Najczęstsze przyczyny porannych bólów głowy

· 13.12.2017
Znajomość przyczyny bólu głowy jest ważna, więc możesz temu zapobiec. Jeśli często masz bóle głowy, które nie pasują do żadnego z poniższych powodów, powinieneś udać się do lekarza.

Czy znasz poranny ból głowy? I czy wiesz, co powoduje to najczęściej?

Bóle głowy lub migreny są tak nieprzyjemne, bez względu na to, w której części dnia będą. Przyczyna ich pojawienia się zależy od tego, kiedy doświadczyłeś dyskomfortu lub siły tych warunków.

Jeśli masz wrażenie, że tysiące bębnów biją twoje świątynie przebudzeniem lub jesteś twardy i trudno otworzyć oczy, powinieneś odwiedzić lekarza.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym przyczynom początku porannego bólu głowy.

Dlaczego budzimy się z bólem głowy?

Wielu ostatecznie decyduje się na wizytę u lekarza po tym, jak ból porannych bólów głowy stanie się nie do zniesienia.

Pomimo stosowania leków przeciwbólowych ból nie utrzymuje się, aw wielu przypadkach trwa przez cały dzień . Najczęstsze przyczyny porannego bólu głowy to:

Czytaj także: 9 produktów spożywczych, aby zwalczyć zmęczenie i bóle głowy

Zapalenie przewodów nosowych

W przypadku zapalenia nosa za nosem , oczami i policzkami mogą powodować bóle głowy.

W takich przypadkach przyczyną problemu może być alergia lub infekcja, którą należy leczyć w celu złagodzenia objawów.

Bezdech senny

Choroba ta oznacza chwilowe zatrzymanie oddechu podczas snu.

A ponieważ mózg nie dostaje tlenu w tym czasie, możesz obudzić się rano z bólem głowy. Klasyczne objawy bezdechu sennego obejmują cienie pod oczami i silne zmęczenie (chociaż dobrze śpisz).

Jeśli śpisz z kimś innym, poproś go, aby poinformował Cię, jeśli chrapiesz, ponieważ może to być kolejny objaw tego problemu.

Zakłócony sen

Oprócz bezdechu, który jest chorobą kliniczną, czynniki emocjonalne i psychologiczne mogą również uniemożliwić nam spanie.

Stres , codzienny niepokój i napięcie mogą wpływać na jakość snu. Wielu z nas spóźnia się późno, wcześnie rano (nie dostarczają organizmowi 8 godzin snu każdej nocy), co wpływa również na jakość naszego snu.

Negatywne emocje i nawracające koszmary mogą również powodować migreny.

Zewnętrzne światła i dźwięki (żetony, oświetlenie uliczne, migające telewizory, chrapanie itp.) Zakłócają jakość snu i mogą być przyczyną porannych bólów głowy.

Zestresowane mięśnie

Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, napięta lub śpiąca w niewygodnej pozycji, możesz cierpieć z powodu koszmarów sennych lub bezsenności. Mięśnie szyi i ramion rozciągają się i wywierają nacisk na czaszkę, co prowadzi do bólów głowy.

Upewnij się, że śpisz na wygodnym materacu z odpowiednią poduszką. Nie tylko poprawisz swój sen, ale także zajmiesz się całym kręgosłupem ze wszystkimi jego kręgami.

Przedawkowanie z lekami

Często osiągamy bóle głowy, aby złagodzić bóle głowy. Kiedy pojawia się dwa lub więcej razy w tygodniu, zwykle korzystamy z pomocy leków (przepisanych przez lekarza lub dostępnych bezpłatnie w aptekach).

Przesadzanie środkami przeciwbólowymi prowadzi do odwrotnego efektu ubocznego. Oznacza to, że te same leki, które stosujesz w celu złagodzenia bólu, mogą być przyczyną bolesnego bólu głowy.

Powinieneś ograniczyć przyjmowanie tych leków, a nawet ich unikać, jeśli chcesz uchronić się przed porannym bólem głowy:

  • Aspiryna
  • Paracetamol
  • Leki zmniejszające przekrwienie
  • Środki przeciwbólowe
  • Narkotyki

Odwodnienie i poranne bóle głowy

Dobrze jest upewnić się, że twoje ciało jest dobrze nawodnione przed pójściem spać. Nawet jeśli nie byłeś tak aktywny w ciągu dnia, powinieneś wziąć wystarczającą ilość płynów .

Kiedy nie pijesz wystarczającej ilości wody, naczynia krwionośne w głowie kurczy się, aby zrównoważyć poziom płynu w ciele. Zapobiega to dopływowi tlenu do krwi, co może prowadzić do bólu głowy.

Gritting z zębami

Bruksizm jest powszechny u dzieci (chociaż obserwuje się go również u dorosłych) i jest "skrzypieniem" zębów podczas snu.

Ten nieświadomy zwyczaj napina mięśnie żuchwy, powodując ból i dyskomfort rano.

Niewłaściwa postawa podczas snu

Jednym z najczęstszych błędów, który uniemożliwia Ci spanie w nocy, jest niewygodna postawa.

Oznacza to, że jeśli śpisz "na balu" lub w innej dziwnej postawie, nie tylko głowa będzie ranić następnego ranka, ale także plecy, szyję, ramiona i tak dalej.

Trzymaj szyję prosto i spróbuj spać na plecach lub na jednej stronie. Unikaj spania na brzuchu. Nie zapominaj, że odpowiednia postawa podczas snu pomaga utrzymać prawidłowy przepływ krwi, co uchroni Cię przed porannymi bólami głowy.

Wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca

Oba stany mogą powodować migrenę następnego dnia rano. Wynika to z faktu, że oba naczynia krwionośne kurczą się, ciśnienie krwi wzrasta, a mięśnie napinają się, zwłaszcza w głowie.

Przeczytaj także: 6 naturalnych środków przeciwko niskim ciśnieniom krwi

Położenie łóżka

Będziemy wzywać starożytnych nauk feng shui. Zgodnie z jego filozofią, szczyt łóżka powinien zawsze wskazywać północ, aby odpocząć i spać w nocy.

Ten fakt może również opierać się na nauce: ziemskie pole magnetyczne działa jak magnes podczas snu.

Zespół niespokojnych nóg

Ten zespół jest opisywany jako niekontrolowany impuls do poruszania kończynami dolnymi.

Jest to jedna z przyczyn zaburzeń snu, ponieważ skurcze mięśni utrzymują mózg w ciągłym alarmie. Więc możesz obudzić się z bólem głowy następnego ranka.

Jeśli skarżysz się na bóle głowy z powodu nudności, wymiotów lub niewyraźnego widzenia, zalecamy wizytę u lekarza.