członkami rodziny. Nie przestawaj wierzyć w słowo "rodzina".

  • Jest to sieć różnych osób, zjednoczona uczuciami, miłością i szacunkiem . Związek genetyczny nie ma tutaj znaczenia. Rodzina składa się z ludzi, którzy są blisko siebie.
  • Krewni są "dany" przez drzewo genealogiczne, ale związek, jaki utrzymujesz z nimi, kształtowany jest przez początkowe uczucia i emocjonalne wzbogacenie, które przynosi szczęście każdemu.
  • Czasami babcia lub ciocia mogą stać się prawdziwą "matką" lub matka może w pełni wejść w rolę ojca, babci, ciotki lub kuzyna ...

Każdy przypadek jest wyjątkowy i wyjątkowy. Z sercem wskaże, kim są prawdziwi członkowie rodziny . Oznacza to, że wśród nich mogą być bliscy przyjaciele. Dlaczego nie?

Duże rodziny, małe rodziny

  • Rodziny mają różne kształty, kolory i rozmiary, które tylko poszczególni członkowie mogą zrozumieć i docenić.

Mogą być dość duże, w tym bliscy i dalecy krewni - kuzyni, ciotki, wujkowie, dziadkowie i tak dalej. Ich członkowie spotykają się, zbierają się razem ... Istnieje system wspomagający, który zmniejsza każdy dystans, oferując każdemu komfort i wsparcie.

  • Istnieją rodziny, które składają się z jednego rodzica. Daje dzieciom odwagę i siłę, daje im wszystko, co mogą. Zapewnia ich uśmiechy, rozmowy z nimi, dzieli się swoimi marzeniami i celami.

Rodziny to skarby, które nie powinny być brane za pewnik

Ważne jest, aby pamiętać: archipelag rodzinny, utworzony przez małe wysepki. Każdy z nas ma rodzinę - ciotki, wujków i kuzynów ...

Podobnie, tworzymy własne rodziny z partnerami, przyjaciółmi, braćmi i siostrami. A z dziećmi będziemy mieć jeden dzień.

  • Rodziny to skrzynie skarbów, którymi można się zająć, niezależnie od tego, skąd pochodzą.

Kiedy zdobędziemy osobisty projekt z mężem lub dziećmi, możemy nieco zaniedbać rodziców - tych adwokatów, którzy tak bardzo nas kochają, czy często ich odwiedzamy, czy - nie.

  • Są bez wątpienia blisko serca, ale miłość i miłość wymagają od czasu do czasu długiego obcowania ze słowami, emocjami, radością i drobnymi szczegółami.

Nie ignoruj ​​ich. Odwiedź rodzinę, zbieraj się w kółko, dziel się nowymi sojuszami i zrób to samo dla rodziny lub przyjaciela partnera.

Wszystkie te doświadczenia i doświadczenia są użyteczne i mają pozytywny wpływ. Pomagają budować relacje społeczne i nowe relacje, które tworzą tzw rezerwa poznawcza.

Życie w teraźniejszości jest ważne, aby móc troszczyć się o naszą rodzinę i cieszyć się nią .

Połóż swoje szczęście przed kłótniami, wybacz więcej, ściśnij ręce. Zaakceptuj z otwartymi ramionami temat Międzynarodowego Dnia Rodziny. Promuj nawyki zdrowotne i zrównoważoną przyszłość.