Oczyść nerki tylko przez tydzień

· 27.08.2018
Niech każdy dzień zaczyna się od zupy cebulowej

Nerki są organami odpowiedzialnymi za oczyszczanie krwi z potencjalnie szkodliwych substancji przez mocz i regulowanie płynów ustrojowych wraz z innymi funkcjami. Są to ważne narządy, więc musisz się nimi zająć i zachować zrównoważoną dietę.W tym artykule wyjaśnimy, jak czyścić nerki w lekki i naturalny sposób tylko przez tydzień. Możesz to zrobić raz lub dwa razy w roku.

Wstępne wytyczne

Staraj się nie przyjmować następujących pokarmów podczas tygodnia oczyszczania nerek:

 • Mleko i produkty mleczne
 • Mięso, zwłaszcza czerwone mięso i kiełbasy
 • Owoce morza
 • Biały cukier
 • Rafinowana lub gotowana sól
 • Napoje alkoholowe
 • Kawa
 • Tytoń

Jeśli zażywasz leki, powinieneś wcześniej skonsultować się z lekarzem, ponieważ mogą być przeciwwskazania. Najlepiej jest czyścić bez przyjmowania jakichkolwiek leków.

Rozwiązanie skrzyp i ananas

Przygotuj 1 litr roztworu chrzanu i ananasa każdego dnia. Korę należy umyć i pokroić przed zagotowaniem. Krowa powinna być gotowana przez 10 minut i zasiać kolejne 5, a kora ananasowa gotuje się przez 20 minut i pozostawia na kolejne 10 minut. Można ugotować je oddzielnie lub razem, po zakończeniu pieczenia.

Słodzę ciepłym roztworem z odrobiną gulaszu i pij go od rana do wczesnego popołudnia (nie musisz więc iść w nocy). Nigdy nie jedz podczas posiłków.

To rozwiązanie jest bogate w minerały, takie jak krzem, i pomoże Ci usunąć nadmiar płynu z organizmu i zatrzymać stan zapalny nerek, jeśli cierpisz z tego powodu.

Jeśli często masz infekcje dróg moczowych, możesz dodać papaję do rozwiązania.

Dieta oczyszczająca

Musisz bardzo uważać na to, jakie jedzenie spożywasz i ściśle przestrzegać tych wytycznych, aby uzyskać oczekiwane korzyści dla twoich nerek. Powinieneś także starać się być nieco bardziej ostrożnym, co jesz przed i po tej diecie, aby twoje ciało nie doznało szoku po zmianie.

Śniadanie

Na śniadanie wypij sok owocowy i napój warzywny z owsem, ryżem lub kilkoma pełnoziarnistymi kromkami chleba z dodatkiem sezamowej pasty, awokado, jajka lub czosnku i oliwy z oliwek.

Lunch

Niech każdy dzień zaczyna się od zupy cebulowej. Przygotowując zupę, umieść 1 litr wody na każdej cebuli. Możesz przyprawić je odrobiną pietruszki, cytryny, soli morskiej i czerwonej papryki .
Na drugi możesz wybrać jedną z następujących opcji i zamieniać je na co dzień:

 • Brązowy ryż i rośliny strączkowe
 • Białe mięso i sałatka
 • Ryby i warzywa z grilla
 • Zboża (proso, cynamon , płatki owsiane) z pesto (świeża bazylia, orzechy cedrowe lub orzechy, czosnek, masło i szczypta soli morskiej muszą być dobrze zmielone)
 • Jajko i guacamole z ryżem lub tortem kukurydzianym
 • Makaron pełnoziarnisty z grzybami i groszkiem
 • Pomidor, rukola, awokado, ogórek, suszone owoce, kukurydza, oliwki i jajko na twardo z chlebem pełnoziarnistym

Kolacja

Twój obiad składa się codziennie z jarzynowej zupy (kapusty, cukinii, dyni, cebuli itp.) Gotowanej z jedną łyżeczką kurkumy i jedną łyżką owsianki .
Na deser można zjeść pieczone jabłko z orzechami.

Między posiłkami

Jeśli zgłodniejesz późnym rankiem lub wczesnym popołudniem, zjedz surowe lub suszone owoce (daktyle, suszone śliwki, morele).

Powinieneś pić wodę

Powinieneś pić wodę przez cały dzień, ale nie podczas posiłków. Pij tyle wody, ile potrzebujesz, w zależności od stylu życia, pory roku, czasu i tak dalej. Nie powinieneś pić zbyt dużo wody, ale twoje ciało musi być dobrze nawodnione.

Jeśli masz zapalenie nerek i nie oddajesz moczu normalnie, zaleca się, aby nie nadużywać płynów, dopóki nie przejdzie.
Ciało działa najlepiej, gdy pijesz gorącą wodę poszcząc .

Nerki uwielbiają ciepło

Nerki i wątroba są jedynymi narządami, które mogą odnieść znaczną korzyść z bezpośredniego stosowania ciepła, ponieważ mają tendencję do chłodzenia. Nerki są również bezpośrednio związane z energią w ciele, więc zastosowanie do nich ciepła poprawi twoje zdrowie i witalność.

Można to zrobić przez pół godziny dziennie, stosując poduszkę elektryczną, worek na wodę, masaż lub nawijając koc z naturalnej wełny . Pamiętaj o tych wskazówkach, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest zimno - zajmij się nerkami.