Nie bój się zostać sam: 9 wskazówek, które ułatwią samotność

· 21.06.2018
Nawet jeśli boisz się zostać sam, samotność może pomóc ci rozwinąć się jako osoba i lepiej poznać siebie

"Samotność jest najgłębszą istotą ludzkiej egzystencji. Człowiek jest jedyną świadomą samotności. "- Przełęcz Octavio

Czy boisz się samotności?

Nie możemy się zgodzić na samotność. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób decydujemy się spędzać czas, gdy jesteśmy sami.

W rzeczywistości spędzanie z tobą wystarczającej ilości czasu może być o wiele bardziej przydatne niż myślisz, szczególnie jeśli zdecydujesz się wykorzystać te chwile dla dobra swojego szczęścia.

Większość ludzi na pewnym etapie ich życia obawia się samotności.

Bez wątpienia ludzie są istotami społecznymi . Dlatego związki i związki między ludźmi są niezbędne dla naszego zdrowia emocjonalnego. Dlaczego więc samotność jest tak przerażająca dla wielu i jednocześnie witana z radością przez innych?

Strach przed samotnością jest typowym stereotypem dla wielu społeczeństw i ma negatywny i stresujący wpływ. Istnieje tendencja do łączenia samotności ze złym samopoczuciem i depresją .

W tym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci zmienić nastawienie do tych chwil samotności - które często Cię denerwują - i przekształcić je w niesamowite momenty.

1. Poznaj swoje obawy

Czasami kosztuje nas wiele wysiłku, aby zdać sobie sprawę, że samotność negatywnie wpływa na nas, ponieważ używamy różnych sposobów, aby uciec od naszych uczuć .

Każdy jest inny, więc trudno jest wymienić działania, które "zabijają twój czas". Często nie pomogą ci osiągnąć swoich celów ani sprawić, że poczujesz się pełniejszy.

2. Posłuchaj swojego ciała

Niewątpliwie twoje ciało rejestruje i rejestruje każdą emocję, którą odczuwasz w ciągu dnia.

Kiedy poczujesz się samotny, zamknij oczy na kilka minut, wdychaj głęboko i słuchaj swojego ciała, aby dowiedzieć się, skąd bierze się strach przed samotnością .

3. Usuń swoje myśli i świadomość

W ciągu dnia otrzymujesz wiele informacji podczas komunikacji z przyjaciółmi, współpracownikami i rodziną.

Nieświadomie wszystkie te informacje przetwarzane są przez twój mózg. Musisz więc być sam przez jakiś czas, abyś mógł słuchać siebie i zawrócić złe rzeczy.

4. Odkryj swoją esencję

Kiedy jesteś sam, normalne jest nudy i nudy, które sprawiają, że czujesz się inaczej - od nostalgii po zamieszanie.

Aby tego uniknąć, powinieneś spróbować zrobić coś zabawnego i innego niż zwykłe zajęcia - na przykład z nowym sportem.

Czytaj na pytania i tematy, o których nie wiesz zbyt wiele, naucz się nowego języka lub słuchaj innego stylu muzycznego.

5. Napisz swoje priorytety

Nagrywając wszystko, czego potrzebujesz i chcesz robić w ciągu miesiąca , na papierze lub na komputerze, możesz przeczytać go ponownie, gdy będziesz sam. Ułatwia to radzenie sobie z nieskończonymi myślami i uczuciami, które pozostawiają cię w spokoju.

To pozwoli ci ocenić, co jest dla ciebie ważniejsze i co może zrobić ktoś inny.

Pamiętaj: najważniejszą osobą w twoim życiu jest sam.

6. Poszukaj profesjonalnej pomocy

Dbałość o zdrowie psychiczne jest niezwykle ważna, jeśli chcesz żyć w harmonii z samym sobą i otaczającym światem i zachować spokój w każdej sytuacji.

W tym celu ważne jest, aby znać pochodzenie i powody swoich obaw. Możesz to zrobić z pomocą innych osób, terapeuty lub innych opcji, które pomogą ci żyć spokojniej i zaakceptować samotność.

7. Jaźń jako droga do osobistego rozwoju

Komunikacja i socjalizacja są normalne dla ludzi. Nie ma nic złego w tworzeniu nowych przyjaciół i dzieleniu się swoim życiem z innymi. Ale lęk przed samotnością zwykle zaczyna się od nałogu i uzależnienia od ludzi wokół nas.

Przyjmowanie nawyku spędzania czasu ze sobą pozwala żyć w równowadze emocjonalnej z samym sobą, że musisz być szczęśliwy.

Więc możesz zrozumieć źródło tej zależności, uniemożliwiając ci życie i uczucie zdrowego i szczęśliwego. Krok po kroku przestaniesz polegać na aprobacie innych.

Dzięki temu poczujesz się bezpieczniejszy i niezależny.

8. Odejdź od wszystkiego i zwróć się do swojego wewnętrznego "ja"

Zerwanie ze światem może być niezwykle przydatne, jeśli chcesz poznać swoje wewnętrzne ja. Pozwoli ci to uważnie słuchać twoich myśli, uczuć i emocji.

Warto w tych momentach zadać sobie pytanie, czy czujesz się z siebie zadowolony. Niezależnie od tego, czy chcesz coś zmienić w swoim życiu, czy wyznaczyć nowe cele przed sobą.

9.Samot utrwala Twoją osobistą wolność

Samotność jest okazją do rozpieszczania siebie i dbania o siebie. Ciesz się częściej chwilami spędzonymi z samym sobą i pozwól sobie na odkrywanie nowych możliwości. Staraj się pracować nad swoją pewnością siebie i rozwojem osobistym.

Nawet jeśli wygląda niesamowicie, wolność to jedno z największych osiągnięć, które daje ci samotność.

To pozwala zadawać pytania, uczyć się, zapominać i robić rzeczy, które naprawdę sprawiają, że czujesz się dobrze.