Korzyści z zielonych jabłek, szybko zjedzone

· 23.08.2018
Zjadane zielone jabłko pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi, co jest bardzo ważne dla osób z cukrzycą lub osób podatnych na tę chorobę

Z pewnością słyszałeś powiedzenie: "jabłko dziennie trzyma mnie z dala od lekarza" . Dotyczy to zielonych jabłek. Wszystkie odmiany jabłek mają wiele zalet zdrowotnych, ale zielony zawiera białka, witaminy , minerały i błonnik.

Są dobrze znane ze swoich korzyści dla organizmu - walki z problemami trawiennymi, zawierają niewielką ilość dobrego cholesterolu, regulują poziom cukru we krwi i poprawiają apetyt.

Zjedzone tłuste zielone jabłka pomogą ci cieszyć się dobrym zdrowiem każdego dnia .

Wysoka zawartość przeciwutleniaczy

Zielone jabłka są jednym z głównych źródeł flawonoidów w zachodnich dietach , a także są bogate w witaminę C. Flawonoidy zawarte w największej ilości w tych jabłkach to cyjanidyna i epikatechina. Te flawonoidy i witamina C działają jako przeciwutleniacze i usuwają wolne rodniki uszkadzające komórki.

Zaletą jedzenia zielonych jabłek na czczo jest to, że pozwalają one organizmowi walczyć z tymi substancjami od samego początku dnia. Pomaga to w tworzeniu zdrowych komórek i zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych .

Zielone jabłka są jednym z najlepszych sposobów zwalczania chorób układu krążenia i cukrzycy.

Promuj utratę wagi

Jedzenie jabłka na czczo pomaga ludziom, którzy próbują schudnąć . Zawierają niewiele kalorii - około 80 w jabłku , a duża ilość błonnika pomaga poradzić sobie z porannym głodem .

Chociaż zielone jabłko nie wystarczy do jedzenia. Powinieneś go zjeść zaraz po przebudzeniu, aby aktywować metabolizm przed śniadaniem. Jedzenie jabłka w ten sposób pozwala jego błonce rozpuszczalnej na promowanie działania przewodu żołądkowo-jelitowego .

Dzięki temu poczujesz się pełniejszy i spożyjesz mniej jedzenia na śniadanie .

Reguluje poziom cukru we krwi

Zjadane zielone jabłko pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi, co jest bardzo ważne dla osób z cukrzycą lub osób podatnych na tę chorobę .

Pamiętaj, że podczas snu metabolizm nadal działa, a trzustka może mieć problemy z regulacją poziomu cukru we krwi w twoim ciele.

Ponieważ zielone jabłka są bogate w błonnik rozpuszczalny, jedzenie na czczo spowalnia wchłanianie cukru w jelicie, ponieważ efekt ten utrzymuje się przez większość dnia .

Istnieją badania pokazujące, że kobiety jedzące zielone jabłko startowe mają o 30% mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II. Według lekarzy musimy spożywać 28 gramów błonnika dziennie . Zielone jabłko zawiera 5 gramów błonnika .

Podejmowane na czczo ułatwiają organizmowi funkcjonowanie przez resztę dnia.

Zielone jabłka dbają o zdrowie zębów

To normalne, że zapominasz umyć zęby, jeśli wrócisz późno w nocy .

Jeśli tak się stanie, możesz zjeść zielone jabłko na pusty żołądek i skorzystać z kory , zawierającej wiele śliny stymulującej błonnik .

Zmniejszy to ilość bakterii w jamie ustnej, które atakują zęby i prowadzą do pojawienia się próchnicy. Jest to przydatny nawyk, chociaż myjesz zęby po śniadaniu. Ponieważ to zapobiegnie podawaniu twoich substancji słodzących przez zbyt wiele bakterii.

Dostosowuje częstość akcji serca

Innym powodem szybkiego spożywania zielonych jabłek jest ich nieco wyższa zawartość potasu niż inne gatunki jabłek . Potas to elektrolit równoważący wilgotność komórkową.

Jest to niezwykle ważne dla spójnego, nawet bicia serca . Jeśli nie spożyjesz wystarczającej ilości potasu w ciągu dnia, ryzykujesz, że twoje serce nie będzie w stanie utrzymać właściwego rytmu.

Naukowcy twierdzą, że potrzebujemy 4 , 700 miligramów potasu dziennie. Każde zielone jabłko zawiera 115 miligramów potasu. Ta ilość wystarczy, aby utrzymać tętno i rytm stabilny od początku dnia.