Znaki, że nasz związek nie rozwija się dobrze

· 16.12.2018
Nasz partner to nie tylko osoba, z którą dzielimy nasze łóżko lub kolację. Jest osobą, z którą decydujemy się budować wspólne życie i rodzinę.

Kiedy nasz związek nie idzie dobrze , istnieją wyraźne oznaki. Często nie chcesz ich widzieć, ani przyznać, że sprawy nie są dobre, a ty naprawdę jesteś nieszczęśliwy. W tym artykule przedstawimy Ci kilka znaków i znaków, o których musisz pamiętać. Tylko od nas zależy, aby nasze stosunki były nadal w przyszłości.

Problemy uważane za ważne w naszych relacjach

1. Brak komunikacji

Komunikacja jest kluczem do relacji. Potrzebujemy wsparcia naszych partnerów, w tym ich zrozumienia i uwagi. Oto kilka oznak, że nasz związek może cierpieć na brak komunikacji:

  • nasze słowa nie są wysłuchane przez naszego partnera
  • nie patrzy nam w oczy
  • nie jesteśmy w stanie stworzyć otwartego i konstruktywnego dialogu

Nawet jeśli porozmawiamy, udaje nam się znaleźć tylko w plątaninie argumentów i argumentów. Są to sytuacje, w których najczęściej pary dystansują się od siebie, ponieważ nie mają już wsparcia, które otrzymały w przeszłości. Może istnieć przyczyna naszych emocji lub zbyt wiele napięć, które przeszkadzają w prowadzeniu szczerego dialogu.

Należy pamiętać, że czasami brak komunikacji wynika również z okresów dużego stresu . Na przykład nasza kariera może nam zająć tyle czasu, że nie będziemy w stanie uzyskać wystarczającej ilości naszego partnera. Komunikacja staje się bardziej złożona. Nie zapominaj o tym i nigdy nie zaniedbuj tego podstawowego elementu partnerstwa.

Zobacz także: W jaki sposób pary pokonują niewierność?

2. Brak entuzjazmu, jeśli chodzi o opracowywanie planów

W pewnym momencie możesz zauważyć brak entuzjazmu, gdy trzeba zaplanować wspólne działania: kolację na świeżym powietrzu, weekendy ... Możesz nawet dostrzec monotonię w domu lub zauważyć, że twój partner nie patrzy na ciebie w ten sposób, sposób w jaki kontemplował cię w przeszłości. Magia zniknęła i nie wiemy dlaczego.

Musimy uważać na to, jak nasz partner reaguje, gdy oferujemy różne rzeczy - działania związane z przyszłością lub tym, czego oboje chcą. Jeśli reakcja partnera jest zimna, jakby nie był zainteresowany propozycjami, o których mówisz, powinieneś zadać sobie pytanie, co się stało. Być może coś się zmieniło. Ważnym wskaźnikiem naszego związku jest brak entuzjazmu partnera.

3. Kiedy jest więcej łez niż radości

Życie to ciąg radosnych i smutnych chwil. Miłość czasami ma swoje komplikacje, a relacje wymagają wysiłku i poświęcenia. Ale bądź ostrożny, jeśli nagle uświadomisz sobie, że czujesz się smutny częściej niż szczęśliwy. Krok po kroku wpłynie to na twoje zdrowie emocjonalne.

To jest wskaźnik ujemny. Są pary, które bardzo kochają, ale nie potrafią się nawzajem uszczęśliwić. Musimy zadbać o nasze relacje z naszym partnerem i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby były silne i skuteczne. Ale jeśli twoje wysiłki nie są równe wysiłkom twojego partnera, może to sprawić, że poczujesz się źle.

Nie możesz dźwigać ciężaru swoich barków samotnie w swoim sercu . Związek jest związany z dwiema duszami - obie strony muszą nad tym pracować.

4. Kiedy zaufanie zniknie

Kolejny dwuliterowy nóż, który łamie stabilność naszego związku, to nieufność. Jeśli nadszedł czas, abyś nie widział w swoim partnerze osoby, której możesz wyrazić swoje najgłębsze emocje, lub powiernika, którego możesz odkryć i gdzie możesz znaleźć wsparcie, może być coś, co jest nie tak.

Nasz partner to nie tylko osoba, z którą dzielimy łóżko lub kolację . Jest osobą, z którą zbudujemy nasze życie i naszą rodzinę. Jeśli stracimy zaufanie, stracimy wszystko.

5. Kiedy nie jesteśmy już najwyższym priorytetem

Kiedy jesteśmy związani, wymaga to od obu partnerów, aby uczynić ich połowicznym priorytetem w swoim życiu. Problemy twojego partnera to także twoje problemy, a ich rozwiązanie jest dla ciebie ważne. Jeśli nadejdzie taki dzień, kiedy zauważysz, że nie jesteś już priorytetem w życiu partnera, to również długie cierpienie i rozczarowanie.

W relacjach partnerskich ważne są również następujące czynniki: praca, przestrzeń osobista i hobby . Osoba, którą kochamy, zawsze musi być pierwsza i być tym, o którą najbardziej martwimy się. Jeśli jest czas, kiedy stawiasz innych ludzi lub karierę przed swoim partnerem, wtedy będziesz mieć problemy ze swoim związkiem.

Polecamy: 8 rzeczy o miłości, które musisz znać ze swoim partnerem

Pamiętaj, że za każdym razem, gdy otrzymujesz znak, że twój związek nie działa dobrze, powinieneś porozmawiać ze swoim partnerem. Czasami istnieją czynniki zewnętrzne, które muszą być szczegółowo omówione i rozwiązane przez was obu. Na przykład trudności w pracy, a także problemy ekonomiczne lub osobiste, które mogą zaszkodzić stabilności związku.

Z ufnością, miłością i komunikacją możesz je pokonać.