Przepis na kalafior z kalafiorem i sosem balsamelowym

· 25.11.2018
Połączenie kalafiora z sosem balsamelowym to smaczny sposób na uzyskanie różnorodnych składników odżywczych z produktów prozdrowotnych, ciesząc się doskonałym smakiem

Wiele osób nigdy nie używa tego produktu jako niezbędnego składnika przy przygotowywaniu potraw. Trudno wyobrazić sobie połączenie kalafiora ze słynnym sosem z makaronu i lasagne . Jednak dzisiaj zaproponujemy ci taki przepis. Dowiedz się, jak przygotować nieodparty ogień z kalafiora i sosem balsamelowym!

Połączenie dwóch różnych rzeczy, takich jak kalafior i biseksualna okazuje się zaskakująco przyjemne. Jak zwykle powiedzieliśmy: " innowacyjność napędza gastronomię ", ale ten przepis jest czymś bardzo pysznym!

Więc dzisiaj chcielibyśmy zachęcić was do wypróbowania tego interesującego, pysznego przepisu, który łączy w sobie dwa produkty, które zwykle nie występują razem w naszym daniu. Powinieneś zawsze myśleć o następujących kwestiach podczas gotowania: ważniejsze niż to, jakie są twoje ulubione potrawy dla zdrowia.

Przeczytaj także: 4 przepisy na brokuły na lekką kolację

Z pewnością słyszałeś wcześniej: "Musisz dbać o siebie. Stres cię skrzywdzi. " Stres nie pojawia się tylko w wyniku naszych działań, ale także z powodu znacznego niedoboru składników odżywczych i witamin w naszym menu.

Więcej o tym zdrowym przepisie

Ten przepis kalafiora pomoże ci rozwiązać ten typ problemu. Słyszałeś o kwasie foliowym , prawda? Jest to niezwykle ważne dla kobiet w ciąży, które muszą zażywać lek w określonych ilościach. Mając to na uwadze, kalafior jest czymś więcej niż dziwnym produktem - jest to warzywo bogate w ten składnik odżywczy.

Bez względu na to, czy jesteś w ciąży, czy po prostu odczuwasz brak energii, powinieneś wiedzieć, że nie ma "złych" pokarmów, jeśli w ogóle ich nie wypróbowałeś.

Warto więc wypróbować nasze przepisy. Musisz być odważny i szukać nowych, lepszych sposobów przygotowywania jedzenia, zachowując swój smak i gotując go w zdrowy sposób - dzięki temu będziesz zachowywał najkorzystniejsze substancje w produktach.

Więc spróbuj! Eksperymentuj i zacznij wzbogacać swój "repertuar" w kuchni . Dziś pokażemy, jak ugotować niewiarygodnie pyszne fusilli z kalafiorem i beszamelem. Wyobraź sobie: lekko słodki biały sos, kontrastujący z kruchością kalafiora - wszystko przygotowane w zdrowy sposób.

Zalecamy również przeczytanie : 10 powodów, dla których warto jeść kalafiora

Jak ugotować ten pyszny przepis z kalafiorem i sosem balsamelowym?

1. Klasyczny przepis

Ten przepis jest naprawdę bardzo łatwy i pyszny. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, ale to zdrowe danie można przygotować na różne sposoby. Dzisiaj damy ci klasyczny przepis.

Składniki

 • 1 głowa kalafiora
 • 1 szklanka mleka (250 ml)
 • 2 szklanki parmezanu (300 g)
 • 3 łyżki masła (60 g)
 • ½ szklanki białej mąki (75 g)
 • 1 łyżka soli (15 g)

Sposób przygotowania

 1. Umyj kalafiora dobrze. Aby upewnić się, że jest czysty i usunąć bakterie z produktu , umieść go w misce wypełnionej roztworem równych ilości wody i octu .
 2. Pozostaw to w wodzie na 25-30 minut. Za kilka minut przekręć kalafior tak, aby płyn mógł go pokryć.
 3. Po upływie tego czasu wyjmij kalafior z wody, osusz go i odłóż na bok.
 4. Umieść miskę wody na gorącym talerzu i dodaj trochę wody do smaku.
 5. Po zagotowaniu wody dodaj kalafior i gotuj, aż zmięknie . Pozwól mu ostygnąć przez kilka minut i pokrój na małe kawałki, a następnie włóż do salaterki .
 6. Czas zrobić sos beszamelowy. Na małej patelni wlać mleko, sól i białą mąkę. Mieszaj ostrożnie i nieprzerwanie mieszaninę.
 7. Poczekaj, aż sos zgęstnieje i dodaj olej.
 8. Gdy sos zgęstnieje, zamieszaj go trochę dłużej, a następnie stopniowo obniżaj temperaturę gorącej płyty, aż całkowicie się wyłączy. Pamiętaj: sos nie musi się obracać.
 9. Wlej trochę beszamelu do odpornej na ciepło garnka i zacznij łzy kalafiora, który już wystygł wystarczająco.
 10. Rozłóż równomiernie posiekany kalafior, całkowicie przykrywając sos.
 11. Wlać trochę Bessamel. Na nim znowu posiekaj kalafior. To sprawi, że danie stanie się warstwą. Kontynuuj, aż wypełnisz pojemnik .
 12. Rozgrzej piekarnik do 180ºC. Zanim postawisz naczynie do pieczenia, posyp potrawę startym parmezanem.
 13. Piec piekarnik przez 25 - 30 minut. Ciesz się pysznym daniem z kalafiora i sosem balsamelowym. Niech ci będzie słodko!