Najlepsze maski szorujące dla ciała i twarzy

· 22.08.2018
Dobrze jest zastosować głębszy peeling, aby poprawić krążenie krwi w obszarach takich jak biodra, brzuch, pośladki i ramiona

Peeling stosuje się do złuszczania górnej warstwy skóry i eliminowania martwych komórek skóry, które się gromadzą, dając skórze niewygodny wygląd. W rzeczywistości, dla twoich informacji każdego dnia, ludzkie ciało jest uwalniane z ponad 30 000 obumarłych komórek skóry. Poniżej zamierzamy podać ci kilka przepisów , które pomogą ci zrobić w domu peeling ciała i masek na twarz.

Przepisy są oryginalne, niezwykle aromatyczne, naturalne i bardzo skuteczne.

Korzyści z używania maseczek do peelingu

  • Pomagają zapobiegać i likwidować blizny po skórze
  • Dają skórze naturalny połysk
  • Popraw wygląd nowych komórek
  • Aktywują produkcję kolagenu
  • Popraw krążenie krwi
  • Pomagają zapobiegać powstawaniu zmarszczek i obluzowanemu naskórkowi
  • Zmiękczaj skórę
  • Pozwól skórze oczyścić się z toksyn i zapewnić tlen

Jak stosować peeling na twarz?

Nałożyć część maski do obierania na wstępnie umytą skórę. Gdy maska ​​nie jest jeszcze sucha, delikatnie masuj palcami okrągłe ruchy. Zakryj całą twarz maską. Oczywiście uważaj na wrażliwe obszary, takie jak skóra wokół oczu .

Możesz położyć peelingujące maski na udach i pośladkach. Wskazane jest użycie większej siły w masażu, aby aktywować krążenie krwi .

Po nałożeniu maski, niech działają przez 1-2 minuty, a następnie spłucz wodą. Twoja skóra będzie bardziej nawilżona, jeśli użyjesz olejków i dodasz je do przepisu, który zapewniamy.

Jeśli Twoja skóra jest bardzo sucha, po maseczce zalecamy użycie kremu nawilżającego .

Jak często czyścisz maski?

Nie należy ich używać zbyt często, ponieważ dobrze jest uszanować naturalny proces regeneracji komórek. Dlatego zalecamy, aby dotrzeć do obierania nie więcej niż raz w tygodniu.

Peeling na suchej skórze

Sucha skóra wymaga złuszczania, które jest delikatniejsze. Zaleca się robić raz na dwa tygodnie. Zdecydowaliśmy się więc na przepis na wodorowęglan sodowy. Ma bardzo delikatną teksturę, a ponadto efekt alkalizujący. Idealny dla skóry i wrażliwych obszarów.

Wymieszaj soda oczyszczona z oliwą z oliwek . Dobrze wymieszaj, aby uzyskać jednorodną mieszaninę. Soda powinna być zabarwiona olejem.

Jeśli jesteś starszy, zalecamy dodanie kilku kropel oleju z dzikiej róży lub oleju geraniowego z geranium . Oba oleje głęboko regenerują skórę.

Peeling mieszany typu skóry

Rodzaj mieszanej skóry jest wyzwaniem, ponieważ istnieją zarówno suche, jak i tłuste miejsca. Dlatego maska ​​złuszczająca powinna być względnie delikatna. Zamierzamy skupić się bardziej na złuszczaniu skóry tłustej, zwykle występuje ona w obszarze "T" (czoło, nos i podbródek).

Będziesz potrzebował ponownie wodorowęglanu sodu do tej maski , ale w tym przypadku zmieszamy ją z tłustym olejem, takim jak migdał lub sezam.

Peeling do skóry tłustej

Skóra tłusta wymaga peelingu co tydzień, jeśli to możliwe dogłębnie. W tym przypadku używamy cukru, który jest większy niż soda oczyszczona. Wymieszaj żel Aloe Vera , możesz kupić go ze sklepu lub użyć rośliny w domu. Następnie dodaj kory cytryny . Jeśli masz olejek cytrynowy, jest jeszcze lepiej. Dodaj kilka kropli tego.

Peeling skóry z trądzikiem

Skóra z trądzikiem wymaga starannego leczenia, ponieważ trądzik jest niewielkim stanem zapalnym. Dobrym pomysłem jest również regularne czyszczenie skóry w celu oczyszczenia i regeneracji.

Użyj wodorowęglanu sodu w połączeniu z żelem Aloe Vera, kilkoma kroplami oleju kokosowego i kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego

Obieranie ciała

Skóra ciała jest mniej wrażliwa niż twarz. Dobrze jest zastosować głębszy peeling, aby poprawić krążenie krwi w obszarach takich jak biodra, brzuch, pośladki i dłonie. W tym celu użyjemy dużej soli jako podstawy maski. Idealnie nadaje się do masowania ciała i radzenia sobie z problemami krążenia, cellulitem, rozstępami i tak dalej.

Wymieszaj olej kokosowy i tę samą dawkę olejku rozmarynowego, co dodatkowo pobudzi krążenie krwi.

Zdjęcia dzięki uprzejmości debiff i Emily Barney.